DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #886743  autor: Rasputin
 10 wrz 2016, 13:08
Witam,
Przymierzam się do kupna i proszę o pomoc.
Potrzebuje telefonu do normalnego użytkowania + paru wymagań.
Z telefonu będę korzystał do:
Kilku rozmów ale często poza miastem gdzie zasięg jest słaby mile widziana mocna antena, GPS i WIFI 5GHZ.
Przeglądania internetu, FB, obejrzeć film oraz youtube więc wyrazisty kolorowy mocny ekran by się przydał 5,2" i więcej.
Muzyka na słuchawkach dość często, więc dobry eq/dac.
Czasem lubię strzelić jakieś fotki więc dobry aparacik by się przydał.
Bateria wiadomo tak by wytrzymał 1,5-2 dni potem jak coś to mam powerbank.
Ram 3gb i 16gb pamięci + slot na karte to chyba standard teraz.
Fajnie jak by miał czytnik lini papilarnych wbudowany. No i wygląd nie podobają mi się samsungi a bardziej kwadratowe konstrukcje.
Moje typy to: Honor 7 (niestety nie dostępny już w wersji szarej) P9 za drogi jak na razie to samo honor 8 Mate 8 i LG V10.
P8 trochę słaba a P9 ma niestety tylko 2gb ram

Wiem że wymagań mam milion i ograniczony budżet, ale mam nadzieje że coś się znajdzie.
P.S
W dobie chińczyków oczywiście są dopuszczalne ale tylko i wyłącznie ze Sklepu w Polsce z pewnym serwisem. Tak więc XIaomi odpada.
 #886751  autor: Rasputin
 10 wrz 2016, 13:49
W internecie nie ma, w sklepach też żaden rtv euro,xkom,komputronik,mediamarkt,mediaexpert. A gdzie ty widziałeś bądź z kąd polecasz.
 #886758  autor: Eragon
 10 wrz 2016, 14:22
Wiem że wymagań mam milion i ograniczony budżet, ale mam nadzieje że coś się znajdzie.
No to jesteś skazany na Huawei'e.
A szczególnie, jeśli zapomnisz o sklepach, i weźmiesz z OLX/All z przedłużenia od operatorów. One też mają normalną gwarancję.
Widziałem dziś za 1550zł....

:smt006
 #886759  autor: Rasputin
 10 wrz 2016, 14:26
Jak byś mógł podać link. Przeglądałem oferty z olx/all i albo nie ma w moim miejscu zamieszkania albo nie ma zdjęć faktury gwarancji albo jest Faktura marża. W dodatku każdy kto wystawia na olx a słałem wiadomości nie chce wstawić na aukcje tylko chce odbiór osobisty. Chyba że coś przeoczyłem
 #886761  autor: Eragon
 10 wrz 2016, 14:43
Ano to ja nwm skąd jesteś :P

Masz rację, nie wysyłają.
Także z dostępnych normalnie w PL:
Ulefone Future
Albo, wchodzący na rynek
HomTom HT10

:smt006
 #886764  autor: Eragon
 10 wrz 2016, 15:03
Flex 2
SGS 6 ?
Ale nie mam pojęcia czy spełniają wszystkie Twoje warunki.
Poczekaj, to może ktoś jeszcze się wypowie.

:smt006
 #886769  autor: Alabama89
 10 wrz 2016, 16:08
Może zobacz jeszcze lg g4, świetny flagowiec i myślę, że spełniałby Twoje oczekiwania. Zebrał bardzo dobre recenzje przez testerów i użytkowników- telefon do dostania za 1300zł spokojnie. Z twoich wymagań to brak tylko czytnika linii papilarnych, reszta pownna być ok.
 #886771  autor: Rasputin
 10 wrz 2016, 16:44
Muszę go obejrzeć na żywo bo parametrowo jest świetny ale ta skóra ew plastik plecki to jakiś żart.
 #886782  autor: Alabama89
 10 wrz 2016, 17:57
Wiesz co ta skóra to na zdjęciach faktycznie średnio, ale w rzeczywistośći i skórzane i plastikowe plecki robią pozytywne wrażenie. Nie ma się wrażenia obcowania z jakimś tanim dziadostwem, ale na pewno też nie jest tak szlachetne jak jakiś porządny metal. Spróbuj, zobacz. Moim zdaniem, a miałem i G2 i G4 są to mocno niedoceniane telefony, a w codziennym użytkowaniu ciężko im coś zarzucić( po roku użtykowania każdego z nich żaden mi nie lagował co w Androidzie jest sukcesem)
 #886788  autor: Rasputin
 10 wrz 2016, 19:10
A mam jeszcze pytanie czy odczuję brak wifi 5ghz w telefonie czy warto zwracać na to uwagę ??
 #886839  autor: Alabama89
 11 wrz 2016, 09:11
Nie odczujesz, nie ma co się tym przejmować :) U mnie wszedzie łapał WIFI, czy w domu czy u kogoś w domu czy w miejscach publicznych, ba zjeździłem z nim całą Rumunię i ze względu na drogie pakiety danych WIFI konieczne było, wszystkie hotele, restauracje, ani razu nie było problemu :) Także myślę, że Tobie też będzie działał :)
 #886890  autor: Rasputin
 11 wrz 2016, 18:08
Zamówiony Honor 7 szary czekam na paczuszkę zakup MM więc mam 30 dni na zwrot i testowanie. Jak by co nie uszkodzony nie porysowany mogę zwrócić.
 #888112  autor: Rasputin
 20 wrz 2016, 20:28
Witam ponownie.
Musze odgrzać temat bo niestety Honor miał wadliwą baterie i go zwróciłem. Czekam na zwrot kasy i znowu dylemat co kupić. Honora nie ma już w sprzedaży...

Ktoś coś poleci
 #888124  autor: Eragon
 20 wrz 2016, 21:26
No to teraz pora potestować P9 :D

:smt006
 #888127  autor: Rasputin
 20 wrz 2016, 21:37
Tylko powiedz mi gdzie ja za tyle go kupię ?? Pewnie polecisz mi że z przedłużenia na Ol/all, lecz jest pewien problem ja mogę kupić tylko w sklepie stacjonarnym albo z paczkomatu ew odbiór
osobisty KIelce.
Nie będe się rozwodził dlaczego powiem z góry że odpada za pobraniem tylko sklep i paczkomat.
 #888130  autor: Eragon
 20 wrz 2016, 21:51
No to bierz Mi5 z Allegro z odbiorem w paczkomacie :P
A tak to, nie mam pojęcia.

:smt006
 #888131  autor: Rasputin
 20 wrz 2016, 21:55
Ta tylko potem nie mam gwarancji bo nie ma oficjalnego przedstawiciela ani serwisu trzeba się bawić w bootloadery. Chińczyki odpadają.