DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #892040  autor: Vieslav
 18 paź 2016, 19:02
Ostatnio zupełnie nie orientuje się na rynku więc proszę was o pomoc. Teraz używam Asusa ZE551ML (Zenfone 2). Sprzęt rewelacyjny, jednak okazuje się zbyt duży.
Szukam czegoś mniejszego, tak do 5,2 cala (lub więcej, jeśli gabarytowo będzie mniejszy od Asusa), cieńszego i lżejszego. 3-4 GB RAMu mnie zadowoli, koniecznie Android, wydajnościowo porównywalnie z moim Asusem. Obowiązkowo HSPA+ DC oraz HD Voice (brak HDV jednak przeszkadza), mile widziane LTE-A. Zależy mi również na dobrym dźwięku na słuchawkach i radiu FM. Cena dotyczy nowego telefonu.
Nie mam kompletnie żadnych propozycji.
 #892050  autor: Arthas
 18 paź 2016, 20:36
Wszystko spełnia Xiaomi Mi5 poza radiem FM.
A jeśli jest to rzecz nie do przeskoczenia, to Honor 7. Gorszy od Mi5, no ale ma radio z tego co się orientuję :P

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #892732  autor: Vieslav
 23 paź 2016, 22:39
Nie do przeskoczenia jest dla mnie jakość wykonania tych chińczyków. Asus też nie ma wiele do zaoferowania pod tym względem (malutkie pęknięcie na plecach podczas zdejmowania, ale niesmak pozostaje). Myślałem o czymś znanej marki, np Sony, LG, Samsung, ostatecznie Huawei. Właśnie, może P9?
 #892826  autor: Mr. Allen
 24 paź 2016, 12:11
Vieslav pisze:Nie do przeskoczenia jest dla mnie jakość wykonania tych chińczyków.
Za taką kwotę masz dostęp praktycznie do flagowych modeli tychże chińczyków, gdzie jakość jest najwyższa, więc nie ma się kompletnie czym przejmować, bo zawiedziony na pewno nie będziesz.
 #894332  autor: Vieslav
 04 lis 2016, 17:10
Powiedzcie mi jeszcze jak z serwisem tych chińczyków? Wysyłam do Azji i czekam pół roku czy ktoś to serwisuje w PL?
Wygląd Xiaomi mnie odrzuca. Wolałbym coś bardziej kanciastego. Honor 7 byłby w sam raz, ale procesor wydaje mi się podejrzany. Jak to jest z optymalizacją aplikacji? Szczerze mówiąc na Asusie, mimo bardzo mocnego Intel Atoma, są aplikacje, które nie działają tak jak powinny (szczególnie gry).
 #894429  autor: kerios83
 06 lis 2016, 03:05
mozesz wziasc chinczyka przez polski sklep na allegro i nie korzystac z gwarancji tylko rekojmi 9oswiadczenie o wadze istotnej). Wtedy jest szybciej jezeli cos z telefonem jest nie tak.

Jezeli chodzi o serwis w azji to sie nie wypowiem, bo z telefonem jest wszystko ok. Zreszta teraz i tak wszystko sie w chinach produkuje nawet apple.
 #894454  autor: Xy
 06 lis 2016, 11:21
Jakkolwiek dobry by był jakiś Xiaomi i tak bym go dla siebie nie wybrał. Wolę mieć mniejszy wypas za te samie lub nawet większe pieniądze ale znanej marki i nie szczypać się z wysyłaniem na serwis do Chin.
kerios83 pisze:Jezeli chodzi o serwis w azji to sie nie wypowiem, bo z telefonem jest wszystko ok. Zreszta teraz i tak wszystko sie w chinach produkuje nawet apple.
Ale serwis Apple masz w Polsce. Poza tym są trzy kategorie telefonów z Chin. Pierwsza to telefony Made in China typu Samsung, Apple czy Sony czyli zaprojektowane przez te firmy i jedynie klepane w Chinach. Druga kategoria to wysokiej jakości telefony całkowicie chińskie jak Huawei czy Xiaomi zaprojektowane i produkowane w Chinach. Trzecia kategoria to wynalazki no-name występujące pod wieloma egzotycznymi markami jak myPhone czy inne... Więc nie wrzucamy wszystkich do jednego worka.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #894479  autor: Arthas
 06 lis 2016, 13:34
@Xy ma rację co do tychże kategorii.

Oczywiście że najlepszą z nich jest druga, a jeśli jeszcze do tego serwis w Polsce albo przynajmniej gdzieś w EU to wypas. ;)

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !