DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #923702  autor: patryk92
 02 maja 2017, 23:03
Witajcie byłem dziś w saturnie przymierzyć się do nowego zakupu.
Samsung s8 - zrobił na mnie duże wrażenie pod względem ekranu , idealnie leży w dłoni przy czym ma idealną wielkość ekranu.Gdybym się zdecydował to poczekam kilka dni żeby cena spadła do 3000zl. Brak 6gb ramu
Iphone 7 plus - stałem przy nim dłuższy czas i za bardzo mnie nie zafascynował.Plus dobrze działający iOS. Myśle że jak znajdę nowy za 2800zl to rozważę zakup.
lg g6 - odpada,tyl telefonu mi nie podoba. Uraz do lg po g5
huawei p10 - przypadło mi jego wykonanie , delikatnie za mały , smukły.
huawei mate 9 pro - jego szybkość zwaliła mnie z nóg. Masywny duzy wyświetlacz , troche za duży do mojej dłoni ale bym to przebolał. Brałbym go od razu ale muszę przemyśleć brak wodoszczelności.
xiaomi mi6 - telefon zagadka , parametry cena do 2200 za full opcje.
Dodam ze porównywałem szczególnie mate 9 pro z s8 co do szybkości odpalania apk i mate byl delikatnie szybszy. Ekrany oba bardzo dobre, choć na s8 inaczej się patrzy takie dziwne złudzenie wywołuje u mnie brak ramek.Nie ukrywam ze zalezy mi na wodoszczelności nie dlatego ze robie selfiaki w oceanie a ze juz nie raz zalałem telefon.
Zalezy mi też na dobrej jakości dzwięku na słuchawkach. Aparatu nie uzywam jakoś specjalnie każdy z wyżej wymienionych mnie zadowala.

Telefon zmieniam tak co półtora roku, telefon zastąpił mi całkowicie komputer wiec maszyna musi być nie zawodna. Prosze o pomoc w co ulokować nie mały kapitał. :oops:
 #923707  autor: motov3
 02 maja 2017, 23:30
Zwroc uwage ze S8 ma wiekszy ekran jak i rozdzielczosc (5.8 cala przy 1440x2960) podczas gdy Mate 9 Pro (5.5 cala przy 1440x2560).

Mate 9 Pro w Antutu (wersja 6GB RAM) osiaga troche ponad 132.000
Galaxy S8 w Antutu ponad 174.000 wydajnosci

W mojej ocenie po organoleptycznym porownaniu obu smartfonow - bezapelacyjnie Galaxy S8.
Dodatkowo rozwaz ze za 1.5 roku Galaxy bedzie ladnie trzymal cene, podczas gdy Huawei juz niekoniecznie.

Jak dla mnie wybor prosty.

Obrazek
 #923712  autor: motov3
 03 maja 2017, 00:27
Nijak. Nic nadzwyczajnego. W ogole te 7ki przeszly bez echa mozna powiedziec, i mowie to na podstawie biznesowych wyborow moich znajomych, wspolpracownikow.

Obrazek
 #923721  autor: vonski
 03 maja 2017, 07:56
Pisałeś o dobrej jakości dźwięku na słuchawkach. Pamiętaj, że jabłko nie ma wyjścia 3,5mm, a każda przejściówka to zawsze pogorszenie jakości.
Ja przy obecnych cenach brałbym S7/ S7 Edge.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #945166  autor: trancex
 15 sie 2017, 12:37
Witam, nie chce zakladac nowego watku, ktorych zapewne podobnych jest kilka, ale mam dylemat. Otrzymalem ciekawa propozycje przedluzenia abonamentu z telefonem dokladnie Iphone 7 plus na 30 miesiecy 30*118zl, albo Samsung S8 24*110zl +219 oplata wstepna. Przy ofercie bez telefonu abonament mnie wyniesie ok 23zl. Obecnie mam Samsunga S7, ktorego oddalbym zonie. Zanim przesiadlem sie na samsunga zawsze mialem IP. Oba dzwonia i z obu zawsze bylem zadowolony, kwestia tego co sie bardziej kalkuluje i co wy byscie wybrali.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, 12:52 przez trancex, łącznie zmieniany 1 raz.
 #945169  autor: dawidos160
 15 sie 2017, 12:49
Ciężko porównywać IP7 do S8 - wszystko przemawia za S8 - od wydajności po design. IP broni się iosem i tym,że jest idealnie optymalizowany. Samsung S8 w tej kwocie wydaje się bezkonkurencyjnym wyborem