DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #904162  autor: martimartini
 08 sty 2017, 12:52
Witam,
posiadam Samsunga Galaxy S4, jestem z niego bardzo zadowolona, ale mam go już dłuższy czas i pomyślałam sobie, że już czas na zmianę :)

Proszę Was o pomoc w dokonaniu wyboru, mam na oku Xiaomi Mi5, jednak ma kilka wad. Cechy telefonu, którego poszukuję:

Konieczne:
1. Wymienna bateria, o jak największej pojemności
2. Dobry czytnik linii papilarnych
3. LTE, NFC
4. Wyświetlacz 5'' do max 5,7'', preferowane ok. 5,2'' do 5,5''
5. 2, 3 lub 4 GB RAM, z naciskiem na 3
6. 8 rdzeni na procku, lub ewentualnie jakiś dobry 4-rdzeniowy
8. 64 GB pamięci wbudowanej bez slotu kart pamięci, lub mniej, ale ze slotem
7. Android 6 lub aktualizacja do tej wersji
8. Jak najmniej palcujący się ekran

Niekonieczne:
1. Fizyczny przycisk menu pod ekranem (przyzwyczajenie po S4)
2. Opcja zmiany motywów
13. Radio (mój galaxy S4 nie ma!)

Telefon będę kupować na Allegro. Wolałabym, żeby to nie był telefon marki np Ulefone, Honor, ZTE czy inny Elephone. Z chińskich tylko Huawei lub Xiaomi, z pozostałych marek preferuję te bardziej znane, typu Samsung, HTC, Sony itp.

Chciałabym na niego wydać jak najmniej, najlepiej ok 700-800 zł, ale zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie sprostać moim wymaganiom za taką kwotę, dlatego maksymalnie jestem w stanie wydać ok. 1500 zł.

Dziękuję z góry za pomoc :) pozdrawiam
 #904176  autor: Eragon
 08 sty 2017, 13:32
Odnosząc się do Mi5.
Konieczne:
1. Niewymienna jak większość flagowców.
2. Bardzo dobry.
3. Jest, Jest - Brak B20. Dla wielu to sprawa życia i śmierci, a dla wielu niezauważalny brak.
4. Jest. A rozmiarami na poziomie pięciocalowców.
5,6,7,8 - Do znalezienia w necie. A na telefon i tak polecam nakleić hartowane szkło.

Niekonieczne:
1. Ma. Ja nastawiłem go sobie jako dotykowy, bo po prostu szybciej wtedy (nie tracę milisekund na wciśnięcie). Dodatkowo, tak jak w Meizu, jeden może pełnić rolę trzech.
2. Ogrom Motywów.
3. Nie ma Radia.

Ale jeśli na Allegro, to hoho... dużo. W Chinach kosztuje około tysiaka. Więc w PL będzie te 1300.

:smt006
 #904194  autor: dzonyiks
 08 sty 2017, 14:26
Mi5 nie jest już produkowany i coraz trudniej go dostać z Chin (najtrudniej dostać w kolorze czarnym). W kolorze białym można dostać za około 200$ w wersji 3/32GB. Kupując na Allegro masz duże prawdopodobieństwo, że zostanie on wysłany prosto z Chin do Ciebie i będziesz musiał zapłacić VAT. Lepiej zakupić samemu i nie dać zarabiać takim Januszom :D
Tu masz porównanie cenowe i gdzie można jeszcze dostać z Chin
http://www.czajna.pl/elektronika/telefo ... iaomi-mi5/

Jeśli chcesz telfon do 700zł to dobrym wyborem może być Redmi Note 3 Pro w wersji International z obsługa pasma B20 (3/32 można dostać poniżej 169$)
 #904212  autor: martimartini
 08 sty 2017, 15:47
Właśnie w kolorze białym nie podoba mi się, ze względu na czarne obramowanie wokół wyświetlacza, które w czarnej wersji zlewa się z obudową. Na Allegro jest opcja do zaznaczenia "wysyłka z Polski", więc raczej z tym nie ma problemu, po czasie transportu można wywnioskować czy był wysyłany z Chin czy z PL

o Redmi Note 3 Pro myślałam, ale jak na mój gust, ten telefon jest po prostu całkiem przeciętny wizualnie, MI5 wygląda przy nim kozacko :)
 #904548  autor: kokos-
 10 sty 2017, 17:29
Samsung S7 ;-) za 1600 idzie wyrwać.
Trochę tańszy LG G5
Jeszcze tańszy htc m9.
 #904621  autor: Krzysztof Nowak
 11 sty 2017, 08:10
A może LG Nexus 5X - bardzo dobry ekran, długi czas pracy baterii i szybkie ładowanie, dobrze działający czytnik linii papilarnych, bardzo dobry aparat, szybkie i funkcjonalne oprogramowanie