DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #877702  autor: nwm_co_tu_wpisac
 18 lip 2016, 01:23
Niby wszystko fajnie, jednak nie rozumiem paru rzeczy - piszą, że zatrzymywana przez urząd celny jest średnio co trzecia przesyłka. On nalicza cło, Vat, czy obydwa. Cały czas czytam, że przesyłka może zostać oclona, ale cło (jeśli dobrze rozumiem), wynosi 0%, więc jak na telefon wydam 270$, to z cłem także to wyjdzie 270$ (telefon 270$ + cło 0%*270=0$). Mam rację?
A skoro Vat wynosi 23%, to znaczy, że zapłacę 123%*270=332$? To już się przestaje opłacać...
 #877703  autor: nwm_co_tu_wpisac
 18 lip 2016, 01:40
Na Ibuygou znalazłem coś takiego - Import Duty Insurance. Rozwiązanie problemu cła - za dopłatą 5ciu procent wartości produktu, w wypadku oclenia lub wymagania zapłacenia vatu, ibuygou zwróci całe koszty.
Wychodzi więc 1136 złotych. Na xiaomi.com.pl zapłacę za telefon 63 zł więcej, ale będzie szedł z PL, gwarancja na 2 lata w PL, bez żadnych problemów z vatami, cłami itp.
Różnica pewnie jest niewielka z powodu wysokiego kursu dolara (aż 4,01 zł), więc jakbym kupował to na ibuygou, tylko poczekałbym aż dolar spadnie trochę.
 #917450  autor: Janusz3444
 23 mar 2017, 13:24
Witam, czy ktoś miał okazję mieć styczność z Xiaomi Redmi Note 3 Pro ? Planuję go kupić bo znalazłem po dobrej cenie, ale mało o nim słyszałem opinii jak dotąd od użytkowników. Warto kupować ten model? Podrzucam link do telefonu w razie czego wymoderowano-Remington
 #918453  autor: czamarek
 29 mar 2017, 22:04
Chyba już nieprodukowany, opinii setki na forum miuipolska i telchina.pl
 #918954  autor: Janusz3444
 03 kwie 2017, 11:46
Poczytałem trochę opinii, kupuję jednak tego Xiaomi Redmi Note 3 PRO PRIM wymoderowano-Remington ma sporo dobrych recenzji i znalazłem po dość przystępnej w cenie w porównaniu do tego co widziałem na allegro.