DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #904543  autor: Szczubaczu
 10 sty 2017, 17:16
Witam.

Skłaniam się do zakupu nowego telefonu. Pierwszy wybór jaki obecnie mam na oku to Xiaomi MI5.
Dotychczas przeczytałem same dobre opinie o nim, ale nigdy wcześniej nie miałem "chińczyka" i trochę się obawiam. Drugi wybór to dopłacenie do Iphona SE - tu z kolei była by to moja pierwsza styczność z IOS o którym słyszałem, że jest lepiej zoptymalizowany przez co telefon starczy na dłużej.

Telefon ma służyć głównie do Youtuba, Facebooka, Instagrama i czytania wszelakich artykułów w internecie.

Jak myślicie, który telefon wybrać? Czy może powinienem kupić coś zupełnie innego?
 #904552  autor: Eragon
 10 sty 2017, 17:56
Szczubaczu pisze:o którym słyszałem, że jest lepiej zoptymalizowany przez co telefon starczy na dłużej.
No nie bardzo. Jasne, z natury to Android ma tendencje do zamulania, chociaż Mi5 ma już Andka 7.0 w którym takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.
iOS z kolei zamula wraz z kolejnymi aktualizacjami - a przynajmniej dotychczas tak było/jest.
Wiec jak sam widzisz, żaden wybór nie jest idealny chociaż przy Androidzie jest znacznie więcej opcji pomagania telefonowi.

Ja mam Mi5, meeeeeeega polecam, i tyle ;)

:smt006
 #904565  autor: Szczubaczu
 10 sty 2017, 19:51
Szczerze mówiąc raczej się składałem właśnie ku Mi5.

Słyszałem, że istnieją dwie wersje Mi5 3 i 4GB RAM, warto dopłacić do tej lepszej?

Ostatnie pytanie gdzie najlepiej go kupić(kolor koniecznie czarny, lub ciemno szary)?
 #904567  autor: Eragon
 10 sty 2017, 20:06
No dobra, ale mimo wszystko odradzam Ci Mi5. Czemu? Odpowiedzią jest: Czas.

Musisz pamiętać o istnieniu jego następcy, tj. Mi5s. Porównaj je sobie.

Dodatkowo, czy szukasz telefonu "na teraz" ? W lutym będzie zaprezentowany Mi6. Może warto poczekać ?

Oczywiście poza Xiaomi, będą premiery dziesiątek innych sprzętów od innych producentów... w różnorakich cenach. Zaczyna się okres premier.

:smt006
 #904577  autor: pakierhakierxd
 10 sty 2017, 20:57
Honor 8

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #904580  autor: Eragon
 10 sty 2017, 21:15
I słaby aparat więc go nie bierz.

:smt006
 #904582  autor: Szczubaczu
 10 sty 2017, 21:18
Mi 5S Plus jest dla mnie za duży.
Teraz to już mam mętlik w głowie i nie wiem czy brać MI 5s, Honora 8 czy czekać na nowe modele te 2 miesiące.
 #904623  autor: Krzysztof Nowak
 11 sty 2017, 08:22
Bardzo ludzie Xaiomi ale muszę szczerze powiedzieć że Huawei Honor 8 to świetny telefon. bardzo atrakcyjna i poręczna obudowa w niebieskim kolorze bardzo ładna, znakomity czytnik linii papilarnych, szczegółowy i kontrastowy wyświetlacz, bardzo dobra jakość zdjęć z aparatu tylnego, szybkie działanie systemu, funkcja uniwersalnego pilota RTV, dual SIM.
http://www.x-kom.pl/p/325062-smartfon-t ... atowy.html
 #904625  autor: Symulant
 11 sty 2017, 09:06
Szczubaczu pisze:Z zakupem mógłbym poczekać 1-2 miesiące, ale nie więcej.
Jak możesz poczekać to wstrzymaj się z zakupem, niezależnie czy jesteś nastawiony na Xiaomi czy inną markę. Po prezentacji nowych modeli może pojawią się jakieś ruchy cenowe w dół na obecnych smartfonach. Poza tym będzie wiadomo czy warto dołożyć i kupić np Mi6 czy wystarczy obecne Mi5.
Tak jak wspomniał Eragon sprawdź opinie o aparatach w modelach Xiaomi na papierze wygląda to dobrze i obiecująco w realu zdania są podzielone.
Z innych to faktycznie Honor 8 wart uwagi.
 #904753  autor: Eragon
 11 sty 2017, 20:27
Po Chińskim Nowym Roku.

:smt006