DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #866470  autor: hiennas
 16 maja 2016, 16:32
Kochani,

Moje dziecię otrzymało odrobinę wolnych funduszy i przyszedł do mnie z pytaniem: "Tato, chciałbym kupić telefon. Powiesz mi jaki?" a ponieważ absolutnie nie orientuję się w kwestii obecnych telefonów zdecydowałem się poprosić Was o pomoc
Obecnie ma starego Samsunga Trend i marzy o czymś lepszym.

Z ogólnych rozmów i uwag zauważyłem że telefon będzie używany do (bez niespodzianek):
- głównie do gier, (ostatnio coraz bardzie wymagające.)
- komunikatory,
- nawigacja, aplikacje biegowe

- nawet przypadł mu do gustu LG L90 mojej żony, ale narzekał na małą ilość pamięci na aplikacje (czyt. Gry) - czyli fajnie byłoby 16 GB
- ponieważ gry podejrzewam że kwestia możiwie dużej ilości pamięci operacyjne oraz silnego procesora.

Nice to have:
- niezły aparat.
- wydajna bateria.
EDIT
- wymienna bateria

wstępnie myślałem o:
Motorola Moto G 2nd gen
Motorola Moto G 3rd gen
LG G4c
huawei p8 lite

jednak tu pojawia się mniejsza ilość pamięci i nie wiem jak w tych modelach z wydajnością.
[EDIT] drobne zwerfikowanie funduszy do 800 PLN. moze coś z Asus'a? albo "Chińczyków"?

z góry dziękuję za pomysły i pozdrawiam
 #866858  autor: znawca
 18 maja 2016, 18:12
Ja bym szukał używanego zwykłego P8 (nie lite). Do gier na pewno się sprawdzi, tak jak i do wszystkiego innego.
Moto G to też na pewno rozsądny wybór. Mówią że to jedyny tani Android, z którego da się korzystać bez przeklinania:)

Chociaż jeśli mam być szczery, to do gier najlepiej sprawdziłby się używany iPhone 5 :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #866862  autor: Darek_64
 18 maja 2016, 18:23
Może jestem już stary i nie przystaje do dzisiejszych czasów ale na co dziecku nawigacja,a jeśli chodzi o gry stracisz nad dzieckiem kontrolę bo będzie grał zawsze,kupić prosty fon do komunikacji z rodzicami i znajomymi a jako bonus dobra książka,nie wpaja sobie nawyk czytania.
 #866865  autor: darase
 18 maja 2016, 18:46
Telefon to podstawa, chociaż mojemu synowi 10lat wystarczy tablet(1h dziennie) lub laptop też 1h dziennie ma wybór :D

Kup telefon z androidem :) p8lite nie ma wymiennej bateryjki ;)

eCoal i nie ma problemu :-)
 #867261  autor: MaciekMaciek18
 21 maja 2016, 14:23
Dla 9 latka moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem będzie smartfon Cubot H2, jeśli będzie on używany do gier to przyda się mocna bateria (5000mAh), ma on 3 GB ramu do tego 16 GB pamięci wewnętrznej. Te telefony są już dostępne na polskim rynku, z tego co widziałem póki co ma je tylko elektroniczny świat i sferis.
 #867790  autor: Szpady
 25 maja 2016, 13:20
ewentualnie coś takiego jak ja mam, czyli Hammera Axe LTE to na pewno nie rozwali xD musiałby się mocno postarać

Valhalla!