DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #930471  autor: confused_
 09 cze 2017, 19:51
Szukam smartfona w cenie jak w tytule. Aczkolwiek jakby coś sensownego było taniej, to by było dobrze :)
Ma być to smartfon, z dobrym aparatem (lampa błyskowa+autofokus wymagane), z dużym wyświetlaczem, z Androidem co najmniej w wersji 6, płynnie działający (generalnie w grach), a także ma posiadać żyroskop (dodatkowe bajery jak np. czytnik linii papilarnych bardzo mile widziane).
Nie planuję kupować nowego w sklepie, tylko na Allegro/OLX nowego albo używanego, aczkolwiek preferuję pierwszą opcję.
Tak więc, pod tym kątem, co byście polecili?
Sam nie potrafię podjąć decyzji, bo jest zwyczajnie za duży wybór i też nie znam sięza dobrze. Np. nie wiem czy lepszy jest procesor 4-rdzeniowy o większym taktowaniu czy 8-rdzeniowy o mniejszym taktowaniu :smt017
 #930476  autor: Eragon
 09 cze 2017, 21:40
Mi5 <3
I ogółem lepszy jest 4 rdzeniowiec o większym takt.

:smt006
 #930486  autor: confused_
 09 cze 2017, 23:43
A jakieś inne modele najlepiej innych firm mógłbyś zaproponować?

A co byś powiedział o LG G5? Podobno dobry telefon, a trafiłem teraz na wydaje się dobrą ofertę - nówka sztuka 990 zł.
 #930514  autor: confused_
 10 cze 2017, 10:54
Na OLX. Ale nie wiem czy to nie była sciema. Napisałem do sprzedającego z pytaniem i dzisiaj jak sprawdziłem to coś tam odpowiedział ale wiadomość została usunięta jak i konto sprzedającego...
 #931018  autor: confused_
 12 cze 2017, 14:48
Odświeżam.
Gdyby mi się udało w tej cenie zdobyć Mi 5s albo Mi 5s Plus to czy warto?
I odnośnie jeszcze LG G5, bo mnie ten telefon zainteresował, mam ofertę (teraz pewną :)) używanego telefonu w dobrym stanie za tysiaka. Czy warto? Jedni sobie sobie chwalą ten telefon, inni piszą, że jest bardzo awaryjny. Za tym telefonem przemawia ekran 2k.
 #931094  autor: Eragon
 12 cze 2017, 21:51
No ekran 2k to raczej nie jest zaletą a wadą... ale spoko... xD

:smt006
 #931197  autor: confused_
 13 cze 2017, 17:22
Dlaczego wadą? Ogólnie nie miałem nigdy odczynienia ani z telefonem z wyświetlaczem FullHD ani z 2k, ale wydawało mi się, że im większy tym lepszy :]
 #931203  autor: Eragon
 13 cze 2017, 17:58
No to niestety. FHD jest obecnie szczytem sensownego zakupu. Może gdy technologia się rozwinie...

:smt006
 #931206  autor: motov3
 13 cze 2017, 18:09
Eragon pisze:No to niestety. FHD jest obecnie szczytem sensownego zakupu. Może gdy technologia się rozwinie...
Ale pierdoły :mrgreen: Eragon wstydz sie.

W mojej opinii, jak najbardziej QHD jest godny polecenia (przetestowany na Galaxy S7 Edge, Galaxy S6 i Lumia 950). Widac ewidentne roznice na plus do FHD (mam wciaz 930tke) :-)

Co do zakupu. Kolego w tym budzecie w mojej opinii najlepiej sie rozejrzec za jakims Samsungiem.
Dobra opcja jest Samsung Galaxy S6 / S6 Edge lub jesli sie uda utrafic Samsung Galaxy S7 (zwykly bo Edge nie dostaniesz w tej kasie.)

Sa o tyle lepszym wyborem niz LG, ze sa na AMOLED-ach, podczas gdy LG na bladym (no dobra - naturalnym :mrgreen: ) IPS-ie.
Pamietasz o jednym. Docelowo za jakis czas bedziesz chcial ten smartfon sprzedac. A Mi5 ci nikt nie odkupi, albo wyplaci bardzo niskie pieniazki. :-)

Obrazek
 #931215  autor: Eragon
 13 cze 2017, 18:45
Dalej będę się upierać przy swoim :P
Większa rozdziałka niż przy Mi5, dla podobnej wielkości, nie jest potrzebna.
Oh, i właśnie, proszę nie obrażać Mi, Mi5. Kupując za 900-1000, po roku w PL sprzeda za ok 600zł.

:smt006
 #931263  autor: motov3
 13 cze 2017, 23:23
Eragon moze i on jest wart tyle co piszesz, ale problem polega nie na tym ile dostaniesz, tylko ile ktos bedzie chcial zaplacic :) A znacznie prosciej bedzie mu sprzedac Samsunga niz Xiaomi :)

No juz - nie fochaj sie :) Piwko :)

Obrazek

Obrazek
 #931286  autor: vonski
 14 cze 2017, 08:44
Wrzuć sobie ponad 5 calowy telefon z fullHD (zwłaszcza z pentile) do gogli VR, to szybko zatęsknisz za większą rozdzielczością...
 #931302  autor: Eragon
 14 cze 2017, 10:33
No i dlatego zaznaczyłem, że dla około 5-calowców.
Telefonu raczej nie powinno się kupować stricte dla VR.
Ale ok, ludzie są różni...

:smt006
 #931384  autor: confused_
 14 cze 2017, 16:55
motov3 pisze: Pamietasz o jednym. Docelowo za jakis czas bedziesz chcial ten smartfon sprzedac. A Mi5 ci nikt nie odkupi, albo wyplaci bardzo niskie pieniazki. :-)
Nie patrzę na wybór telefonu pod tym kątem. Zależy mi tylko na tym co napisałem na początku.