DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #916528  autor: kouczan
 18 mar 2017, 10:15
Dzień dobry.

Szukam dual sima z wyświetlaczem maks. 5". Telefon używany głównie do dzwonienia. Sporadycznie internet i nawigacja. Miło by było, żeby miał przyzwoity aparat i LTE. Producent mi obojętny, w sensie chińczyki również wchodzą w grę. Budżet maks. 700zł.

Pozdrawiam
Michał
 #916535  autor: Eragon
 18 mar 2017, 10:44
No jak Dual Sim, to głównie chińczyki.
5" ogranicza znacznie liczbę telefonów. Kupno w PL czy za granicą też może być ?

Celuj w któregoś Redmi 3S/4.
EWENTUALNIE można rozważyć wymierający gatunek jakim są Lumie - zdarzają się wersje DS. Ale jednak uważam że Android do codziennej pracy będzie lepszy. Subiektywnie oczywiście.

:smt006
 #916536  autor: pakierhakierxd
 18 mar 2017, 10:50
Jak używany to p9 lite :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #916584  autor: kouczan
 18 mar 2017, 17:03
Eragon pisze:No jak Dual Sim, to głównie chińczyki.
5" ogranicza znacznie liczbę telefonów. Kupno w PL czy za granicą też może być ?

Celuj w któregoś Redmi 3S/4.
EWENTUALNIE można rozważyć wymierający gatunek jakim są Lumie - zdarzają się wersje DS. Ale jednak uważam że Android do codziennej pracy będzie lepszy. Subiektywnie oczywiście.
Lumia w przyzwoitej konfiguracji przewyższa mój budżet.
Jeżeli chodzi o zakup w Chinach to nie ma problemu, ale uważam, że w tej chwili jest to mało opłacalne. Można zaoszczędzić stówkę, ale w przypadku chęci reklamacji to jest lipa.

Raczej nie dam też 700 zł za używkę.
 #916586  autor: Eragon
 18 mar 2017, 17:28
ok 680zł za nówkę Redmi 4 3/32 w Czajna
Ale jeśli nie potrzebujesz Full HD i nieco lepszego aparatu, to można taniej :D

:smt006
 #916591  autor: robbo2k
 18 mar 2017, 18:34
Wszystko za 600zł

Xiaomi redmi 4A
LG K10 DualSim
Lenovo K5 Dualsim
Samsung J3 2016

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #916615  autor: marcinb
 18 mar 2017, 20:21
robbo2k pisze:Wszystko za 600zł

Xiaomi redmi 4A
LG K10 DualSim
Lenovo K5 Dualsim
Samsung J3 2016
Robbo, wróciłeś? :-)

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #916623  autor: robbo2k
 18 mar 2017, 21:53
Od czasu do czasu będę zaglądał.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #917129  autor: kouczan
 21 mar 2017, 17:25
robbo2k pisze:Wszystko za 600zł

Xiaomi redmi 4A
LG K10 DualSim
Lenovo K5 Dualsim
Samsung J3 2016
Dzięki za podpowiedzi. Redmi 4A - niestety w mało przyjaznych kolorach (a dokładanie etui i tak dużego jak dla mnie telefonu - odpada).
LG K10 kupiła moja żona, ale mnie osobiście nie zachwyca i wygląd i konfiguracja.
Lenovo K5 spoko, ale pomyślałem o wersji Plus (ma lepszy ekran).
Samsung, szkoda dokładać dodatkową kasę tylko za markę.

Coś jeszcze jest wartego przyjrzeniu się?

Co do sprowadzania z Chin to może jeszcze kilka miesięcy temu bym się mocno zastanowił (ahh że też się spóźniłem na Mi4c w dobrej cenie :) ), ale teraz podtrzymuję, że to jest oszczędność rzędu 100 zł za właściwie brak gwarancji i możliwe użeranie się z urzędem celnym (patrz certyfikaty CE).
 #917141  autor: Eragon
 21 mar 2017, 18:15
Redmi 4A jest w ciemnym kolorze :P
Ale to w Indiach.

:smt006
 #917228  autor: harys
 22 mar 2017, 07:30
Są normalnie szare na Aliexpress do kupienia

Redmi PRO by TT
 #917231  autor: kouczan
 22 mar 2017, 07:49
Sprawa się rozwiązała. Wziąłem Lenovo K5 plus.
Pierwsze wrażenie jest takie, że rozmiar niemal identyczny z LG K10 a e ekran o te 0.2" mniejszy. Co do działania to wypowiem się w tym wątku później bo zapomniałem, że mam jeszcze dużego sima :)
 #917410  autor: pakierhakierxd
 23 mar 2017, 09:44
Siostra ma K5 ogólnie może być ale snapchat jej swiruje

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)