DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #883096  autor: fakebr0
 17 sie 2016, 23:01
Witam, postanowiłem kupić jeden z telefonów Xiaomi a mianowicie Redmi 3 Pro albo Redmi 3 Note.
Z tego co widzę w specyfikacji telefony różnią się procesorami oraz procesorami graficznymi. Stąd moje pytanie, czy ta różnica jest bardzo odczuwalna czy to właściwie poza rozmarem wyświetlacza niewiele różni te dwa telefoniki?

Pozdrawiam 8)
 #883098  autor: Eragon
 17 sie 2016, 23:14
O, widzę że ktoś "prawie" mnie wzywa.

Zacznijmy od tego że są wersje Redmi Note 3 z:
1. MediaTek Helio X10
LUB
2. Qualcomm Snapdragon 650 (szybsza, oszczędniejsza, lepsza od numeru 1)

Snap 650 niby jest lepszy też od Snapa z mniejszej wersji... ale ma większy ekran do obsłużenia. Innymi słowy, nie ma różnicy.
Co do MediaTeka... zależy jaka jest różnica między tą wersją a ze S650.
Ale Snap jest lepszy we wszystkim.

W skrócie:
Mniejsza wersja? Bierz jaką chcesz
Większa? Omijaj MediaTek'a.

:smt006
 #883150  autor: fakebr0
 18 sie 2016, 11:05
Hmm, kurcze szukam i nie mogę znaleźć 650tki. Z tego co widuję mają Qualcomm Snapdragon 616 Octa Core, 4x 1.5GHz + 4x 1.2GHz i Adreno 405, czy one też dają radę?
 #883242  autor: Eragon
 18 sie 2016, 23:07
Dają dają.

:smt006
 #883474  autor: SACZI
 20 sie 2016, 09:58
Miałem zakładać nowy temat, ale tu jest podobny.
W PL funkcjonuje Satnet - sklep dostępny pod adresem http://xiaomi.com.pl
Czy ktoś może o nim coś napisać?
Dodzwonić się do nich nie idzie, na maila odpowiadają do 72h (automatyczna zwrotka).

Interesuje mnie MI4 w wersji 2 lub 3 GB RAM.
One są jeszcze dostępne jako nowe (nie refurbish)?
 #883506  autor: Eragon
 20 sie 2016, 13:14
Masz cały temat:
https://miuipolska.pl/forum/topic/7270- ... e/?page=60
W skrócie sklep... ma swoje zalety i wady :D

Mi4 chyba jeszcze występują jako nówki... ale.. nie lepiej Mi4C ? Chodzi on za mniej niż 500zł...
Oczywiście przy założeniu że kupisz w Chinach.
Sklepy masz tu:
http://telchina.pl/dzial-handlowy-f135. ... eef14102db

Ewentualnie, naturalnym przeciwieństwem dla Mi4 jest Redmi 3 /Pro/S

:smt006