DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #906122  autor: Maniiiek
 19 sty 2017, 16:38
Potrzebny jest mi kieszonkowy komputerek przede wszystkim. Rozmiar ekranu niewiele ponad 5" - większe są dla mnie niewygodne. Telefon ma służyć do przeglądania internetu i komunikacji. Czasem jakieś gierki, ale do moich ulubionych tytułów nawet Snapdragon 400 się nadaje więc tu nie wymagam nie wiadomo jak dużej mocy. Najważniejszy parametr to dla mnie bateria. Im większy SoT tym lepiej. Ekran to śmiało może być HD - wiem, że na FHD przeglądanie sieci jest przyjemniejsze, jest też jednak... krótsze. Wymagam również systemu w wersji nie niższej niż Android 5.1
Telefon nowy i dostępny w jakimś polskim sklepie - interesuje mnie zakup na raty.
Cena:
Im mniej tym lepiej, ale powiedzmy do 1000zł
Aparat:
do zdjęć notatek
Muzyka:
Mam osobny odtwarzacz

Zastanawiam się nad dwoma modelami - LG X Power - na korzyść którego przemawia niska jasność minimalna ekranu co ma duże znaczenie w nocy, niższa cena oraz stosunkowo lekka nakładka. Martwią mnie jednak wymiary no i wydajność. Teraz jest w sam raz, ale ja szukam czegoś na lata.

Xiaomi Redmi 3S - tu podobają mi się znacznie bardziej kompaktowe wymiary, większa pamięć i wydajność ale martwi mnie ciężki system no i cena jest wyższa.

Może ma ktoś jakieś inne propozycje oraz argumenty za jednym z w/w modeli?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906133  autor: kokos-
 19 sty 2017, 17:16
Lenovo P2, jedynie musiałbyś zobaczyć aparat u kogoś bo tekstu nie fotografowalem.
 #906136  autor: Maniiiek
 19 sty 2017, 17:26
kokos- pisze:Lenovo P2, jedynie musiałbyś zobaczyć aparat u kogoś bo tekstu nie fotografowalem.
Za duży, za drogi :roll:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906143  autor: motov3
 19 sty 2017, 17:47
Maniiieeeek lata swietlne cie nie widzialem :) pozdrawiam.

Co do smarta. Poczekaj chwile, bo wlasnie HMD skonczylo certyfikowac model NOKIA 6 na EU.
Wiec niedlugo powinien sie pojawic. A sprzetowo w tej cenie - nic sie do niego nie zbliza.

FHD z duza bateria (3000mah) i szybkim ladowaniem. 5.5 cala - ale bedzie na tyle obły, ze nawet tego nie odczujesz. 4GB RAM, 64GB wbudowanej i karta SD. Android 7.0 na pokladzie. 16mpx aparat no i stereo glosniki, czytnik linii papilarnych w standardzie. Snapdragon 430.

Cenowo zmiescisz sie w 1000zł, no moze z delikatnym haczykiem - ale wg mnie warto, Bo bedzie wychodzil ok 200 Funtow, moze delikatnie mniej.

W mojej ocenie warto zaczekac chwilke.
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6/Nokia-6.html

Obrazek
 #906148  autor: Eragon
 19 sty 2017, 18:04
Żebyś się nie zdziwił jak narzucą wysoką marżę.
A jeśli będzie taki super, to ceny poszybują jak z początku w przypadku Redmi.

Przy Redmi 3s bierz oczywiście pod uwagę tylko wersję 3/32.

:smt006
 #906175  autor: Maniiiek
 19 sty 2017, 20:40
motov3 cześć. Tak jakoś wypadłem z obiegu: studia, praca nie mam czasu śledzić rynku a co dopiero siedzieć na Telepolis. Obłość w dłoni to dla mnie najmniejszy problem - dużo w kucki i na kolanach pracuję i dlatego zbyt duży sprzęt to dla mnie taki problem.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906180  autor: motov3
 19 sty 2017, 21:07
Wszystkie propozycje Eragona sprawdzaj, czy obsluguja LTE 800. Bo zazwyczaj nie obsluguja, glownego pasma - ktore bedzie pokrywac wszystkie luki w PL, i znaczace obszary. :)

Maniiiek rozumiem. To moze jakiegos compacta ? Z3 Compact, bo Z5ki compact raczej nie kupisz.

Obrazek
 #906197  autor: czamarek
 19 sty 2017, 22:36
chcesz mega baterię, luknij na Doogee T6 PRO z baterią 6250mAh. Albo bardziej egzotycznie, Oukitel K10000 akumulatorem 10000mAh. LTE 800MHZ działa w obydwu telefonach, obydwa to telefony Dual Sim
 #906211  autor: Maniiiek
 20 sty 2017, 07:31
czamarek pisze:chcesz mega baterię, luknij na Doogee T6 PRO z baterią 6250mAh. Albo bardziej egzotycznie, Oukitel K10000 akumulatorem 10000mAh. LTE 800MHZ działa w obydwu telefonach, obydwa to telefony Dual Sim
A jakiś link do sklepu? Bo nie mogę znaleźć.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906212  autor: Symulant
 20 sty 2017, 08:44
Maniiiek pisze: A jakiś link do sklepu? Bo nie mogę znaleźć.
Skorzystaj z tej wyszukiwarki:

https://www.kimovil.com/en/

Przeszukuje najniższe ceny chińskich sklepów typu gearbest, bangwood i całe aliexpress.
 #906214  autor: pakierhakierxd
 20 sty 2017, 08:50
Wziąłbym na twoim miejscu na allegro za 900 nowy p9 lite -na raty ,może dajej maja 0 procent ;)

Pozdrawiam :)
 #906217  autor: Maniiiek
 20 sty 2017, 09:04
czamarek, Symulant Nie chcę być złośliwy ale....
Ja te wymagania na prawdę w pewnym celu umieściłem. Nie dlatego, że mi się nudziło i pisałem głupoty aby napisać. Skoro stoi jak byk:
Maniiiek pisze: Telefon nowy i dostępny w jakimś polskim sklepie - interesuje mnie zakup na raty.
To znaczy, że interesuje mnie coś dostępnego w sprzedaży ratalnej w Polsce.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906221  autor: Symulant
 20 sty 2017, 09:13
Maniiiek pisze: To znaczy, że interesuje mnie coś dostępnego w sprzedaży ratalnej w Polsce.
W porządku nie ma problemu. Nie doczytałem tego dokładnie.
 #906226  autor: Maniiiek
 20 sty 2017, 09:48
A jaki sens ma próba pomagania komuś, jeśli się nawet nie przeczytało czego ta osoba oczekuje...?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906228  autor: Eragon
 20 sty 2017, 10:05
Nie wszyscy oglądają produkcje Moffat'a zmuszające (zwykle) do przywiązywania uwagi do szczegółów ;>

Jeśli wady R3S nie będą Ci przeszkadzać, to nic z lepszym SoT od niego nie znajdziesz (biorąc pod uwagę wszystkie wymagania/czynniki rynkowe).

:smt006
 #906231  autor: Maniiiek
 20 sty 2017, 10:11
Eragon pisze:Nie wszyscy oglądają produkcje Moffat'a zmuszające (zwykle) do przywiązywania uwagi do szczegółów ;>
Znaczy trochę przesadzam wymagając czytania ze zrozumieniem? :P
Eragon pisze:Jeśli wady R3S nie będą Ci przeszkadzać, to nic z lepszym SoT od niego nie znajdziesz (biorąc pod uwagę wszystkie wymagania/czynniki rynkowe).
Widzę po sygnaturce, że znasz się na Xiaomi, mógłbyś coś więcej o tym urządzeniu opowiedzieć? Zwłaszcza w kontekście jakichś większych wad? Jak radzi sobie z trzymaniem zasięgu? Co prawda czytałem i widziałem wiele recenzji, ale recenzent albo ma urządzenie za krótko aby wszystko wyłapać, albo boi się być zbyt krytycznym itd. Wyżej cenię zdanie kogoś, kto obcuje z danymi produktami na co dzień.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906307  autor: Eragon
 20 sty 2017, 19:15
No niestety, za bardzo nie pomogę.
Używam Mi5, więc porównywanie go do 3S nie ma sensu.
A mam w rodzinie Redmi 3, jednak cały czas w mieście więc wiadomo że zasięg jest perfect. I nie ma się do czego przyczepić w podstawowym użytkowaniu... Jednak, jeśli ktoś jest bardziej zaawansowany to może znaleźć problemy.
Więcej dowiesz się tu:
https://miuipolska.pl/forum/forum/225-redmi-3-sx/

:smt006
 #906331  autor: motov3
 20 sty 2017, 22:26
W mojej ocenie decydujacym skladnikiem przy wyborze Xiaomi, powinna byc obsluga LTE800.
Brak tego pasma bedzie znaczaco wplywal na mozliwosc korzystania ze smartfona poza centrami miast na terenie PL.

Obrazek
 #906338  autor: Eragon
 20 sty 2017, 23:45
Brak tego pasma bedzie znaczaco wplywal na mozliwosc korzystania ze smartfona poza centrami miast na terenie PL.
I co? xD Poza centrami miast będzie wysyłał SMS'y tylko o parzystej liczbie znaków?
Wyświetlał tylko monochromatyczny obraz ?
Dzwonił tylko do tych osób które lubi ?

Dramatyzujesz. Sprawa rozbija się tylko i wyłącznie o zasięg LTE. Do czego ono jest potrzebne ?
Do Internetu.
VoLTE i tak nie uzyskamy bez mega cudownej zgody naszego operatora.... Łaskę taką, obecnie, otrzymują tylko brandowane sprzęty.
Poza LTE mamy 3G oraz HDSPA... Tam net nie działa? Ano działa. I nie zobaczysz różnicy w przeglądaniu stron... Chyba że oglądasz mecz reprezentacji narodowej, w środku lasu, w jakości FHD. Wtedy, pełna zgoda.

Poza tym, polecam wrócić do wymagań autora - i pod nie się dostosowywać.

Ale jasne, może chce mieć B20 i nie wyobraża sobie bez niego życia, w tym przypadku życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu, bo rynek mimo tego że pełen setek urządzeń... to przy każdym pojawia się mniejsze, większe "ale".

:smt006
 #906340  autor: motov3
 21 sty 2017, 00:32
Ano to kolego Eragon, ze bedzie to przypominac siec IDEA z poczatku lat 2000, i jej zasieg.

Kazde pasmo ma okreslona przepustowosc. Dodatkowo to wlasnie pasmo 800, zostalo docelowo ustanowione jako pokrywajace dziury na mapie zasiegu i tereny pozamiejskie. To bardzo wazne.
W chwili obecnej dopiero rozszerzaja infrastrukture. Ale bedzie ta docelowa.
Najczesciej "chiniole" nie obsluguja tez tzw 900tki, ktora jest z kolei wazna w EU, w naszym przypadku na roamingu danych.

Przestan pisac brednie, ze nie zobacze roznicy miedzy 3G a LTE. Widze i to ogromna - na codzien, znajdujac sie w centrum miasta. Tak samo i poza nim, np w trakcie podrozy. I czasem jak widze spadek na 3G na jakiejs autostradzie, to wierz mi na slowo - odczuwam znacznie.
Predkosc transmisji to nie tylko internet i przegladanie stronek. Ale rowniez i min. polaczenia video miedzynarodowe np Skype. Na 3G powodzenia - naprawde. Ostatnim i czasy codziennie, rozmawiam w ten sposob niewiele mniej - niz normalnie glosowo w kraju. I mowimy o kontakcie typowo biznesowym, a nie np z kolega o zbiorach czeresni w lecie.

A wolalbym nie zostac na slabym zasiegu 3G w sytuacji, w ktorej bede korzystal z danych.
Ponadto nie widze powodu, dla ktorego mialbym nie korzystac z dobrodziejstwa techniki - i sie ograniczac w "dół". Tym torem idac - nalezalo nam zostac przy 2G.

Wydaje mi sie, ze trzymam sie wymagań Maniiiek'a.
Jesli rozmiarowo - jest jak jest, to najlepszy wybor Sony Xperia Z3 Compact / Z5 Compact.

Warto tez zobaczyc:
ZTE Axon Mini (chyba ze sie uda Axon 7 Mini).
Huawei P9 Lite



Eragon, nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz - polecasz / zalecasz produkty Xiaomi czy inne chinskie wynalazki. I wszystko byloby OK - gdybys pisal obiektwanie. Swiadomie i z premedytacja pomijasz bardzo istotne aspekty techniczne - majace realny wplyw na korzystanie ze smartfona, zastepujac je wodolejstwem najczesciej na temat baterii, aparatu itd - ktore to posiadaja wszystkie obecnie wychodzace smartfony i ktore na pewnym poziomie w duzej mierze sa do siebie zblizone.
Cos na zasadzie zblizonej do cytatu:
"Ten samochod potrafi rozpedzic sie do 300km/h. A ze nie ma hamulców - to inna sprawa".

Wszystko w temacie :-)

Obrazek