DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #910667  autor: Blizzard
 12 lut 2017, 11:53
Cześć.

Proszę o poradę odnośnie wybrania nowego telefonu. Obecnie posiadam LG Swift L5, którego kupiłem jakoś niedawno po premierze (bodaj 2012, 2013 rok to był), który już zaczyna solidnie niedomagać (zamulanie, nie zawsze działający w dobry sposób ekran, zawieszki, czasem nie dochodzą smsy, które ja wysyłam, bateria już dosyć słabo trzyma - muszę ładować go praktycznie codziennie lub co półtora dnia przy umiarkowanym użytkowaniu).

Nie mam jakiś konkretnych preferencji odnośnie marki, co do systemu operacyjnego to chyba najlepszym dla mnie byłby Android (chyba, że jest coś faktycznie i lepszego i podobnego w obsłudze gdyż np: Windows Phone nie mogłem zdzierżyć). Co do ceny to tak jak jest w temacie - myślę, że to maksymalna kwota jaka jestem w stanie zapłacić. Obecnie płacę abonament w Playu jeżeli to jest istotne. Planuję kupić gdzieś telefon za gotówkę, czy to w jakimś sklepie stacjonarnym typu EuroRTV, MM czy coś takiego, ewentualnie salon jeżeli jest taka możliwość. Interesują mnie raczej nówki, ewentualnie takie, które ktoś dostał w abonamencie i chce sprzedać. Wolę raz zapłacić i mieć święty spokój niż bawić się w raty czy coś podobnego.

Oprócz domyślnych funkcji telefonu używam głównie jako odtwarzacza muzyki/wideo, sporadycznie jako aparatu foto, czasem do sprawdzenia na szybko jakiś rzeczy w necie typu: YT, rozkład jazdy, mapa etc. Fajnie też gdyby telefon posiadał radio.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 #911216  autor: Morvius
 15 lut 2017, 15:47
W zasadzie powyższe modele są spoko opcją. Wygooglowałem Ci taki przedział na pewnej pprównywarce http://www.ceneo.pl/Smartfony/System_op ... 0;n850.htm przedział jest od 750zł do 850zł. Może wpadnie Ci coś innego w oko.

Klasyczny obserwator wątku.
 #913999  autor: Eragon
 03 mar 2017, 19:49
Moim zdaniem, idealnie je ułożyłeś. Czyli pierwszy najlepszy i tak dalej...
Wszystkie te 3 wybory i tak są lepsze niż Samsung w tej cenie :D
Xiaomi jest najmocniejsze technicznie, tylko no właśnie...
Nie kupuj wersji na MediaTeku. Tylko i wyłącznie Snapdragon. Bo sądzę że chciałbyś nowego Androida dostać, prawda? ( Wersja MTK na wieki pozostanie z 5.0.2, Snap ma 6.0.1 z perspektywą możliwą na 7)
Zaktualizowałem Twój ranking pod tym względem:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/12520/12899/13324/0/

:smt006
 #914001  autor: Blizzard
 03 mar 2017, 19:57
Hm, trochę mi namieszałeś. :D Bo przez dłuższy czas byłem nastawiony na kupno tego Asusa. Wydawał się dobrym wyborem z tego co czytałem i z tego co widziałem w sieci (testy, opinie i inne takie).

Do Xiaomi podchodzę trochę z rezerwą bo mam wrażenie, że to taka niszowa (?) marka. Ale skoro mówisz że naprawdę warto to chyba faktycznie mu się bliżej przyjrzę.
 #914019  autor: Eragon
 03 mar 2017, 21:45
Niszową marką, to w telefonach jest Asus...

:smt006
 #914021  autor: norz
 03 mar 2017, 22:15
Redmi Note 3 Pro. Polecam na własnym przykładzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 #914065  autor: Eragon
 04 mar 2017, 11:34
Cytując ze strony którą podałeś:
Jest pierwszym na świecie smartfonem z procesorem Snapdragon 650.
A chwilę później piszą w specyfikacji że procesor to MTK. W skrócie: Powiedz mi, jaki ostatecznie procesor ma ten telefon? :D
Nie kupowałbym ze sklepu który miesza.
Telefony z MTK to shit. Przeznaczone zdecydowanie dla najbiedniejszych, byle dzwoniło i dało się wysłać SMS'a.

Zrewidowałem rynek, i jednak Redmi Note 3 Pro (ta wersja ze Snapem) już jest prawie niedostępna. Wiadomo, Polska to drugi świat, ale niedługo leżaki magazynowe tez znikną... Wersja z mtk również.

Widzisz, dzisiaj w Chinach możesz dostać Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 ze snapem 625 za 755zł(szary).
Ta droga wersja MTK się chowa...

:smt006
 #914073  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 11:51
To chyba zostaje mi ten Meizu M3...Ale ten z kolei z wyglądu tak średnio mi się podoba choć ma swoje zalety z tego co widzę w testach (choćby szkło).
 #914074  autor: Eragon
 04 mar 2017, 11:54
Twój wybór. Zresztą, ten Meizu M3 Note też jest na MTK i to gorszym niż w Xiaomi xD

:smt006
 #914082  autor: Eragon
 04 mar 2017, 12:03
No Asus ma najgorszy procek z tej trójki.
Ja bym brał Redmi Note 4X i żył spokojnie w świecie bez problemów.
No chyba że 5cali jest dla Ciebie ok, to wtedy zwykły Redmi, albo dołożyć do Mi5.

:smt006
 #914083  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 12:09
Hm. :/ Ale te telefony to jak widzę kosztują sporo ponad tysiaka. Ja chciałem coś nowego za jakieś 800, no góra 900 zł. Telefony za ponad 1000-1100 zł to trochę nie moja półka.
 #914104  autor: kemor44
 04 mar 2017, 14:46
Redmi 3s Pro ciężko dostać,Meizu Ci się nie podoba,to zostaje Asus.Sam wczoraj kupiłem Asusa Zenfone 3 Max,był to świadomy wybór.Do tych wymagań,które przedstawiłeś w zupełności Ci wystarczy.Chyba,że kupisz Honor 7 lite.Ma trochę słabszą baterię 3000mAh.Jest teraz w MM za 879zł i Rtv Euro AGD w podobnej cenie.
 #914107  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 14:57
A czy różnica pomiędzy tym wspominanym wcześniej i tak podobno dobrym Xiaomi Redmi Note 3 ze Snapdragonem a np: tym jest jakaś ogromna?

http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... zary.bhtml

Wiecie, ja nie jestem jakimś fanatykiem telefonów więc zastanawiam się czy faktycznie różnica będzie na tyle widoczna by dawać te 2-4 stówy więcej.