DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #914082  autor: Eragon
 04 mar 2017, 12:03
No Asus ma najgorszy procek z tej trójki.
Ja bym brał Redmi Note 4X i żył spokojnie w świecie bez problemów.
No chyba że 5cali jest dla Ciebie ok, to wtedy zwykły Redmi, albo dołożyć do Mi5.

:smt006
 #914083  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 12:09
Hm. :/ Ale te telefony to jak widzę kosztują sporo ponad tysiaka. Ja chciałem coś nowego za jakieś 800, no góra 900 zł. Telefony za ponad 1000-1100 zł to trochę nie moja półka.
 #914104  autor: kemor44
 04 mar 2017, 14:46
Redmi 3s Pro ciężko dostać,Meizu Ci się nie podoba,to zostaje Asus.Sam wczoraj kupiłem Asusa Zenfone 3 Max,był to świadomy wybór.Do tych wymagań,które przedstawiłeś w zupełności Ci wystarczy.Chyba,że kupisz Honor 7 lite.Ma trochę słabszą baterię 3000mAh.Jest teraz w MM za 879zł i Rtv Euro AGD w podobnej cenie.
 #914107  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 14:57
A czy różnica pomiędzy tym wspominanym wcześniej i tak podobno dobrym Xiaomi Redmi Note 3 ze Snapdragonem a np: tym jest jakaś ogromna?

http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... zary.bhtml

Wiecie, ja nie jestem jakimś fanatykiem telefonów więc zastanawiam się czy faktycznie różnica będzie na tyle widoczna by dawać te 2-4 stówy więcej.
 #914117  autor: negra
 04 mar 2017, 17:34
Blizzard pisze:Cześć.

Proszę o poradę odnośnie wybrania nowego telefonu. Obecnie posiadam LG Swift L5, którego kupiłem jakoś niedawno po premierze (bodaj 2012, 2013 rok to był), który już zaczyna solidnie niedomagać (zamulanie, nie zawsze działający w dobry sposób ekran, zawieszki, czasem nie dochodzą smsy, które ja wysyłam, bateria już dosyć słabo trzyma - muszę ładować go praktycznie codziennie lub co półtora dnia przy umiarkowanym użytkowaniu).

Nie mam jakiś konkretnych preferencji odnośnie marki, co do systemu operacyjnego to chyba najlepszym dla mnie byłby Android (chyba, że jest coś faktycznie i lepszego i podobnego w obsłudze gdyż np: Windows Phone nie mogłem zdzierżyć). Co do ceny to tak jak jest w temacie - myślę, że to maksymalna kwota jaka jestem w stanie zapłacić. Obecnie płacę abonament w Playu jeżeli to jest istotne. Planuję kupić gdzieś telefon za gotówkę, czy to w jakimś sklepie stacjonarnym typu EuroRTV, MM czy coś takiego, ewentualnie salon jeżeli jest taka możliwość. Interesują mnie raczej nówki, ewentualnie takie, które ktoś dostał w abonamencie i chce sprzedać. Wolę raz zapłacić i mieć święty spokój niż bawić się w raty czy coś podobnego.

Oprócz domyślnych funkcji telefonu używam głównie jako odtwarzacza muzyki/wideo, sporadycznie jako aparatu foto, czasem do sprawdzenia na szybko jakiś rzeczy w necie typu: YT, rozkład jazdy, mapa etc. Fajnie też gdyby telefon posiadał radio.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Jeżeli tyle czasu używałeś LG to może warto pozostać dalej przy tej marce . Właśnie wchodzi do sprzedaży nowy K 10 w cenie którą akceptujesz z Andro 7
https://www.x-kom.pl/p/351960-smartfon- ... zarny.html
 #914119  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 17:39
Wiecie, akurat do marki jakoś szczególnie nie byłem przywiązany. Tak sobie patrzyłem na porównanie obu tych Xiaomi i największe różnice są chyba w taktowaniu procesora, rozmiarze (pół cala...) i mgpx aparatu, w jednym 13, w jednym 16. Nie wydaje mi się żeby to były kolosalne różnice.

W każdym razie z całych tych rozważań wychodzi na to, że najlepszy byłby ten.

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?key ... Snapdragon

Wszystko fajno tylko ta cena...
 #914120  autor: Eragon
 04 mar 2017, 17:41
Chiny witają.
Za 1300 to masz już FLAGOWEGO Mi5S....

:smt006
 #914128  autor: Eragon
 04 mar 2017, 18:22
Sam go niedługo chyba kupię, tylko że o stówę taniej i bez vatu.
Zresztą, miałem go już w dłoniach :P

:smt006
 #914135  autor: Eragon
 04 mar 2017, 18:32
Wszystko się zgadza.
5 cali
Cena: 800zł + 23% = ~984zł.

:smt006
 #914141  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 18:57
Uff, przejrzałem te Xiaomi i chyba najbliższy temu czego szukam jest...

Xiaomi Redmi Note 4X

Teraz tylko muszę go znaleźć w jakieś normalnej cenie.