DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #904826  autor: amrodo
 12 sty 2017, 11:20
Witam,po przeczytaniu wielu tematow,pisze tutaj bo juz niejednikrotnie pomogliscie mi znalezc telefon. Szukam w miare taniego telefonu, o niekoniecznie wspanialej konfiguracji. Wymagania to koniecznie plynnosc dzialania w uzyciu standardowych aplikacji (przegladarka,fb,yt).Gry mnie nie interesuja. Waznym dla mnie kryterium jest zywotnosc baterii i solidnosc wykonania. Interesowalem sie xiaomi 3s ale jestem otwarty rowniez na inne propozycje. Czytalem o zakupie bezpodrednio z chin ale w natloku sprzecznych informacji juz nie mam pojecia gdzie najlepiej kupic,gdzie dostane jakas gwarancje oraz najmniejsze ryzyko zaplaty vatu. Z gory dziekuje za pomoc
 #904837  autor: Eragon
 12 sty 2017, 12:00
Gdybyś maksymalnie przycebulił, dostaniesz Redmi 4 3/32 w kolorze bardziej męskim niż złoty.
Na rynku żywotnych energicznie telefonów panuje głównie Xiaomi + kilku chińskich producentów, jednak w większości z ekranem 5,5".

:smt006
 #904874  autor: Krzysztof Nowak
 12 sty 2017, 13:11
Polecam Huawei P8 Lite
+ jasny i czuły wyświetlacz; smukła konstrukcja; przednia kamerka; dioda powiadomień; Android Lollipop z EMUI 3.1 – wiele praktycznych funkcji; dual SIM, LTE; radio; mocna dioda doświetlająca
 #904978  autor: amrodo
 12 sty 2017, 21:37
W hwauei słyszałem ze bateria jest niespecjalna. A ten xiaomi 4 3/32 gdzie byłoby najlepiej kupić?
 #905003  autor: Morbod
 13 sty 2017, 01:37
amrodo pisze:W hwauei słyszałem ze bateria jest niespecjalna.
W p8l na pewno. Jak leży nic nie robi góra 2 dni, przy uzywaniu z netem, jakieś rozmowy pod koniec dnia ładujesz jak nic, inaczej, budzi Cie nie obudzi ;) Podobno p9l ma z tym lepiej
 #905007  autor: amrodo
 13 sty 2017, 07:00
Eragon pisze:https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.ln6lWh

Biorąc Seller's Shipping Method
Złoty, srebrny, ciemna szarość ( w tym nie widać czarnych ramek ekranu).
Złoty oczywiście najtańszy.
Wyglada to ciekawie, która opcje bundle wybrac? Rozumiem ze tej opcji z gwarancja roczna w Pl nie brac?(gdzies chyba czytalem Twoj post zeby nie brac). Jak wyglada sytuacja z oprogramowaniem? trzeba wgrywac pl? no i w razie jakby cos nie gralo z telefonem, jak wyglada sprawa wymiany/gwarancji?
 #905008  autor: Eragon
 13 sty 2017, 07:39
Goldway ma rok chińskiej gwarancji.
W PL oczywiście najlepiej, ale opcji za wiele nie ma... i winduje to cenę.
Ze mnie jest ryzykant, ale co Ty zrobisz, zależy od Ciebie.

Bundle? No Standard.
Trzeba wgrywać soft. Chociaż jeśli nie zechcesz Miui Polska, to juz Global, z tego co mi wiadomo, wyszedł.

:smt006
 #905060  autor: Nikita_Bennet
 13 sty 2017, 15:29
a jakie fajne xiaomi można w tych pieniążkach tj. 500-700 znaleźć. Ewentualnie inny telefon.
Zakup w chinach u goldway'a bo tam brałem lenovo S660 a czas szukać jego następcy.
Zależy mi na tym aby miał mniej więcej to co S660 (DUALSim+BT+GPS+dobrze trzymającą baterię), działał we wszystkich zakresach naszych sieci. Dobrze działające oprogramowanie szczególnie te od książki telefonicznej przy dwóch kartach sim bo S660 nie zawsze rozpoznaje numer z ks.tel. Ogólnie nie był gorszy od tego S660 co mam bo naprawdę nie jest to zły telefon (GPS mógłby szybciej łapać, mieć wszystkie pasma).
Cenowo nie przekroczyć 700zł.
 #905080  autor: Eragon
 13 sty 2017, 17:15
Redmi 3S wersja International. Jest(była przynajmniej) u Goldway'a.

A jeśli zapomnisz o wszystkich zakresach... To masz opcje zwaną Redmi 3 3/32.
Oczywiście mówię tu tylko o zakresach LTE, a dokładnie B20. Zresztą, u siebie w Lenovo nie masz i tak LTE xD

To tyle jeśli o 5 cali chodzi.

:smt006
 #905090  autor: Nikita_Bennet
 13 sty 2017, 18:25
A masz może porównanie czym się te telefony różnią?
Ewentualnie co innego warto wybrać w tej cenie co będzie działać bezproblemowo.
Ogólnie kupując S660 liczyłem że wytrzyma 12-18 miesięcy i do kosza, na razie dobrze się trzyma ale nie chcę szukać telefonu jak mi ten po prostu padnie.

B20 - pracuję na zadupiu, mieszkam w wiosce, przekaźników GSM jak na lekarstwo, chyba więc warto.
 #905096  autor: Eragon
 13 sty 2017, 19:15
Eragon pisze:A jeśli zapomnisz o wszystkich zakresach... To masz opcje zwaną Redmi 3 3/32.
Mój błąd. Miałem na myśli Redmi 4 3/32.

Sprawdź na mapach najbliższe BTS'y i częstotliwości na jakich działają. Będziesz wtedy wiedział czego poszukujesz.

:smt006
 #905115  autor: Nikita_Bennet
 13 sty 2017, 22:00
Już sprawdziłem i w pracy innych częstotliwości a w miejscu gdzie mieszkam innych niestety.
 #905245  autor: amrodo
 14 sty 2017, 17:33
Chciałbym jednak zejsc z ceny i kupić coś w miare najtańszego a zarazem sensownego. Co myslicie o redmi 3s 2 16? Jest sens go brac czy bedzie bardzo odbiegal od tego 4?