DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #873118  autor: bobson666
 23 cze 2016, 08:53
Potrzebuje pomocy, a właściwie rady. Babcia ma urodziny i rodzinka robi jej zrzutę na telefon. Ktoś poradziłby coś, łatwego w obsłudze, z sporymi klawiszami i wyświetlaczem, żeby dawała rade numer wybrać. Miała teraz jakiegoś Samsunga takiego rozsuwanego co się sam przez to blokował/odblokowywał, ale bateria już w nim taka, że musi być ciągle podłączony do ładowarki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktoś z Was robił podobny zakup? Może mi ktoś coś doradzić?

PS. O tych MyPhone z klawiszami jak w kalkulatorze nawet nie myślę bo miał to kiedyś dziadek i raczej nie było to jakieś super.
PS2. Nie wiem czy dotykowy ekran wchodzi w grę bo to już 80 urodziny i nie wiem czy się ją przekona do nauczenia się.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam
 #873123  autor: tiger93
 23 cze 2016, 09:29
Zobacz Nokie 215. Na plus dość spory wyświetlacz i bateria 1100 mAh, co w takim telefonie wystarczy na dość długo.

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png
 #873142  autor: tiger93
 23 cze 2016, 11:07
PS. O tych MyPhone z klawiszami jak w kalkulatorze nawet nie myślę bo miał to kiedyś dziadek i raczej nie było to jakieś super.

Jak widać Autor nie poszukuje takiego telefonu.

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png
 #873154  autor: haro782
 23 cze 2016, 11:56
wow, 80-latka z dotykowym telefonem nieźle babcia sobie radzi :) Sam mam mamę 60-letnią i przyuczam ją własnie do obsługi smartfona i jest ciężko, pisze do mnie testowe wiadomosci aby sobie utrwalić naukę wg mnie świetny pomysł, tylko smartfon z kolei może byc zbyt czuły i też się odblokowywać, małe klawisze nie przeszkadzają babci czy lepiej by było z dużymi? Mam nietypową propozycję bo co byś powiedział na jakiegoś 5" wtedy klawisze będą duże się wyświetlały przy wyborze nr, aplikacje i tekst też można ustawić odpowiednio duże. A jaki masz budżet na ten prezent, bo jeśli taki 5" wchodziłby w grę to jest taki chińczyk Cubot Note S za jakieś 400zł i może by babci taka busola odpowiadała tylko musiał byś wybadać teren, byłem w sferisie i ogladałem ten telefon i niczego sobie jest tylko właśnie zależy jaki budżet masz.. Moja mama zanim ją zacząłem przestawiać na smartfon miała nokie 230 i tez w porządku jej się korzystało więc też możesz na taki zerknać,
 #873183  autor: bobson666
 23 cze 2016, 13:05
haro782 pisze:wow, 80-latka z dotykowym telefonem nieźle babcia sobie radzi :) Sam mam mamę 60-letnią i przyuczam ją własnie do obsługi smartfona i jest ciężko, pisze do mnie testowe wiadomosci aby sobie utrwalić naukę wg mnie świetny pomysł, tylko smartfon z kolei może byc zbyt czuły i też się odblokowywać, małe klawisze nie przeszkadzają babci czy lepiej by było z dużymi? Mam nietypową propozycję bo co byś powiedział na jakiegoś 5" wtedy klawisze będą duże się wyświetlały przy wyborze nr, aplikacje i tekst też można ustawić odpowiednio duże. A jaki masz budżet na ten prezent, bo jeśli taki 5" wchodziłby w grę to jest taki chińczyk Cubot Note S za jakieś 400zł i może by babci taka busola odpowiadała tylko musiał byś wybadać teren, byłem w sferisie i ogladałem ten telefon i niczego sobie jest tylko właśnie zależy jaki budżet masz.. Moja mama zanim ją zacząłem przestawiać na smartfon miała nokie 230 i tez w porządku jej się korzystało więc też możesz na taki zerknać,
Nie no napisałem wyżej, że dotykowy raczej nie wchodzi w grę. Miała jakiegoś samsunga teraz takiego rozsuwanego z klawiszami. Telefon i tak jedynie służyć ma do dzwonienia bo babcia SMS nie będzie pisać.
Dzięki za propozycje modelów. Oblukam. Co do budżetu to ciężko stwierdzić bo kupują jej córki (5 sióstr) więc zawsze się koszty rozłożą na coś co nie rozsypie się za chwile :)
 #873812  autor: maniek89
 27 cze 2016, 12:59
Zobacz Nokię 230. Przyzwoicie wykonana z dużym wyświetlaczem, co zapewne ma znaczenie, oraz dobrą baterią.
 #874598  autor: kowcio
 30 cze 2016, 20:56
Maxcom MM720, do takiego zastosowania idealny, telefon dobrej jakości, prosty w obsłudze, niezbyt awaryjny. Bez porównania do myPhone.
 #874680  autor: Szpady
 01 lip 2016, 11:10
bobson666 pisze:
PS. O tych MyPhone z klawiszami jak w kalkulatorze nawet nie myślę bo miał to kiedyś dziadek i raczej nie było to jakieś super.
PS2. Nie wiem czy dotykowy ekran wchodzi w grę bo to już 80 urodziny i nie wiem czy się ją przekona do nauczenia się.
Dziwię się że je odrzucasz bo myPhone ma całą linię Simple Life, właśnie dla seniorów. Mój dziadek używa Halo 2 i jest zadowolony.
Musisz zwrócić uwagę żeby telefon miał duże klawisze, był intuicyjny, miał czytelny wyświetlacz i stację dokującą (łatwiej starszym osobom go ładować), przycisk SOS też jest wskazany

Valhalla!
 #875403  autor: PasujacyElement
 05 lip 2016, 21:32
Nokia 230 ma dobry wyświetlacz? Kupiłem jakiś czas temu Nokie 222 dla mamy i jest tragedia pod tym względem. W podobnej cenie(może być i mniej np. za 100) jest coś sensownego?