DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #884051  autor: KamilM
 24 sie 2016, 13:00
Irytacja - zero ;)

No może tylko z powodu tego, że nadal nie wiem nic.
Walk jest wiele :roll:
iOS, czy przemóc się do Androida.
P9, czy S6 Edge.
iP SE chyba ma jak dla mnie za mały ekran. Gdyby 6S miał cenę SE wybór byłby DLA MNIE prosty, a tak wszystko rozbija się o $, między innymi, bo nie dam 3k za telefon.
Idź pan w.. wiele lat temu było prościej, jak nie widziałem świata poza NOKIĄ, bo nic innego nie było 8) :lol:
 #884063  autor: vonski
 24 sie 2016, 15:12
KamilM pisze: bo nie dam 3k za telefon
To już trochę podpowiedź (zresztą bardzo rozsądna). Bierz S6/S7 i sprawdź. Jak Cię będzie bardzo boleć, to sprzedasz i wrócisz. To nie małżeństwo, nie wiążesz się na wieki :)
 #884455  autor: tk925
 26 sie 2016, 18:20
Jeśli chodzi o wielkość SE, tak na początku jest mały, po przesiadce z takiego 5-5,5 cali, właśnie go używam, a miałem nawet i Noty . Jednak po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się i do niego, wygodny, dla mnie najładniejszy design jeśli chodzi o iPhone, szybki i bardzo fajnie się obsługuje i leży w dłoni. Wiadomo internet wygodnie przegląda się na większym, ale strony są często dopasowane, przegląda się je też w położeniu poziomym i wielkość nie jest wtedy jakąś wielką przeszkodą. Trochę odczuwa się to wtedy, jeśli więcej przeglądasz fotki, czy filmiki dłuższe oglądasz.Czekam na premiery jesienne i zadecyduję co robić dalej. Jeśli więcej siedzisz mniej jesteś w ruchu to wybierz albo iPhone 6s (ale poczekaj zobacz co będzie w 7) albo S7, zresztą P9 to też bardzo dobry wybór. Decyzja należy do Ciebie. Jak jesteś przyzwyczajony do aktualizacji to w S7 musisz się pogodzić że teraz dla Samsunga najważniejszy będzie Note 7 i Androida 7 jak powtórzy się sytuacja jak było z S6 dostanie po premierze S8...
 #884696  autor: KamilM
 29 sie 2016, 07:07
Na razie czekam na Jabłkowe premiery we wrześniu i zobaczę co się stanie z cenami poprzednich modeli.
PS. Pomacałem więcej SGS6 Edge i jest piękny, zwłaszcza ten zielony :P
Ale tak jak napisałem na razie czekam. Dzięki wielkie za pomoc. We wrześniu/październiku pozwolę sobie odświeżyć ten temat.
Pozdrawiam.
 #888101  autor: KamilM
 20 wrz 2016, 19:32
Witajcie. Wróciłem, odgrzewam ;)
Nadal nic nie kupiłem.

W walce pozostały na pewno (z racji funduszy) tylko Iphone SE vs. SGS6 Edge.

Za iP:
iOS, z którym jestem od praktycznie jego początku, bezpieczny, intuicyjny, funkcjonalnie i wizualnie pasujący mi idealnie. Wiadomo, zapchane iCloudy mam swoimi rzeczami itd. W domu iPad, w docelu Mac. iP SE w swoich rozmiarach to demon prędkości.
Przeciw iP:
4" wyświetlacz o przeciętnej rozdzielczości. W ogóle polityka i brak innowacyjności w ostatnich latach lekko mnie mierzi w Apple.

Za SGS6 Edge:
Podoba mi się strasznie wizualnie, zwłaszcza w wersji green. Wielkość i rozdzielczość ekranu. Ładowanie bezprzewodowe. Aparat.
Przeciw SGS6 Edge:
Android.

Nie było jakiegoś sprytnego może, który na słuchawce Samsunga postawił iOS? :D Byłby mariaż idealny jak dla mnie.
 #888102  autor: Eragon
 20 wrz 2016, 19:38
Był. A nazywa się to MIUI. Masz tam milion motywów, nawet te zerżnięte z iOS :p

A poza tym... to najlepiej zrobisz jak weźmiesz Honora 8 w wersji blue. Obejrzyj, poczytaj, i zrozumiesz ;)

:smt006
 #888118  autor: KamilM
 20 wrz 2016, 20:58
Teraz wyskoczyłaś..
Ten tel. wygląda masakrycznie pięknie, a i bebechy robią wrażenie, nawet dual SIM upakowali.
I nocka z głowy.. :)
Ktoś tutaj używa H8, ewentualnie H7? Jakieś wyroki?
 #888125  autor: Eragon
 20 wrz 2016, 21:30
Hahahhahahah no właśnie o to chodzi ^^

Na necie masz ogrom pisanych i oglądanych recek tego sprzętu. Do rana chyba je ogarniesz.
Jest to całkiem nowy sprzęt, więc jest teraz na fali.

:smt006
 #888648  autor: znawca
 25 wrz 2016, 19:15
Jak się koniecznie chcesz przesiadać z iOS na Androida, to zaklinam, byle nie na Samsunga, bo właśnie przez Koreańczyków Android ma taką złą sławę...

Ja bym brał One Plus 3, albo Moto X Style

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #888653  autor: ManiacGSM
 25 wrz 2016, 20:02
KamilM -pozwolę sobię pomarudzić- czy iOS jest bezpieczny- moim zdaniem tak samo podatny jak Android. Zarówno bezpieczny jak i nie :smt004 :smt025

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #888656  autor: Remington
 25 wrz 2016, 20:30
Nie żartuj.

iOS to system zamknięty, instalacja aplikacji tylko via AppStore, a API systemu pozwala na bardzo niewiele. Oczywiście, 1-2 razy do roku zdarza się jakaś luka - łatają ją maks. 2-3 dni po wykryciu.

Android natomiast to system otwarty, można na nim instalować co wlezie, a API pozwala na bardzo wiele, przez co podatny na ataki przez bannery "Wykryto 100 wirusów na twoim telefonie, kliknij tutaj" itd. Update systemu po wykryciu luki trwa i trwa, bo angażuje producenta telefonu i operatora (jeśli tel. pochodzi z jego dystrybucji).

Wszystkie kradzieże z banków z wykorzystaniem wirusów na telefonach (przesyłających SMSy z banku do złodziei robiących w tym momencie przelew) odbyły się właśnie u osób z Androidem.
 #888660  autor: ManiacGSM
 25 wrz 2016, 21:03
No to jest fakt -nie chciało mi się tego wcześniej pisać. Jeżeli zaś chodzi o ich sklep z aplikacjami to stoi moim zdaniem na wysokim poziomie bo prześwietlają chyba niemal wszystko , więc nie ma mowy o jakimś syfie w postaci wirusów itp. Natomiast ostatnio dużo czytam na temat firmy Jabłko i ich systemu.

Natomiast nie jest to system nie do złamania- i nie mam oczywiście na myśli swojej osoby :smt023 :smt005 natomiast też zdarzają się kwiatki:

http://www.plotek.pl/plotek/1,138986,16 ... jecia.html


https://www.wprost.pl/light/10024517/Po ... leton.html

Oczywiście -''każdemu'' się może zdarzyć. To nie hejt w kierunku apple tylko moje wolne przemyślenia. Po prostu to osoby z pierwszych stron gazet na których można by zarobić -i myślę ,że jak by miały telefony z androidem też ich dane by wyciekły.

Natomiast do czego piję. Żaden system nie jest w 100% szczelny.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #888664  autor: tk925
 25 wrz 2016, 21:16
Bezpieczeństwo dużo zależy od użytkownika, co się instaluje i jak aktualny ma system. Na ios też pojawiały się komunikaty reklamy , twój telefon ma wirusy. O Androidzie to zazwyczaj się czyta artykuły , że zagrożenie jest większe, a czy znacie kogoś komu okradli konto, czy przechwycili smsy autoryzacji ?