DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #878356  autor: sevenovsky
 22 lip 2016, 13:48
Witajcie!
Proszę o pomoc w wyborze nowego telefonu. Obecnie używam Samsunga Galaxy Xcover 2 – brakuje mi w nim jednak wydajności, pamięci i LTE.
Na czym mi najbardziej zależy:
- wyświetlacz 4,5-5,3”
- LTE
- dobrze działający GPS
- slot kart pamięci
- przyzwoity aparat z flashem
- min. jeden dzień działania na baterii przy średnio-intensywnym użytkowaniu
- Android
- poprawne działanie min. 2 lata (nie wykluczam wgrywania custom romów);

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to jakieś 600-800zł. Zakup w Polsce w elektromarkecie/internecie/portalu aukcyjnym, dobrze jeśli byłby nowy ale rozważę też propozycję używanych.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.
 #878402  autor: ichris
 22 lip 2016, 18:45
Miałem ten sam budżet i kupiłem Xiaomi Mi4c. Myślałem nad P9 Lite ale jednak dość drogo jeszcze stoi i zdecydowałem się na chińskiego Chińczyka do kwadratu. Wahałem się ale teraz jestem mega zadowolony, że zaryzykowałem. Zapłaciłem za używkę w idealnym stanie niecałe 6 stow. Telefon jest mega szybki, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Podobno tylko nie działa LTE w Plusie ale kto ma tel w Plusie z własnej woli?
 #878440  autor: Ilyushin
 22 lip 2016, 21:59
Masz jakieś minimalne wymagania co do pamięci, szczególnych funkcji telefonu? Zależy Ci na wodoszczelności?

-------------------------------
Ambasador marki Samsung
 #878491  autor: baron_91
 23 lip 2016, 08:52
ja bym postawił na Cubota s600 16 gb pamięci wewnętrznej 2 gb ramów więc powinien w miare płynnie działać, aparat z tyłu 16 mpix a z przodu 8 mpix obudowa metalowa więc telefon jest wytrzymały i dual sim :)
 #878495  autor: klimasz
 23 lip 2016, 10:26
ichris pisze:Podobno tylko nie działa LTE w Plusie ale kto ma tel w Plusie z własnej woli?
Każdy ma w swojej sieci z własnej woli, chyba że telefon jest służbowy. Czy podobno nie jest tak, że Xiaomi nie obsługuje pasma LTE 800? I ty w swoim telefonie nie uświadczysz zasięgu na tym paśmie - mając usługi w innej cudownej sieci, np. Play? ;)
 #878579  autor: muzycznamj
 24 lip 2016, 08:21
Samsung Galaxy J5 - świetny telefon w tych pieniądzach. Dobre parametry świetny wyświetlacz amoled. Jak by telefon miał metalową obudowę to juz by była naprawdę poezja.

Fajne dzwonki na telefon to pozytywne źródło energii na każdy nowy dzień.
 #878583  autor: ichris
 24 lip 2016, 08:58
klimasz pisze:
ichris pisze:Podobno tylko nie działa LTE w Plusie ale kto ma tel w Plusie z własnej woli?
Każdy ma w swojej sieci z własnej woli, chyba że telefon jest służbowy. Czy podobno nie jest tak, że Xiaomi nie obsługuje pasma LTE 800? I ty w swoim telefonie nie uświadczysz zasięgu na tym paśmie - mając usługi w innej cudownej sieci, np. Play? ;)
Oczywiście, że Sim w Plusie służbowy. Nie testowałem LTE bo mi na tym nie zależy. Być może zostałem wprowadzony w błąd przez jedną recenzję bo na forach są osoby którym podobno działa LTE o w tym telefonie. Ogólnie jest mega świetny, takiego J5 zjada na śniadanie.
 #878605  autor: Eragon
 24 lip 2016, 13:29
LTE 800 nie jest jedynym pasmem - są inne. Wiadomo, im więcej się ma, tym lepiej, ale nie jest to też taka wada by skreślać Xiaomi... 99% życia spędzam w dużym mieście gdzie mam zawsze LTE. Chociaż dla oszczędności baterii, trzymam sie często zwykłego 2G.

:smt006
 #878630  autor: klimasz
 24 lip 2016, 15:16
Eragon oczywiście masz rację. Zgadzam sie, bo dla mnie lte to przerost formy nad treścią w dniu dzisiejszym. Z aplikacji, ktore sa dostępne zupełnie starcza H+ zastanawiam sie co ci ludzie robią, że aż tak potrzebne lte. Sam tez nie korzystam - patrząc na baterie jest to wg. mnie "nieopłacalne".
A w tej cenie to xiaomi jest dziś jednym z pierwszych wyborów
 #878642  autor: ichris
 24 lip 2016, 16:23
Dokładnie, moim zdaniem kupowanie takiego Samsunga J5 jest nieopłacalne. Mi4c można nawet w Polsce kupić nowego za 650 pln i dostajemy świetnie wykonanego smarta z cpu takim jak w LG G4, z bdb jasnym ekranem FHD, dobrym aparatem, nagrywaniem video w 4k itd.

Jedyne czego brakuje to slot na karty pamięci ale jak 16GB mało to jest wersja 3GB/32GB.