DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #890079  autor: Ricko
 04 paź 2016, 16:20
Witam wszystkich. Poszukuję telefonu w budżecie jak w tytule. Zmieniam swój obecny telefon po prawie 3 latach użytkowania, więc docelowo telefon miałby wytrzymać mniej więcej taki okres. Czego oczekuję:
-stabilny i szybki system, żeby nie zwolnił znacząco po zainstalowaniu kilku aplikacji za jakiś czas. Nie użytkuje b.dużo aplikacji ale oczekuję po prostu dobrego sprawnego użytkowania telefonu, nie jak już się dzieje u mnie znikanie klawiatury uwalanie aplikacji itp itd,

-ekran 5-5.5 cala,

-dobry/bardzo dobry aparat, nie używam telefonu głównie do fotografii ale jeżeli już robię jakieś zdjęcia na wyjazdach itp. nie chciałbym być rozczarowany,

-dobry głośnik zewnętrzny, obecny telefon gra po prostu cicho zarówno gdy ktoś dzwoni jak i przy filmach na yt itp. Chcę w miarę możliwości głośnego głośnika, który nie będzie masakrycznie trzeszczał na max vol.

-bateria raczej jakas standardowa na te czasy byle by nie była ekstremalnie słaba,

-jakość wykonania, jakość rozmów, połączeń internetowych, wi-fi itp itp żeby byla na dobrym poziomie no ale tego chyba wszyscy oczekują-po prostu użytkowanie w tych aspektach bez problemów,

-w gry jeżeli gram to jakieś proste.

Upatrzyłem kilka modeli po czytaniu forów, jedne są tańsze drugie droższe i nie wiem czy te droższe są aż o tyle lepsze ze warto zbliżyć się do górnej granicy budżetu lub wręcz nagiąc go:
-Huawei P9lite,
-Alcatel Idol 4 (podobno fantastycznie gra nie wiem jak reszta),
-Nexus 5X,
-LG G4 (trochę boję się informacji o tych awariach),
-Moto X Style ( większy ekran niż w założeniach, bawiłem się w markecie, jednak obawiam się że może być za duży do codziennego użytkowania),
-Xiaomi Mi5 (nigdy nie miałem doczynienia z telefonami z Chin, jakość (założenie ze tel na 2-3 lata), gwarancja itp. Ludzie sobie chwalą, niektórzy narzekają na aparat, nie wiem jak jakość głośnika.
Jestem otwarty na propozycje innych marek, liczę że ktoś coś doradzi, napisze o wadach zaletach ww. telefonów bądź zaproponuje inny model. No reasumując chciałbym wypośrodkować te wymagania w telefonie czyli nie mieć super aparatu kosztem złego głośnika czy problemów z systemem bądź na odwrót. Z góry dziękuję za pomoc :)
 #890124  autor: Arthas
 04 paź 2016, 20:03
Przy górnej granicy budżetu, łapiesz się na Galaxy S6.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #890151  autor: Ricko
 04 paź 2016, 23:10
Niestety Galaxy S6 chyba jest poza moim zasięgiem, najtańsze nowe w mojej okolicy na olx kosztują ponad 1600zł więc musiałaby się trafić jakaś mega okazja.
 #890152  autor: Arthas
 04 paź 2016, 23:33
Jeśli sobie poradzisz, to Mi5 będzie dobrym wyborem.
A jak nie, to wyrwij tanio P9 lite.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #890174  autor: vonski
 05 paź 2016, 10:07
Za 1500 to już widziałem "normalne" P9 sprzedawane na olx.
 #890176  autor: Seliores
 05 paź 2016, 11:14
Huawei P9 będzie odpowiedni, albo celuj w coś od Xiaomi na xkom masz oficjalny sklep tego telefonu.
 #890365  autor: Ricko
 06 paź 2016, 18:21
Jeżeli bym brał Xiaomi Mi5 to na ibyugou. Najtańszą opcję P9Lite chyba odrzucam. Huawei P9 jak i Galaxy S6 w mojej okolicy na olx kosztują ponad 1600zł więc przekraczają mój budżet i albo musze dokładać albo czekać na jakąś okazję. Mi5 można mieć za 1300-1400zł wersję 3/64. No i teraz pytanie czy warto naciągać budżet na którychś z tych teleofonów? Są lepsze od Mi5?
 #890463  autor: gramacz
 07 paź 2016, 13:33
Xkom oficjalnie i drogo, IBG najdroższy z chińskich sklepów. Poczytaj o LeEco 2 MAX
 #890725  autor: Ricko
 09 paź 2016, 12:46
Na galaxy S6 cieżko trafić już z przedłużenia umowy u mnie w okolicy przynajmniej na olx więc krótka piłka :) mam nadzieje, że kilka osób sie wypowie. Xiaomi Mi5 3/64 z ibg za troche ponad 1300zł czy Huawei P9 z przedłużenia umowy za 1600? (takie oferty sie zaczynają pojawiać)
 #890745  autor: Arthas
 09 paź 2016, 15:38
Szczerze? Podobne.
Nieco lepszy aparat ma P9, ale przy filmikach to albo wyrównane albo z minimalną przewagą Mi5.
Inne nakładki, inna budowa, inna cena i miejsce zakupu. No i chyba przy Mi5 coś musisz samemu wgrać.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #890758  autor: Ricko
 09 paź 2016, 16:47
Mam świadomość, że musze wgrać system żeby telefon w pełni uzywać w Polsce ale to raczej nie jest problem z tego co czytałem. Chodzi mi o wszystkie aspekty aparat, płynność itp itd. Wykonanie różne tutaj szkło tu aluminium z tyłu. Czy to szkło się nie rozleci przy byle stuknięciu ?
 #890778  autor: Arthas
 09 paź 2016, 20:04
Nie.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #890828  autor: vonski
 10 paź 2016, 10:13
Zależy o co stukniesz. Jak o beton z metra to spora szansa, że nie będzie co zbierać.
Mi5 są dodatkowo dość delikatnie wykonane i gną się jak głupie przy niewielkim nacisku.
 #893150  autor: montys
 26 paź 2016, 13:02
w tym budżecie to brałbym Idola 4, również dlatego że sporo rzeczy dostajesz w zestawie gratis które z reguły się później dokupuje jak np plecki, folia ochronna, gogle vr, słuchawki jbl
 #893588  autor: bartek-m123
 28 paź 2016, 20:01
Z wymienionych przez Ciebie wziąłbym p9lite ewentualnie szukałbym bardzo dobrej oferty pełnej wersji czyli p9 :D