DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #916170  autor: Pablooo88
 16 mar 2017, 10:22
Witam,

żywot Note 4 mojej żony dobiega końca powoli.

Generalnie szukam jakiegoś następcy dla niej tak do ok 2000 pln.

Czego szukam dokładnie?

- duży ekran od 5,5"
- niezły aparat
- nienajgorsza bateria

i tak naprawdę to są wszystkie wymagania dla niej.
Myślałem o Oneplus 3T. czy możecie coś jeszcze polecić?
 #916175  autor: Eragon
 16 mar 2017, 10:35
Hm.. Niby wybrałeś najlepszy, ale poczekaj.
3T jest już nieopłacalny do zakupu - gdy wyjdzie jego następca, to rzucaj się :P

:smt006
 #916186  autor: Pablooo88
 16 mar 2017, 11:07
Ale nowy model kiedy ma być? widziałem jakieś info o kwietniu/maju ale to nie do końca pewne. i nie wiadomo czy cena będzie w okolicy tych 450 €
 #916199  autor: Pablooo88
 16 mar 2017, 12:12
no i właśnie... jest to ok 2msc czekania a jej telefon już pada. do tego cena może znów wzrosnąć o np 200pln jak w przypadku 1+T względem 1+

także czy na dzisiaj jest coś lepszego od 1+T ?
 #916202  autor: Eragon
 16 mar 2017, 12:34
Tak, to co posiadasz sam :P
Ale poza tym, jest G5... chociaż mały.

Ps. A pada jej technicznie czy soft laguje? Wgraj nowy.

:smt006
 #916204  autor: Pablooo88
 16 mar 2017, 12:39
ale ona musi mieć coś minimum 5,5" i koniec kropka :)

wiesz co jest problem z baterią. jest 30% i się telefon wyłącza. była dokupiona oryginalna nowa bateria i dalej to samo. nie zawsze ale często i jest to denerwujące o tyle, że ona potrzebuje tel do pracy itp. chyba że znasz sposób jak sobie z tym poradzić? bo generalnie jest bardzo zadowolona z Note 4
 #916207  autor: vonski
 16 mar 2017, 13:06
Na dzień dobry factory reset bez przywracania z kopii i sprawdzić czy problem powraca. Jeśli powróci, to wrzucić jakiś inny soft z XDA. Jak i to nie pomoże, to już raczej wina sprzętu (choć ja obstawiam oprogramowanie).
Ostatnie plotki o nowym OnePlus mówią już raczej o jesieni, więc nie liczyłbym szybko na kolejny model.
 #916210  autor: Pablooo88
 16 mar 2017, 13:09
no właśnie czytam że lato najwcześniej... stąd pytanie czy dostanę coś lepszego od 1+T w cenie do 2k i ekranie od 5,5" :)

reset oczywiście był robiony i nie pomogło. może faktycznie jakiś inny soft ale na tym sie nie znam i nie wiem co wybrać itp.
 #916271  autor: Eragon
 16 mar 2017, 16:27
Szukaj LineageOS na początek na ten sprzęt.

Z tym innym sprzętem... Może coś od Meizu, ale tam z kolei MediaTek siedzi w środku ;/

:smt006
 #916301  autor: vonski
 16 mar 2017, 18:29
Jak nie OP3T, to może S7 Edge? Tylko by trzeba parę złotych dorzucić.
Eragon: akurat do serii Note Lineage/CM średnio się sprawdza, bo kompletnie nie wykorzystuje możliwości rysika.

Tapatalk@Galaxy S7
 #916306  autor: Eragon
 16 mar 2017, 18:52
Racja, zapomniałem że one na tym stoją...
Aczkolwiek, nie wiadomo czy w tym przypadku jest on tak bardzo używany ;)
Może chodziło tylko o rozmiar ekranu..

:smt006
 #916387  autor: pakierhakierxd
 17 mar 2017, 10:05
Zanieś do komisu niech wgrają soft ponownie ;)
pewnie pomoże ,to nie jest trudne ,soft z sammobile,odin z samobile i wgrywa sie ;) ,instrukcja po eng tez jest na sammobile a jka nie to na android.com.pl

Pozdrawiam :)
 #916415  autor: Pablooo88
 17 mar 2017, 13:34
a do 1500 pln znajdzie się coś sensownego? co myślicie o Moto X Style ?

szukam tańszych alternatyw bo nie wiem czy Żona potrzebuje aż tak mocnego sprzętu po prostu
 #916432  autor: Eragon
 17 mar 2017, 15:39
Pozwoliłem sobie ukraść komentarz.
Podbijam! Jasność tego ekranu jest niesamowita a przekonałem się o tym rok temu będąc w ciepłych krajach, żona miała mi5 i w pełnym słońcu super widoczność, ja miałem Note 4 i... było czytelnie ale nie komfortowo...po powrocie zamówiłem i dla siebie mi5 :) Note poszedł na sprzedaż.
SOT 4 h to minimum, najczęściej oscyluje ok 5h. Jestem bardzo zadowolony, SOT Note 4 był ok 3,5 h.
Aparat nieporównywalnie lepszy w mi5 od tego w Note 4.
W obecnej cenie mi5 to super smart.
Dla mnie jedyny minus to skaner palca, jest wąski i nie czyta lekko wilgotnych palców... ale jakoś daję radę.
Poza tym, chciałbym przypomnieć taki fajny wynalazek jak:
Moto X Force
Ma Snapa 810( co można uznać za wadę), ale jest mega wytrzymały, AMOLED ( a po Samsungu raczej będzie chciała AMOLEDA). Nie ma czytnika linii pap.
Ale kosztuje lekko ponad tysiaka.

:smt006
 #916433  autor: Pablooo88
 17 mar 2017, 15:47
no tak widzę go po ok 1500pln nowy. no i cały czarny a to jednak dla kobiety ;) ten 1+ 3T jest też złoty eshh... no i 300pln różnicy po kursie EUR dzisiejszym.

telefon dla kobiety to katorga w wyborze...
 #918388  autor: Pablooo88
 29 mar 2017, 13:09
ok padło na Oneplust 3T w kolorze złotym i midnight black :) dzisiaj przyszły to zobaczymy co powie... nie wiem czy czarnego to sobie nie zostawię ;)
 #918400  autor: vonski
 29 mar 2017, 14:00
S7 też jest w złotym... Ale jak już kupiłeś, to gratuluję wyboru. Sam bym go wziął, gdyby był pół cala mniejszy.

Tapatalk@Galaxy S7