DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #914141  autor: Blizzard
 04 mar 2017, 18:57
Uff, przejrzałem te Xiaomi i chyba najbliższy temu czego szukam jest...

Xiaomi Redmi Note 4X

Teraz tylko muszę go znaleźć w jakieś normalnej cenie.
 #914176  autor: kemor44
 04 mar 2017, 21:55
Nie dajmy się zwariować.Do twoich wymagań wystarczy coś z procesorem MTK dla (biedaków)jeśli nie kupisz najmocniejszego procesora zawsze dla kogoś będziesz biedakiem.Podnosisz pułap,ale tym tokiem myślenia dojdziesz do S7.Przypomina mi się walka Intel vs Amd. Intel wygrał,tak samo prawdopodobnie będzie z Snapdragon vs MediaTek.W walce Intel vs Amd,to nie koniec,bo jak ktoś kupił najlepszy procesor Intela,to znalazł się ktoś kto dokupił najdroższą płytę główną i wentylator podkręcił procesor i wyzywał ludzi od cieniasów.I co z tego,że nie dostaniesz aktualizacji do Androida 7.0,jak i tak będziesz musiał i tak za 2 lata zmienić telefon.W przypadku mojego starego Asusa aktualizacja z KitKat do Lolipop przyniosła więcej kłopotów niż pożytku,można wrócić do starszej wersji Androida,ale ile ludzi tak robi?. Kupują nowe smartfony,bo po aktualizacji do nowszej wersji Androida dostają smartfony "czkawki"
Proszę kogoś,kto kupił telefon w Chinach i odsyłał ten telefon na gwarancję do Chin o opisanie jak to wygląda,ale nie ze słyszenia,tylko naprawdę,bo ze słyszenia to ja wiem,że może zostać naliczony Vat,oprócz kosztów wysyłki.
 #914223  autor: Blizzard
 05 mar 2017, 10:49
Ok, kemor, dzięki za posta. To co w takim razie jeżeli chodzi o nówki, dostępne w sklepach w Polsce wg Ciebie byłoby dla mnie najlepszym wyborem tak bym miał spokój z telefonem (bez zamulania, awaryjności, znośna bateria na powiedzmy 2 dni) przez powiedzmy najbliższe 4 lata?
 #914229  autor: klimasz
 05 mar 2017, 11:24
Blizzard pisze:Przecież cena to 8 stówek.
Wystawiający aukcję, właśnie szuka takich jak Ty (bez obrazy), którzy nie doczytują wszystkiego. Telefon zamawiasz nie u niego. On zamawia dla Ciebie telefon prosto z Chin i czekasz na niego ok. 20 kilku dni roboczych (wg. opisu z aukcji). Telefon przychodzi do Polski - Urząd Celny każe zapłacić Ci VAT, dlatego Eragon napisał, że 800zł+VAT i dał Ci link, gdzie możesz kupić taniej (bo bez pseudo polskiego pośrednika), też doliczą Ci VAT. Jego rozwiązanie jest tańsze, a z formalnego punktu widzenia dla Ciebie identyczne.

Cudów nie będzie chcesz w Polsce, ok. nie będzie tak tanio jak w Chinach, będzie gwarancja/rękojmia. Za granicą? Nie wiem - właśnie, czy ktoś potrafi opisać z autopsji? Koledzy mogą Ci doradzić coś z Chin z serwisem w PL.

Jak chcesz coś za góra 900zł z Polski, to wg. mnie musisz spojrzeć m.in. w kierunku Xiaomi Redmi 3S (RTV Euro AGD, x-kom - oba sklepy 899zł wersja 3GB RAM/32GB wewn.), Huawei Honor 7 Lite (888zł - w RTV Euro AGD). Idź do tego sklepu pobaw się nimi (tak i te 5-10 min jest moim zdaniem lepsze niż wcale) - zobacz jak to działa, naprawdę nie ma lepszego sposobu - zobaczysz materiały z jakich jest wykonany wygląd na obrazku, a w realu - dwie różne sprawy. Cudów w tych pieniądzach bez Chin nie będzie. Czy posłuży Ci 4 lata? Nie wiem, nigdy nie używałem tyle telefonu, ale widziałem u innych działające po takim czasie nienajgorzej.

wypada zgodzić się z postem Kemora :)
 #914265  autor: Eragon
 05 mar 2017, 16:37
Procesor, czytnik linii papilarnych.

:smt006
 #914266  autor: Blizzard
 05 mar 2017, 16:53
Nie kumam czegoś...3Ska ma być odświeżoną wersją ale ma procek o 100MhZ słabszy ale za to telefon ma czytnik linii papilarnych oraz Qualcomm Snapdragon 430 8937 a sam Redmi S Qualcomm Snapdragon 616 8939. Ktoś może wyjaśnić o co chodzi i w czym rzecz? Czy to jakiś błąd jest?
 #914371  autor: Fricco
 06 mar 2017, 11:27
Blizzard pisze:Nie kumam czegoś...3Ska ma być odświeżoną wersją ale ma procek o 100MhZ słabszy ale za to telefon ma czytnik linii papilarnych oraz Qualcomm Snapdragon 430 8937 a sam Redmi S Qualcomm Snapdragon 616 8939. Ktoś może wyjaśnić o co chodzi i w czym rzecz? Czy to jakiś błąd jest?
Niestety tak już czasami (a nawet nie czasami) bywa, że producent wypuszcza nowszy model, który jest słabszy od poprzedniego. I nie tylko Xiaomi tak robi, inni też. Co do Twoich dylematów, to myślę że za dużo czasu na to poświęcasz. Obecnie telefony za 800 zł są naprawdę wystarczające i z mojego punktu widzenia szkoda na smartfon wydawać więcej niż 1000 PLN. Wspomniany Honor 7 Lite to bardzo dobry model, co prawda nie dostanie już aktualizacaji do Androida 7 (i pewnie żadnej innej), ale Android 6.0 starczy Ci na nastepne 2 lata bez zadnych problemów. Przecież obecnie na rynku jest ponad 20% urządzeń z Androidem 4.4, który debiutował tak dawno temu, że nawet tego nie pamiętam :D A te telefony działają. Owszem, nowsze wersje Androida wnoszą nowe funkcje i poprawki bezpieczeństwa, ale szczerze - nie jest to coś, bez czego nie można żyć.
Im dłużej będziesz czytał to forum (czy jakiekolwiek inne), tym większy będziesz miał mętlik w głowie. Wybierz 2 modele, obejrzyj je w sklepie i kupuj. Nie da się kupić idealnego telefonu, nawet jeśli wydasz 3000 PLN - zawsze coś się znajdzie, co Ci nie przypadnie do gustu.

Honor 7 Lite będzie naprawdę dobrym wyborem. Jeśli chcesz poczekać, to na dniach do sklepów wejdzie LG K10 2017, który wygląda na dobry telefon za dobre pieniądze - tylko pytanie, czy chcesz czekać. Generalnie moja rada: nie czytaj za dużo na forum, bo im więcej czytasz tym mniej wiesz, tak jest i tak będzie.
 #914736  autor: Blizzard
 08 mar 2017, 15:34
Fricco pisze:Niestety tak już czasami (a nawet nie czasami) bywa, że producent wypuszcza nowszy model, który jest słabszy od poprzedniego. I nie tylko Xiaomi tak robi, inni też.
Ok, to inaczej. :) Czy ten Xiaomi 3S to mimo wszystko dobry i w miarę optymalny wybór dla moich wymagań?
 #917563  autor: Blizzard
 24 mar 2017, 08:33
Hej. Wybrałem finalnie Redmi 3s i...póki co jestem bardzo zadowolony.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj - czy ktoś wie gdzie w menusach znajdę informację o wykorzystanym/pozostałym pakiecie danych jaki mi pozostał? Szukałem tego ale jakoś nie mogę tego znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc. :)
 #917575  autor: Eragon
 24 mar 2017, 10:59
No i kolejny zadowolony klient ^^
Widzisz, dobrze mówiłem.

Szukałeś szukałeś... I nie szukałeś.
Skąd telefon ma wiedzieć jaki masz pakiet danych? xD No właśnie. Nie wie.
To co możesz w nim zrobić, to ustawić limit...
A wszystkie ustawienia z tym związane masz w
Panel Sterowania => Monitor Danych

O, i zobacz !
W dzisiejszej aktualizacji MIUIPolska, taka oto zmiana
Nowy wygląd Monitora Danych (Panel Sterowania)
Hahhahahahaha
Przypadek? Nie sądzę ;)
Ale zmiana wyglądu i tak niewielka.

:smt006
 #917589  autor: Blizzard
 24 mar 2017, 12:37
Nie no, nie chodziło mi o to, że telefon ma 'wiedzieć' jaki mam pakiet. ;) Może się nie do końca jasno wyraziłem - chodziło mi po prostu o info ile MB już wykorzystałem w takim a takim okresie, ile zostało do granicy limitu etc. Ale fakt - tam gdzie to opisałeś nie zaglądałem i jak teraz na szybko rzuciłem okiem to jest tam wszystko czego potrzebuję, dzięki. :)

A co do stricte Redmi to najbardziej póki co jestem zadowolony z płynności działania (w końcu mogę naprawdę swobodnie i szybko pisać esy, dzwonić, przełączać się pomiędzy menusami i co ważne - korzystać komfortowo z internetu) i baterii. Przy moim dosyć skromnym użytkowaniu myślę, że do pełnego rozładowania musiałbym z niego korzystać nieprzerwalnie jakieś 10 dni chyba.
 #917597  autor: Eragon
 24 mar 2017, 13:42
No cóż, życzę powodzenia z użytkowania ;)
Ustaw sobie skrót do kłódki na ekranie - bardzo przydatne.
I reszty ułatwień już poszukaj sobie sam :P

:smt006
 #1005089  autor: Blizzard
 25 lip 2018, 19:33
Hej, pomożecie ponownie? :) Po raz kolejny szukam telefonu ale tym razem nie dla siebie.

Co musi mieć? Tylko na androidzie, prosty, łatwy w obsłudze, czytelny - nieskomplikowany - to istotne w tym przypadku. :) Bateria minimum 2-3 dni bez ładowania, dobry aparat. Obecnie użytkowany - Xperia Z2 - która w moim odczuciu - jest obrzydliwa. Sam mam od roku czy dwóch Xiaomi i chyba nic lepszego nie mogłem wybrać.

No i właśnie póki co myślałem o telefonach Xiaomi - Redmi 5/Redmi 5 Note / Redmi 5A/6A - co myślicie? A jak nie Xiaomi to co innego?

Zależy mi na czasie. Z góry dziękuję. :)