DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #891734  autor: Bartek933
 16 paź 2016, 16:10
Po dwóch latach użytkowania mój Samsung S4(wcześniej przez dwa lata s advance) musi przejść na obowiązkową emeryturę z racji na poważne uszkodzenia.
Od kilku tygodni regularnie przeglądam ten dział w poszukiwaniu nowego telefonu, lecz podobnie jak dwa i cztery lata temu poproszę was o radę przed podjęciem decyzji.
Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wydawać na telefon 2000 zł, zważywszy na to jak ten rynek szybko się zmienia, więc szukam telefonu na najbliższe 1,5 roku. Telefon może być używany, bądź pochodzić z Chińskiej dystrybucji.
Najważniejsze kryteria dla mnie:

1. Wyświetlacz, chciałbym żeby mieścił się w przedziale 5.0-5.6 (faworyci iphone 6 plus, redimi note 3)
2. Ciekawy wygląd ( chciałbym wykluczyć LG G4, który nie jest moim zdaniem foremny oraz kanciaste smartfony od Sony, dodatkowo raczej nie jestem przekonany do SGS6 edge), faworytem pod względem wyglądu jest LeEco Max 2 ze względu na bardzo dużą powierzchnie użytkową telefonu.
3. Moc obliczeniowa: Codziennie pogrywam w FIFE (taki zwyczaj od kilku lat ), chciałbym, żeby mój telefon był wstanie uciągnąć bez przeszkód FIFE 18 za rok. Nie jest to gra wykorzystująca najnowsze technologie, gdyż mój SGS 4 radzi sobie z premierową 17.
4. Jakoś wykonania oraz koszty naprawy: spotkałem się z głosami Jakoby Mi5 oraz smartfony Xiaomi były bardzo delikatne, chciałbym żeby smartfon nie potłukł się po upadku z metra na beton mając na sobie szkła oraz pokrowiec. Apple natomiast charakteryzuje się bardzo wysokimi kosztami wszelakich napraw.
5. Bateria – dobrze by było, żeby smartfon wytrzymał 16h umiarkowanego użytkowania (3 h aktywnego działania)
6. Cena – czy jest sens inwestować w SGS 7 2000 zł skoro za 1,5 roku będzie możliwy do zakupu za 1000-1500 zł.

Moi faworyci:

Mi5 – ciekawy wygląd, dobre parametry obliczeniowe. Wadami na pewno jest dostępność oraz fakt, że wszelkie naprawy gwarancyjne będzie bardzo ciężko zrealizować. Czy ktoś może mi polecić jeśli zdecydowałbym się na ten telefon w jakiej wersji go brać ? 3/64? Pro, prime? Może lepiej kupić mi5s i dołożyć kilkaset zł?

LeEco Max 2 – Zalety praktycznie takie same jak u góry, lecz trochę większy ekran (pytanie czy nie za duży). Na pewno aparat oraz moc obliczeniowa są dużymi zaletami. Wady to na pewno jeszcze gorsza dostępność oraz możliwość dokonania jakiejkolwiek naprawy. Podejrzewam, że będą kłopoty z systemem i jego aktualizacjami. Bateria też jest raczej gorsza niż w Xiaomi.

RedMi Note 3 prime – Tak naprawdę spełnia wszystkie moje wymagania, a podejrzewam jeśli chodzi o benchmark wypada on prawdopodobnie niewiele gorzej od iphone 6. Dużą zaletą jest cena i dostępność w Polskiej dystrybucji. Pytanie czy nie lepiej kupić telefon za 800 zł, a za 1,5 roku rozejrzeć się za czymś „premium”. Co myślicie na temat Note4?

Dodatkowo miałem na oku:
Iphone 6 plus ( lecz ciężko znaleźć używke w dobrym stanie w tej cenie)
Huawei P9 i P9 lite ( jakoś mnie nie przekonują, choć prawdopodobnie byłby to pierwszy telefon zaproponowany mi w sklepie do moich wymagań)
Mi5s Plus (flagowiec od Xiaomi, który wykracza poza budżet ale wydaje się idealnie spełniać moje wymagania)
SGS 6 ( raczej wolałbym odejść od marki zważywszy, że byłby to mój 3ci telefon z rzędu, a z dwoma poprzednimi miałem problemy, które udało mi się rozwiązać na podstawie roszczeń reklamacyjnych )
OnePlus 2 ( czytałem słabe opinie na temat jakości wykonania)
Honor 8 – szczerze powiedziawszy jedyny telefon, o którym nie czytałem trzymałem go chwile w sklepie w dłoni nie wywołał u mnie jakiejś euforii.

Mam nadzieje, że nie rozpisałem sie za bardzo. Liczę na poparcie, bądź obalenie moich opinii. Pozdrawiam :)
 #891749  autor: Arthas
 16 paź 2016, 18:06
Kurde.... Bartek... serio, jestem z Ciebie dumny !
W porównaniu do 90% ludzi piszących tu, a nieumiejacych używać Google - odwaliłeś robotę w 100%. Wspaniały research. Odniosę się trochę.

Mi5s Plus - Model oczywiście bdb, ale niedługo będzie mieć brata, Mi Note'a 2. Może dojść do kanibalizacji pomiędzy nimi.

Jeśli nie robisz fotek, to ten Redmi Note 3 powiinien Ci spokojnie wystarczyć.
Mi Note 2 będzie wypasiony we wszystkich aspektach.
Sprawdź czy są jakieś ROMY do LeEco.
A Xiaomi... kup w Ibuygou, i masz gwarancję we wrocławiu. Taniej niż w oficjalnej dystr. Bez Band 20.

Mi5S - metal, lepszy czytnik, niby lepszy aparat ale bez OIS, więc wcale nie tak super. No i oczywiście szybszy.

Zamiast Max 2 rozważ też LeEco Le Pro3. Większa bateria, mniejsza rozdziałka ekranu... to po prostu musi działać dłużej i lepiej :)

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #891786  autor: rob903
 16 paź 2016, 23:52
LeEco Le Pro3 w wersji 6gb z tych co wymieniles:)

Wcześniej : Simens MT50( <3), Motrola c550, Nokia 3220, Motorola e770v, Nokia 6120c, Samsung s8300, Nokia 5130, i5700,nokia n97, c270,
Obecnie : nokia n8
 #892148  autor: amigo007
 19 paź 2016, 14:58
Podłącze się pod temat. Te Le Eco to wypasiona maszyna widzę. Cena to widzę na tym aliexpress, jak bym płacił kartą to widzę blisko 1200zł. Ja jednak nie mam tak wygórowanych wymagań jak kolega. A te 1200zł, to dla mnie za dużo. Smartfon służy mi głównie do przeglądania internetu, zainstalowana aplikacja banku. I jeszcze może ze 2-3 inne proste aplikację.
I teraz przechodzę do sedna, jestem przywiązany do marki motorola. Mam obecnie Motorole XT 910. I jestem zadowolony z jakości wykonania. Warto mi wymienić na Motorole X 2nd-gen? Można obecnie kupić ją poniżej 800zł NÓWKA. Jak myślicie? Teoretyczny minus to 16gb rom. Ale mi do niczego więcej nie potrzeba. Priorytet to szybka praca, i płynne przeglądanie internetu. Poza tym nic nie wiem, o jakości wykonania tego chińskiego Le Eco, za to Motorola to bardzo wysoka jakość wykonania.
 #892154  autor: Arthas
 19 paź 2016, 15:38
amigo007 pisze: I teraz przechodzę do sedna, jestem przywiązany do marki motorola. Mam obecnie Motorole XT 910. I jestem zadowolony z jakości wykonania. Warto mi wymienić na Motorole X 2nd-gen? Można obecnie kupić ją poniżej 800zł NÓWKA. Jak myślicie? Teoretyczny minus to 16gb rom. Ale mi do niczego więcej nie potrzeba. Priorytet to szybka praca, i płynne przeglądanie internetu. Poza tym nic nie wiem, o jakości wykonania tego chińskiego Le Eco, za to Motorola to bardzo wysoka jakość wykonania.
Jeśli Ci działa i Cię nie irytuje... to po co zmieniać?
Zaufanie do Motoroli masz? No to sorry, ale ona już nie istnieje. Obecnie wszystkie sprzedawane sprzęty pod marką Motoroli, są robione przez Lenovo.
Ta motka którą podałeś ma już ze 2 lata, dobry sprzęt, no ale jednak...
Poza tym, nie dostanie już aktualizacji do najnowszego Andka, i bateria słabsza.
Za 600zł nówka zaproponuję Ci xiaomi redmi 3s, jako godny konkurent względem motki którą chcesz.

Motka wygrywa:
- Ekranem. Full HD a do tego AMOLED.
- Jeśli ktoś lubi to czystym Andkiem
- Szybkie ładowanie
Xiaomi wygrywa:
- 2x lepszą baterią, a przy ekranie HD, to może trzymać ze 3 razy dłużej niż ta Motka
- Mniejszymi wymiarami
- MIUI
- Nowszym prockiem
- DualSIM, karty SD
- Przedni aparat, a tylnie wymagają bezpośredniego porównania
- Czytnik linii papilarnych
- 200zł tańszy
- No i będzie mieć wsparcie.

Co do LeEco, masz prawo się nie znać, ale firma ta jest chwalona za najwyższą jakość wykonania. Lepiej niż Motka. No ale u nich sprzęty mają conajmniej 5,5" więc raczej niewarte uwagi, chyba że lubisz patelnie.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #892161  autor: amigo007
 19 paź 2016, 16:28
Cóż tak na prawdę chcę zmienić, bo moja Motorola XT 910, zrobiła się koszmarnie ślamazarna. Mógłbym jej przywrócić ustawienia fabryczne, ale nie chcę stracić historii SMS. Teraz to jak jakąś stronę w internecie otwieram, to czekam po kilkanaście ładnych sekund na jakąkolwiek reakcję. Aż tracę cierpliwość. Nie da się na szybko czegokolwiek sprawdzić, bo zmiana orientacji przeglądarki (poziom-pion) potrafi zająć z 5 sekund. Poza tym android 4.04 jest przedpotowy (6-ka z pewnością mi starczy, nie muszę mieć 7-ki). Gdybym umiał samemu wgrać coś nowszego do XT 910, to mógłbym jeszcze poużywać. Jeśli telefon odżył by jeszcze, choć i bateria już działa ciut krócej. Ale jakby się dało ten sprzęt reanimować, to może jeszcze i pół roku bym go zostawił. I wiem, że nie ma już starej motki. Ale X 2, jest jeszcze w pełni Motorolą. Tak jak nowsze X style (raczej zbyt wielkie). A do tych chińczyków nie mam za grosz zaufania. Obawiał bym się, że żałował bym zakupu.
 #892169  autor: Arthas
 19 paź 2016, 17:13
A ja sie obawiam że byś się nie obawiał -,-

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #892175  autor: amigo007
 19 paź 2016, 17:22
Ale ja nie chcę tego Chińskiego smartfona. Jeszcze z jakimś MIUI. Nie dziękuję. Nawet jakby mi dopłacali to nie wezmę czegoś takiego. Jakość ekranu Amoled również jest dla mnie ważna. Chcę mieć sprzęt z wyższej półki, a Motka X 2 jako flagowiec z 2014 raczej mnie nie zawiedzie. Rozważam też zakup z niemieckiego Amazona wersję 32gb, za około 1000zł. Tylko nie wiem czy jest jakakolwiek gwarancja.

Edit. poza perfekcyjną jakością wykonania, motorola także ma perfekcyjną jakość rozmów. Jednak doświadczenie w tym względzie Motka ma. Nie wiem jak to wygląda w tym Chińczyku. A jakość rozmów również jest ważna. A w tych pieniądzach, dostanę coś lepszego od tej Motoroli ale znanego producenta (sony, samsung, Nokia/Microsoft itp.)?
 #892251  autor: vonski
 20 paź 2016, 09:52
amigo007 pisze:Mógłbym jej przywrócić ustawienia fabryczne, ale nie chcę stracić historii SMS.
A co za problem zrobic sobie backup? Jest do tego programów na tony.
Daj swojej Motce szanse- zrób roota, wgrac TWRP i jakiegoś CyanogenModa. Może się okazać, że nowy sprzęt wcale nie jest Ci potrzebny.
 #892304  autor: amigo007
 20 paź 2016, 16:13
No i tak najpierw spróbuję. Ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach, jak to wszystko samemu zrobić? Nie chcę uśmiercić telefonu. I to prawda, nowy telefon nie jest mi potrzebny. Jeśli da się ożywić mojego "trupka" :-) Co najwyżej jeszcze baterię bym wymienił na nową.
 #892345  autor: vonski
 20 paź 2016, 19:47
Jak ogarniasz angielski, to szukaj poradników na xda-developers. Jak nie, to na polskich forach.

Wszystko wydaje się początkowo skomplikowane, ale po pierwszym razie ju jest z górki.
 #892471  autor: amigo007
 21 paź 2016, 14:41
Panowie ale się wkurzyłem, ściągnąłem aplikację, "backup and restore SMS". I przypadkiem, chcąc usunąć tylko miejsce zapisania wiadomości. To kliknąłem usunięcie wszystkich wiadomości. I oczywiście nie zapisałem nic. Nosz ja pier**** 4 letnia korespondencja poszła w pizdu. Nie da się już nic uratować?
 #892475  autor: Arthas
 21 paź 2016, 15:10
Hahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahhahaha

Tak to jest jak newbie się do czegoś zabiera.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #892479  autor: vonski
 21 paź 2016, 15:14
amigo007 pisze:Nie da się już nic uratować?
W tym przypadku raczej będzie ciężko...
 #892942  autor: amigo007
 25 paź 2016, 04:50
Zapomniałem wcześniej odpisać. Arthas na pewno nie "newbie". To był przypadek, bo usuwałem miejsce zapisu, na backup SMS. I z rozpędu kliknąłem pole niżej. Natychmiast wyłączyłem telefon, ale że trwa to kilkanaście sekund. To niestety większość historii SMS wyparowała. No nic mówi się trudno. Moja pomyłka. Ale jakimś "świeżakiem" w podobnych tematach z pewnością nie jestem. W sprawach telekomunikacji, telefonów siedzę od lat. W sumie i w komuterach zaczynałem od Commodore64, a później Amiga. Więc raczej z technologiami jestem obeznany od baaardzo dawna. Ale akurat roota telefonu nie robiłem, i wgrywania nowszego oprogramowania. Więc pytanie było w tym temacie, nie zawsze wszystko się wie :-)
 #892950  autor: vonski
 25 paź 2016, 08:45
Zdarza się najlepszym. Ja grzebie w telefonach od lat, a regularnie coś uceglam a potem muszę przywracać do życia. Szczególnie starsze sprzęty, gdzie ciężko już o aktywne linki z softem i ze wszystkim jet pod górkę.
 #893926  autor: kerios83
 31 paź 2016, 21:52
Wcale nei bedzie ciezko, tylko postaraj sie niczego nei zapisywac na telefonie - najlepiej go wylacz. Podlacz do kompa jakis hdd recovery i jedziesz. Jak jestes totalnie zielony to popros jakiegos kumpla. Na 90% to odzyskasz.