DAJ CYNK
  • :?: Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?: Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #929478  autor: DarthuS98
 04 cze 2017, 20:54
Witam, za jakiś czas czeka mnie kupno nowego telefonu i proszę Was o pomoc w dobraniu idealnego telefonu pode mnie, to moje myślę że niskie oczekiwania:
-Aparat nie musi powalać, ważne by robił wyraźne zdjęcia, to tyle
-Najważniejsze by po 2 latach użytkowania nie zawieszał się, a jak już to na prawdę rzadko
- Cena za NOWY telefon (z ceneo) nie może przekroczyć 1500zł
- Najlepiej jakby to był telefon flagowy( o ile to możliwe w takiej kwocie mieć flagowca)
- Nie Samsung(od pierwszego dotykowego smartfona mam Samsungi, pora na zmiany.)
- Bateria musi wytrzymać min. 1 dzień, by nie ładować po 2 razy dziennie

Narazie wychaczyłem Appla Iphone SE 32gb za ok. 1500zł, wydaje się dobry

Jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam
 #929480  autor: Eragon
 04 cze 2017, 21:06
Ale ten iPhone, aktualizowany, będzie się zawieszać..
- LG G5 (olx)
- Huawei P9
- Xiaomi Mi5S

:smt006
 #929481  autor: DarthuS98
 04 cze 2017, 21:10
Kolega już dosyć długo ponad 2 lata ma 5s i nic mu się nie zawiesza, IOS'a ma najnowszego, SE jakiś inny, gorszy jest?
 #929486  autor: Eragon
 04 cze 2017, 21:29
No to ciekawe, bo domeną iP jest fakt zwalniania z kolejnymi aktu.
Nawet już na iP 6.
Ale może po prostu masz szczęście? Albo, małą liczbę appek na tel. Who knows.

:smt006
 #929492  autor: DarthuS98
 04 cze 2017, 21:58
Co do Xiaomi, to Mi5s kosztuje koło 1800, warto te 3 stówki dołożyć czy mi5 (bez s) kupić?

Co do Iphone'a, dużo znajomych go ma, nawet 4 i na prawde nikt nie narzeka... stąd moje "napalenia" na jabłuszko :)

LG odpada, zwyczajnie mi sie nie podobają jako telefony :)

Huawei p9 dużo dużo lepszy od p9 lite? Czy te różnice są nie wielkie? Parametry na mgsm mi tak na prawde nic nie mówią :/
 #929500  autor: Eragon
 04 cze 2017, 23:05
Hujałej P9 to flagowiec tejże marki.
A P9 Lite to taka wersja dla biedaków. Ale i tak to jeden z lepszych sprzętów wśród biedaków.
A mówię to na serio. Bo za takich uważają producenci ludzi kupujących poniżej tysiaka( Wiadomo, najlepiej by ludzie kupowali same flagowce... ale większość świata potrzebuje tylko telefonu w miarę ok, i od tego są budżeciaki - średniaki).
Po prostu, mając 1500zł, można polować na byłego flagowca.

Też kocham jabłuszko, ale moja miłość jest świadoma.
iP brałbym mając w kieszeni 3k.
Przy mniejszych kwotach, jednak Android wygrywa.
A jeśli zacznie Ci zwalniać, robisz parę rzeczy, i śmiga jak po wyjściu z Fabryki.

Mi5S za 1800? xD
Chłopie, 3 tygodnie temu kupiłem Mi5 za <850zł.
A Ty mi tu z takimi kwotami....
Jasne, miałem dużo szczęścia i faktu żem ogarnietym kupującym... no ale jednak.
Na dzień dzisiejszy, Mi5 z Chin jest wart tysiaka.
Mi5S - dokłada stówkę. Czyli 1100zł.
A już nawet kupując na najdroższym Ibuygou z gwarancją w PL, wyniesie Cię to znacznie mniej niż te 1800zł...

:smt006
 #929502  autor: DarthuS98
 04 cze 2017, 23:13
Wpisałem w googla "Xiaomi mi5s ceneo" i taka o to cena mnie powitała :p, jak to jest sprowadzać z Chin? Przybliżysz jakoś? Jakieś prawdziwe stronki gdzie można kupić itp?
 #929503  autor: DarthuS98
 04 cze 2017, 23:15
Dobra, mój błąd, znalazł się a właściwie znalazły do 1500 :p ale białe i złote, nie czarne :/ To jak to z tym sprowadzaniem?
 #929504  autor: Eragon
 04 cze 2017, 23:28
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-5s- ... -8604.html

Srebrny. Chyba jest na niego kupon. I dokładasz do tego gwarancję w PL jeśli zechcesz, ubezpieczenie od VAT, i przesyłka DHL, i za ok 1300zł powinieneś go mieć.

A kupując bez gwary w PL, na innych stronach, wyjdzie jeszcze taniej. Byleby były dostępne. Białe i złote schodzą najmniej.

:smt006
 #929739  autor: maniek0071
 06 cze 2017, 10:23
Eragon pisze:Ale ten iPhone, aktualizowany, będzie się zawieszać..
- LG G5 (olx)
- Huawei P9
- Xiaomi Mi5S
Ktoś ci naopowiadał głupot a ty w nie wierzysz. Telefon zwalnia a to ciekawe ? A może to strony www są bardziej zasobożerne ,aplikacje bardziej rozbudowane , system ma coraz więcej funkcji które potrzebują mocy.

W dodatku IOS 10 przyspieszył każde urządzenie 64bitowe. Takie opinie się biorą przez ludzi którzy nie kupią nowego aktualnego urządzenia tylko jakiś sprzęt z przed 5ciu lat i oczekują wydajności na poziomie najnowszego sprzętu. Jakiego iPhone miałeś i ci zwolnił ?

Jeśli dasz radę żyć z ekranem 4" z 2012 roku to SE będzie ok o ile nie miałeś wcześniej 6s lub 7 bo ciężko się przestawić na wolniejszy touch id - wolniejszy nie znaczy gorszy niż w np. w obecnych Samsungach.
 #929748  autor: Eragon
 06 cze 2017, 10:50
maniek0071 pisze: Ktoś ci naopowiadał głupot a ty w nie wierzysz. Telefon zwalnia a to ciekawe ? A może to strony www są bardziej zasobożerne ,aplikacje bardziej rozbudowane , system ma coraz więcej funkcji które potrzebują mocy.

W dodatku IOS 10 przyspieszył każde urządzenie 64bitowe. Takie opinie się biorą przez ludzi którzy nie kupią nowego aktualnego urządzenia tylko jakiś sprzęt z przed 5ciu lat i oczekują wydajności na poziomie najnowszego sprzętu. Jakiego iPhone miałeś i ci zwolnił ?

Jeśli dasz radę żyć z ekranem 4" z 2012 roku to SE będzie ok o ile nie miałeś wcześniej 6s lub 7 bo ciężko się przestawić na wolniejszy touch id - wolniejszy nie znaczy gorszy niż w np. w obecnych Samsungach.
iPhone 4s, półtora roku temu.
I nie opieram się tylko na tym, ale widzę to również na przykładzie swojego iPad'a Air oraz Mac'a Air. Wszystkie one z kolejnymi aktualizacjami zwalniają.

Poza tym, gdy mówisz o systemie z większą ilością funkcji... no to przecież to właśnie skutkuje spadkiem szybkości działania. Zresztą, to normalne. Czy Apple, Android czy M$.
Ale ok, wierzę że może niektórym przyspiesza po aktualizacji.
Zresztą, po wczorajszym keynote, sam mam nadzieję że chociaż High Sierra przyniesie powiew świeżości... szczególnie dla Safari która przy większej ilości zakładek, głupieje często ;/
A freeze strony. nie jest niczym szczególnym.

:smt006
 #929754  autor: maniek0071
 06 cze 2017, 11:11
Czy wg. ciebie Galaxy SII jest szybszy czy bardziej używalny w dzisiejszych czasach niż 4s? Pomijając to że będzie miał tak wypalony ekran że na jasnym tle nic nie widać nie sądzę aby na akutalizacji z 09.2013 chodził szybciej niż 4s na aktualizacji z 08.2016. A może ktoś się pokusi o porównanie - ja gdzieś w szafie jeszcze znajdę 4s ale nie mam S2.
 #929759  autor: Eragon
 06 cze 2017, 11:26
No ja S2 też nie mam...
I raczej nie należę do fanów Samsunga, także odpowiedź jest jasna xD
Oczywiste że od Szajsunga to iP będzie chodzić lepiej. Ale nie jest to argument, bo co mi z tego skoro dla hard usera ten telefon jest za wolny. Aczkolwiek do rozmów i sms, nada się perfect.

To co w końcu autor tego postu, zakupi? ^^

:smt006
 #929775  autor: maniek0071
 06 cze 2017, 12:57
Mogą być inne telefony z tych lat jak nie jesteś fanem Samsunga.
Xperia S ? Xiaomi MI1(był w ogóle taki) ? MI2 ? Huawei z tych Lat ? Motorola Razr ? LG 3D ? Może któryś wystarczy dla ciebie ? Czy te sprzęty nie zwolniły ? Czy w ogóle 1,5 roku temu brałbyś pod uwagę zakup jakiegokolwiek z ówczesnych konkurentów 4s zamiest iP ?
Agrument że iOS zwalnia jest własnie przez osoby które kupia jakiś zabytek 5 lat po premierze i im muli a 5 lat temu w recenzji ktoś pisał że chodzi szybko.
 #929821  autor: Eragon
 06 cze 2017, 15:07
Eh, chłopie. Ale ja tego 4S miałem przez 3 lata, więc przez 3 iOS'y widziałem jego rozwój... i związane z tym niedomaganie lub celowe spowalnianie.
Mi1 był. A na Mi2 dalej wychodza aktu więc ktoś chyba musi tego używać, i jakoś to musi działać :P.
Koniec tego spamu.

:smt006
 #929868  autor: DarthuS98
 06 cze 2017, 18:35
Decyduje się na Iphone'a SE w wersji 32gb, w moim zakresie się zmieszcze a o zawieszaniu moim zdaniem przez kolejne 2-3 lata nie ma mowy, dzięki za dużo propozycji :)

Teraz tak, Sklep BestCena(?) oferuje nowego 32gb za 1466 a na olxie ludzie wystawiają nawet za 1600-1700, telefonik z tej stronki bedzie ok? Czy lepiej sie przejsc do jakiegoś Saturna itp i tam kupić?
 #929874  autor: m.sta
 06 cze 2017, 19:12
Własnie sam się zastanawiam nad kupnem u nich telefonu, ceny maja 5-15 % niższe niż konkurencja i śmiem podejrzewać ze to jakiś przekręt firma
 #929887  autor: vonski
 06 cze 2017, 20:01
Podobno coś kręcą z VATem. Ale jak nie bierzesz faktury, to bez różnicy.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #929889  autor: kokos-
 06 cze 2017, 20:45
Eragon pisze:Hujałej P9 to flagowiec tejże marki.
A P9 Lite to taka wersja dla biedaków.
Za te słowa powinienes zarobić wielkiego kopa w tylek.
Uważasz że jeśli ktoś kupuje P9 lite to jest biedakiem?
 #929890  autor: m.sta
 06 cze 2017, 20:55
vonski pisze:Podobno coś kręcą z VATem. Ale jak nie bierzesz faktury, to bez różnicy.

Tapatalk @ Galaxy S7
Własnie telefon bym brał na firmę, wiec prędzej czy później US w przypadku nieodprowadzeniu vatu przez best cene przyjdzie ten vat sobie odzyskać ode mnie