DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #923112  autor: lachu543
 28 kwie 2017, 11:00
Cześć,

Nadszedł czas u mnie przedłużenia umowy w Orange, a co za tym idzie; wymiany telefonu.

Na chwile obecną po przeglądnięciu oferty dla mnie wybrałem sześć smartfonów, z których muszę wybrać oczywiście jeden;

1. Huawei P10
2. iPhone 7 32GB
3. Samsung Galaxy S7 edg
4. HTC 10
5. LG G6
6. Sony Xperia XZ

Obecnie używam Huawei CyberShotX. Jeśli chodzi o telefon to najbardziej zależy mi na;

a) dobrym aparacie - sporo robię zdjęć
b) "płynnym" działaniu przy przeglądaniu aplikacji typu Instagram, Snapchat
c) buszowanie po sieci
d) ... telefonowanie + smsowanie :-)

Ceny mniej więcej są na poziomie podobnym, +/- 20zł miesięcznie. Który z tych byście mi polecili?
 #923137  autor: lachu543
 28 kwie 2017, 14:17
Najbardziej mi na pierwszy rzut oka wpadł Huawei P10, ale... ten Xperia XZ też ze względu na 23MP aparat...

No i jeszcze to LG G6, ew. iPhone...
 #923215  autor: harys
 29 kwie 2017, 10:03
To nie mpx robią zdjęcia w telefonie. Są aparaty 8mpx które robią lepsze foty od tych 21 czy 23mpx.
Telefony które wymieniłes spokojnie się sprawdzą. S7 i XZ mają volte w Orange, ale g6 moim zdaniem wygrywa designem.

Wysłano z Redmi Note 4x
 #923244  autor: Symulant
 29 kwie 2017, 13:36
lachu543 pisze:
1. Huawei P10
2. iPhone 7 32GB
3. Samsung Galaxy S7 edg
4. HTC 10
5. LG G6
6. Sony Xperia XZ

a) dobrym aparacie - sporo robię zdjęć
b) "płynnym" działaniu przy przeglądaniu aplikacji typu Instagram, Snapchat
c) buszowanie po sieci
d) ... telefonowanie + smsowanie :-)

Ceny mniej więcej są na poziomie podobnym, +/- 20zł miesięcznie. Który z tych byście mi polecili?
Każdy z wymienionych zapewni płynne działanie. Do Twoich potrzeb wszystkie wymienione będą odpowiednie, kwestia aparatu i co Tobie pasuje wizualnie.
IPhone będzie najbardziej poręczny. Tylko tu pamięci kartą wiadomo nie rozszerzysz.
Za ogół cech aparat, gabaryty, działanie ja wziąłbym P10 - głównie przez rozmiar. Choć obiektywnie uważam, że najlepszy w Twoim zestawieniu jest S7E.
Zarówno P10 jak i G6 to flagowce, które powinny mieć premierę rok temu.
G6 zaskakująco przyjemnie leży w dłoni, ma dobry ekran. Wygodnie można działać na dwóch aplikacjach na podzielonym ekranie. Tylko pamięci 32GB to mało. Konkurencja daje dwa razy więcej, wyjątek IPhone.