DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #867284  autor: auvi
 21 maja 2016, 20:26
Jak to z kobietami bywa...
Stanęła jedna przed życiowym dylematem: dotykowy czy klasyczny?
Bardzo dobrze czuła się z Nokią 6303 (która została "zajechana") i dobrze nauczyła pisać ze słownikiem. Obecnie używa LG G200 i jest niezadowolona. Moim zdaniem również telefon baaardzo podstawowy dla mało wymagających.
Zagubiona kobieca duszyczka pragnie jakiejś odmiany i sądzi, że pukanie i głaskanie ekranu jest czymś dużo bardziej subtelnym niż ordynarne duszenie fizycznych klawiszy. Lubi jednak również to drugie.
W związku z tym pytanie: jakie telefony polecilibyście dla takich wymagań jak dobra wydajność i przyzwoite trzymanie baterii przy maksymalnie dużym ekranie dla klasyka oraz minimum 4 cale przy dotykowcu? Na razie żadnych innych technicznych wymagań kobiecych w wywiadzie nie stwierdzono ;) Nietechniczne są oczywiste: specyficzna estetyka - ale to oczywiście trudno określić: "ten mi się nie podoba - bo tak", "ten jest piękny! i kropka.".
Moje wymaganie jako strony logistycznej to: telefon nowy z bezproblemową gwarancją w Polsce. Rozważę jednak zamówienie z Chin jeśli cena i produkt będą atrakcyjne.
Nie chcemy też "wodotrysków": główne zastosowania to po prostu dzwonienie i smsowanie, ewentualnie komunikator. Do tego od czasu do czasu fotka tu i tam oraz poczytanie czegoś na necie.
Najważniejsze kryterium to oczywiście cena: do 400 zł.
 #867288  autor: motov3
 21 maja 2016, 21:51
Na twoim miejscu, jesli chodzi o nowe smartfony - rozejrzalbym sie za LUMIA 550. Pisze sie na niej - tak jak i na kazdym Windowsie - elegancko, dzieki Word Flow. Idealny wybor na przestawienie sie z klasyka. Wsrod Lumii nie jest to moze model najwyzszych lotow - ale spokojnie ci wystarczy. Niezle wykonanie, niezle bebechy. No ale za to w tej cenie kupisz nowiutki smartfon od kogos z przedluzenia umowy :-)

Obrazek
 #867292  autor: Eragon
 21 maja 2016, 22:41
No cóż, w PL to raczej nic lepszego nie dostaniesz od 550. Ewentualnie, nieco większą L 640.

W Chinach..
1. Kiedyś byś wyrwał Meizu M2, ale teraz... robi się z tym problem.
2. Bardzo tani...Oukitel C3, wspominam jako ciekawostkę, bo realnie, to to nie ma prawa działać płynnie.
3. A więc pozostaje Ci ostatnia nowość, czyli "Vernee Thor 4G ".
5 cali, GG3, czytnik, 3GB RAM, 13/5 aparaty

:smt006
 #867325  autor: bartek-m123
 22 maja 2016, 12:16
Myślę, że warto iść z duchem czasu i przerzucić się na dotyk :) Idąc Kobiecą logiką, której nigdy nie zrozumiem stawiam, że najważniejszym elementem jest wygląd telefonu... Bardzo fajne- owalne kształty ma Alcatel Onetouch POP 3, tu masz link, obejrzyj sobie go http://www.sferis.pl/p/405046-smartfon- ... ebrny.html
 #867329  autor: Eragon
 22 maja 2016, 12:54
Ja dalej optuję za Vernee Thor 4G, Cubot chyba będzie za duży ;) A ten Alcatel..może mieć ścinki.

Poza tym pamiętaj że kwota 400zł nie pozwala zbytnio zaszaleć :P

:smt006
 #867441  autor: paker
 23 maja 2016, 10:06
W tej cenie spokojnie mozna kupić sobie porządny telefon na dotyk. Moja kobieta długo nie mogła się przekonac do telefonu na dotyk ale jak sobie kupiła taki to praktycznie się z nim nie rozstaje...

Nie polecam tylko androida. W tych funduszach najlepiej jest kupić sobie telefon z Windows Phone. Przynajmniej nie będzie się zacinał. Proponuję zerknać sobie do rtv Euro agd. Obecnie jest tam spora promocja telefonów microsoftu. Lumię 535 kupi się za niecałe 4 stówki a Lumię 730 za 500 zł.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #867787  autor: auvi
 25 maja 2016, 13:05
Pojawił się fakt, który zawęzi nam trochę poszukiwania: ekran powinien mieć 4,5-5 cala, uwzględniając w miarę wąskie ramki przy górnej granicy. 4 cale jednak nieco trochę za mały, a ponad 5 cali to już dużo za dużo.

Btw. Android 5 nie zacina przy 1 GB RAMu?
 #878591  autor: auvi
 24 lip 2016, 10:38
Telefon wciąż nie został kupiony, bo zagubiona kobieca duszyczka nie lubi czytać recenzji i specyfikacji, a ja nie lubię na siłę kogoś namawiać przy jednoczesnym słuchaniu narzekań na obecne urządzenie.

Czy coś się w kwestii propozycji zmieniło do dzisiaj?
Ja oczywiście optuję za dotykowcem, ale ostatnio usłyszałem, że klasyczny "mi wystarcza". Czy obecnie są produkowane jakieś klasyczne "bary" godne polecenia?
gramacz pisze:Do 400zł poluj na Vernee Thor z 3GB RAM i androidem 6
Przyznam, że bardzo mi się spodobał i dziękuję za tę propozycję. Na forum telchina piszą o problemach z dotykiem i temat wymaga dalszego wczytania. Niestety nie znajduję go w polskich serwisach w cenie 400 zł a za tę cenę już pewnie byłby kupiony. Minimalna jaką znajduję to 550 zł, chyba, że chodziło o chińskie serwisy, a tam od 110 dolarów, więc po przeliczeniu 440 zł plus prowizja za przewalutowanie oraz brak polskiej gwarancji.