DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #905470  autor: jacx86
 16 sty 2017, 08:29
Witam

Zastanawiam się nad wyborem smartphona. Oczekiwania:

- ekran min. 5,2'
- dobry dzwiek z sluchawek
- dobry aparat
- dobra bateria (o ile w dobie obecnych telefonów można i czynś takim mówić. Chciałbym aby spokojnie wytrzymał bez ładowania od rana do wieczora)

Do tej pory zawsze działałem na androidzie (SGS 2,3; MEIZU M1 NOTE). Bardzo ale to bardzo jestem ciekaw Iphona 7 ponieważ nigdy nie miałem okazji korzystać z iOS. Poniżej telefony, które wzbudziły moje zainteresowanie:

HTC 10 - ze względu na podobno fenomenalny dźwięk
Iphone 7 plus - ciekawość :)
One Plus 3T - bardzo dobre recenzje

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 #905482  autor: Symulant
 16 sty 2017, 09:42
jacx86 pisze: ...HTC 10 - ze względu na podobno fenomenalny dźwięk
Iphone 7 plus - ciekawość :)
One Plus 3T - bardzo dobre recenzje...
Wobec takich propozycji zakładam, że budżet nie stanowi problemu.
Jeśli ciekawość skłania Cię ku iPhone 7 Plus to warto go kupić. Po pierwsze to jeden z najlepszych obecnie smartfonów na rynku. Po drugie gdyby Ci się nie spodobał pod jakimś względem to zawsze z bardzo minimalną stratą możesz go sprzedać. IPhony bardzo dobrze trzymają cenę.

Z urządzeń z androidem czysto po recenzjach wybrałbym OP 3T skoro rozmiar 5.5" Ci odpowiada.
 #905494  autor: jacx86
 16 sty 2017, 10:05
Jedyna rzecz, która odrobine mnie zniechęca do IP 7 Plus to rozmiar. Niby 5,5' ale ramki powodują, że tel. robi się mało poręczny. Obecny tel. który mam (Meizu m1 note) ma wyswietlacz tej samej wielkości a trzyma się w dłoni rewelacyjnie.
 #905509  autor: Symulant
 16 sty 2017, 11:04
IP 7 PLUS jest wyraźnie większy aniżeli nawet OP3T:

http://www.phonearena.com/phones/compar ... 10313,9816

Dla mnie 7PLUS jest zupełnie nieporęczny, ale ja preferuje 5-5.2". Iphona można obejrzeć i sprawdzić w każdym większym sklepie RTV AGD czy będzie pasował i czy w miarę wygodnie będzie się z niego korzystało.
OP3T ciężko na żywo zobaczyć jeśli się nie zna kogoś kto go już ma :)
 #905515  autor: jacx86
 16 sty 2017, 11:15
A jak dźwięk IP7? Oglądałem recenzje gdzie porównywali muzyczny LG V10 z IP6 na wypasionych słuchawkach w sklepie dla audiofili i wskazali na IP6 jako na smartfon o większej szczegółowości dźwięku. Pytam ponieważ dobry dźwięk to dla mnie priorytet a jeżeli IP7 nie odbiega znacznie jakością dźwięku od HTC10 to wybór robi się klarowny.
 #905532  autor: Symulant
 16 sty 2017, 12:44
Obstawiam, że na tym forum nie pisze zbyt wiele osób, jeśli w ogóle ktokolwiek posiadający iPhone 7PLUS, więc raczej pozostaje bazować na recenzjach internetowych co do jakości dźwięku.
Z HTC miałem m7 i był kapitalny pod względem dźwięku, także i HTC 10 powinno dawać radę.
Może spróbuj poszukać info na jakimś appleforum czy czymś takim ewentualnie z iPhone 7/7PLUS jest cała masa filmików na YT więc jakieś tam zdanie możesz sobie wyrobić odnośnie tego sprzętu.
Generalnie to porównujesz bardzo dobre ale ze względu na cenę nie tak rozpowszechnione smartfony a szczególnie wśród tej społeczności :mrgreen:
 #905539  autor: Fortin
 16 sty 2017, 13:13
Zamiast ip7 plus, raczej brałbym 6S Plus, z ip co drugi model jest dobry. Ip7 w mojej opini to straszny kastrat
 #905541  autor: vonski
 16 sty 2017, 13:16
Piszesz o dobrej jakości dźwięku ze słuchawek. Przecież nowe ajfony są wykastrowane ze złącza 3,5mm, więc wszystkie słuchawki potrzebują przejściówki na te ich durnowate złącze. A jak wiadomo każda przejściówka to zawsze pogorszenie jakości dźwięku. Chyba, że interesuje Cię dźwięk wyłącznie po BT...