DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #912431  autor: Eragon
 22 lut 2017, 15:45
Xiaomi? No najlepsza firma świata ale...

Musisz napisać swe wymagania. Strzelając w ciemno... nikt nie strzeli :D
Poza tym, opis jest niepełny.
Wersja MTK czy Snap?
Raczej na pewno MTK... więc odradzam. Nie męcz się. Szukaj wersji opartej o procesor Snapdragon.

:smt006
 #912432  autor: Kepso
 22 lut 2017, 15:55
Chce zeby bateria dlugo trzymala, zebym mogl sobie czasami obejrzec twitcha/youtube, zeby mial lte, zeby robil w miare dobre zdjecia i chodzil szybko.Czemu mam sie meczyc? nie rozumiem.

http://www.xiaomi4you.pl/produkt/xiaomi-redmi-4-216-gb/ a co sadzisz o tym?

p.s serio mowisz, ze ta firma jest dobra? malo znana, ale ponoc telefony robia dobre.

p.s2 nie wiem czy 16gb i 2gb ram bedzie ok, moze sie ciac prawda?
 #912434  autor: Eragon
 22 lut 2017, 16:07
W miarę dobre zdjęcia?
Obejrzyj zdjęcia z recenzji i oceń sam. Kwestia osobista.
Zastanów się czy chcesz ekran HD czy FHD.

800 zł? Straaaaaaasznieeee drooooogooooooo

:smt006
 #912436  autor: Kepso
 22 lut 2017, 16:10
No wlasnie drogo, a to jest oficjalna strona...znalazlem jeszcze taka aukcje ale tez nie ma nic na temat procka http://allegro.pl/show_item.php?item=66 ... d00be2ff62


a co do ekranu... mam teraz samasunga galaxy s3 i jakosc na twitchu jest znosna.


z kolei tutaj jest ten caly snapdragon ale nie ma polskiego menu i to jednak wysylka z chin...

https://pl.aliexpress.com/item/Original ... c7bbe9a502
 #912437  autor: Eragon
 22 lut 2017, 16:22
Ten z Ali wychodzi 775zł.
Na Allegro, tej aukcji jest info o procku - MTK.
Gorszy od Snapa oczywiście. Ten na Ali to Snap.
Sam już musisz przemyśleć czy 5,5" to nie za dużo... czy w sam raz. Twój J3 ma 5 cali.

Ps. Oficjalna strona? Rozumiem że mówisz o tej:
http://www.mi.com/pl/
No nie ?

:smt006
 #912439  autor: Kepso
 22 lut 2017, 16:30
mowilem o tej http://www.xiaomi4you.pl/

0,5 to chyba nie jest taka wielka roznica. Tylko ten z ali nie ma mui polskiego... i wysylaja z chin, popsuje mi sie i co poczne? Polecilbys mi ktorych z tych 2 czy moze cos innego?
 #912440  autor: Eragon
 22 lut 2017, 16:36
No to to nigdy nie była, nie jest, i nie będzie oficjalna strona... skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy lol?

0,5" to jest już różnica w dłoni. Nie wiem czy dla Ciebie. Idź do jakiegoś operatora czy marketu i sprawdź kilka... i sam będziesz wiedział.

Wgranie MIui w polskiej wersji językowej jest proste. Co więcej, głowy nie dam, ale wygląda na to że ten z Ali ma język polski, i to w dobrej wersji... Trzeba by jeszcze dopytać sprzedawcę.
Gwarancja? Ogółem to jest. Oczywiście w PL lepiej. Twoja decyzja. Drożej w PL, taniej w Chinach...

:smt006
 #912441  autor: Kepso
 22 lut 2017, 16:39
Rozumiem kolego, ale jak widzisz procek w polsce jest ten gorszy i teraz nie wiem co robic...

czy faktycznie jest taka roznica?
 #912444  autor: Eragon
 22 lut 2017, 16:48
No niech Ci będzie. Nie jest to reklama :D
Masz rok gwarancji we Wrocławiu, za 5$ możesz dokupić drugi:
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi- ... -8767.html

Masz nawet czarny dostępny. I Polski w zestawie. I Snapa.
Ale musisz dokupić ubezpieczenie od VAT + wybrać jakiś tam rodzaj przesyłki.
Oferują kod zniżkowy, ale to na wersję złotą...hahaha ;)

Albo szukaj w PL dobrej oferty. Gdzieś chyba musi być.

:smt006
 #912445  autor: Kepso
 22 lut 2017, 16:57
Hmm nie chcialbym kupowac z takiej strony, 1 raz ją widze.Poza tym chcialbym biały.

Qrde nic juz nie wiem...Czy jakis telefon do 900zl moze byc lepszy?
 #912452  autor: Maniiiek
 22 lut 2017, 17:51
Podejrzane strony jak xiaomi4you Ci nie przeszkadzają, ale jeden z najpopularniejszych sklepów wydaje Ci się podejrzany? :P Możesz polować na Huawei P9 Lite do 900zł. Świetny sprzęt.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #912464  autor: Eragon
 22 lut 2017, 18:53
Maniiiek pisze:Podejrzane strony jak xiaomi4you Ci nie przeszkadzają, ale jeden z najpopularniejszych sklepów wydaje Ci się podejrzany? :P
Dzięki Maniiiuś za wyręczenie mnie, ludzie są zabawni. Ale jego kasa. Doradziliśmy mu, zrobi co zechce. Co powiesz na agentkę Scully jako nowego Doctorka ? Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić... chociaż jest połączenie. Obydwa, łączy konwencja wszechświata + nutki tajemnicy. Ale no... kobieta :(

P9 Lite ma lepszy aparat od Redmi... i chyba tyle. Ale ogółem Lite to bardzo niezłe telefony... Jednak osobiście wyznaję zasadę: Żadnych Lite i Mini. Wina Samsunga. Tylko nie mam pojęcia jak P9 lite wygląda w dłuższej perspektywie użytkowej... Byłoby fajnie gdyby ktoś się wypowiedział.

:smt006
 #912466  autor: Maniiiek
 22 lut 2017, 18:59
Kobieta Doktor byłaby dobra, gdyby pozostała Doktorem. Np Donna pod koniec miała umysł Doktora i wypadło to genialnie. Ale jak dadzą jakąś silną niezależną/albo kobiecą kokietkę to to będzie d@@a...

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #912468  autor: Eragon
 22 lut 2017, 19:08
Byłoby fajnie, gdyby młoda, szalona, ładna ale niedoświadczona... Wiesz, nowa skóra, nowe możliwości i tak dalej...
Poza tym, mega (na krótkich materiałach) nie podoba mi się nowa towarszyszka. Ta czarna. Będę rasistą, no ale nie. Zobaczymy jak wypadnie w praktyce.
Zresztą, ona jest kobietą... Doktor załóżmy też... Do tego T.A.R.D.I.S również... i robi nam się trochę.... sam wiesz jakie klimaty. Nawet ten miły grubasek, nie dopomoże. Ale ok, nowy scenarzysta, musimy mu zaufać. Tak samo jak Xiaomi, że nie spartolą swych sprzętów :D

:smt006
 #912479  autor: Kepso
 22 lut 2017, 21:06
Jaka jest roznica miedzy tym TMK a Snapdragonem? czy ktos kto nie zna sie dobrze na telefonach i nie uzywa miliona aplikacji w ogole zobaczy roznice?
 #912481  autor: Eragon
 22 lut 2017, 21:09
MTK jest bardziej prądożerny... i nie ma totalnie wsparcia(telefon nie dostanie aktualizacji do nowego Androida, chociaż będą aktualizacje MIUI). I czasem miewa różne pomniejsze problemy.
I ogólem uważam że trudniejszy w obyciu niż wersja Snap :P

Zresztą, poczytaj na necie. To odwieczna dyskusja...

:smt006
 #912484  autor: Eragon
 22 lut 2017, 21:18
Tak realnie, jedyna polecana aukcja.
Z przesyłką wyniesie Cie 189$. Szary jest dostępny. Czarny nie, jak poczekasz to może będzie. Ale oczywiście drożej.

Poza tym, gdy poprosisz w wiadomości, to powinno wgrać oficjalny Global ROM. I wtedy wszystko będzie cacy.

:smt006
 #912486  autor: Kepso
 22 lut 2017, 21:25
Mi sie najbardziej podoba srebrny, ale wezme zloty. Dzięki za pomoc panowie. Moze nie bede wiedzial jeszcze czegos to tutaj wrócę. milego wieczoru.