DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #866427  autor: Mr.Pelisa
 16 maja 2016, 13:14
Witam,

aktualnie córka używa LG L9 więc szału nie ma ;)
Telefon służy głównie do słuchania muzyki z tel. na słuchawkach, YouTube, FB, Messenger, gry raczej mniej wymagające, sms i rozmowy też są no i WiFi - czyli dobra bateria i płynność działania, jako plus dobry dźwięk na słuchawkach.
Spodobał się jej P8 (na aukcjach można kupić za około 1200zł. i mniej więcej tyle chciałbym wydać, max 1400zł.) i jeśli chodzi o rozmiar to większego nie chce (więc odpada G3, Moto X Play itd.)
I teraz się zastanawiam czy w P8 bateria wytrzyma 1 dzień przy jej użytkowaniu? Dlatego pomyślałem też o A5 2016 ze względu na baterię - tylko czy sumarycznie (bateria, płynność działania) nie wyjdzie gorzej?
Poproszę o opinie osób, które posiadają/posiadały P8 nt. baterii - czy wytrzymuje 1 dzień przy podobnym j.w. użytkowaniu? Bo jak czytam testy to raczej szału nie ma...

Ew. jakaś inna propozycja?

Z góry dzięki za pomoc i opinie.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 12:28 przez Mr.Pelisa, łącznie zmieniany 2 razy.
 #866471  autor: Karlos20
 16 maja 2016, 16:34
Jeśli się używa aplikacji społecznościowych, to nieważne, czy masz P8 lub Galaxy A5 2016, zawsze bateria będzie się rozładowywać w 1 dzień może max w 1,5 dnia.
Oba telefony mają tryby oszczędzania baterii (lepiej jest to zrobione w Samsungu).
P8 ma 3100 mAh, A5 2016 ma 2900 - czyli parametry z reguły zbliżone do siebie.
Cenowo również zbliżone.
Ja bym polecił A5 2016 (tak z automatu, bo sam z niego korzystam). Bateria mi trzyma 2-2,5 dnia. Działa płynnie, ale w obu telefonach może się trafić pakiet ścinek (źle napisane apki społecznościowe).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #866526  autor: spinka
 16 maja 2016, 21:19
Ja też używam A5 16, też polecam. Też dodam od siebie, ze jest ładny i dobre leży w dłoni.
 #866528  autor: Karlos20
 16 maja 2016, 21:29
I warto o te urządzenie dbać. Mocno się palcuje (wersja biała/ew. złota wypada pod tym kątem lepiej), a w przypadku braku futerału na skraju tylnej części telefonu przy mocnym sztucznym świetle mogą być mikro ryski. Aparat niewiele wystaje od obudowy.
W P8 uważałbym na szkło pokrywające aparat - też może się łatwo zarysować. Zależnie od gustu jest mega mocno stylizowany iPhone'm. Ale parametrami jest nieco silniejszy od A5 2016.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #866570  autor: Mr.Pelisa
 17 maja 2016, 08:02
Karlos20 pisze:Jeśli się używa aplikacji społecznościowych, to nieważne, czy masz P8 lub Galaxy A5 2016, zawsze bateria będzie się rozładowywać w 1 dzień może max w 1,5 dnia.
Oba telefony mają tryby oszczędzania baterii (lepiej jest to zrobione w Samsungu).
P8 ma 3100 mAh, A5 2016 ma 2900 - czyli parametry z reguły zbliżone do siebie.
Cenowo również zbliżone.
Ja bym polecił A5 2016 (tak z automatu, bo sam z niego korzystam). Bateria mi trzyma 2-2,5 dnia. Działa płynnie, ale w obu telefonach może się trafić pakiet ścinek (źle napisane apki społecznościowe).
Dzięki za odpowiedź ;)
P8 ma baterię 2680 mAh więc słabszą ;)
Jeśli chodzi o baterię to wystarczy, że wytrzyma 1 dzień, jak naładuje się wieczorem to żeby wytrzymała te 22-24h.
Jeśli chodzi o płynność to obawiam się, że właśnie SG A5 2016 gorzej wypada i będzie to bardziej dokuczliwe niż bateria w HP8 - jak myślicie?
@Karlos20, jak jest z płynnością u Ciebie, aktywnie korzystasz z tel.? Bo bateria trzyma Ci długo więc pewnie nie korzystasz z aplikacji społecznościowych? ;)

Wypowie się ktoś z posiadaczy P8 nt. baterii? Dzięki
 #866583  autor: vonski
 17 maja 2016, 09:20
W nowych A5 (2016) do płynności działania absolutnie nie można się przyczepić.
 #866586  autor: Liquid
 17 maja 2016, 09:36
Na Huawei P8 przesiadłem się z samsunga (SG S5 mini) i nie żałuję. Świetny telefon. Wadą Huaweia dla mnie jest bardzo śliska metalowa obudowa. Na początku nie raz wykazywałem się refleksem w łapaniu go. Sprawę załatwia bardzo cienkie etui typu Nillkin Silk oraz jakieś szkło na ekran.
 #866602  autor: spinka
 17 maja 2016, 11:11
Vonski ma rację. Działa płynnie, nie wiesza się, normalnie łapie zasięg, po prostu normalny smartfon.
A5 16 używam bez futerałów, etui itp. wygląda dobrze bez tychże. Używam go od 2 miesięcy. Może dokupię sobie szkło, ale etui raczej nie. Noszę go z kluczami, monetami , w kieszeni płaszcza , w torbie, na razie nie ma żadnych widocznych rys.
ps. A5 też należy do uciekających telefonów, jego obudowa jest śliska, z przodu ma szkło, z tyłu też, no i metalową ramkę. Ale ja uważam to z kolei za jego atut. Dobrze wygląda i jest cienki. Jest troszkę inny niż te nieuciekające :))
 #866617  autor: Mr.Pelisa
 17 maja 2016, 11:59
spinka pisze:Vonski ma rację. Działa płynnie, nie wiesza się, normalnie łapie zasięg, po prostu normalny smartfon.
Czyli biorąc pod uwagę jeszcze baterie to należałoby wybrać A5 2016.

@spinka, myślisz, że córka powinna być zadowolona z działania A5 2016 (FB, messenger, YouTube, gry np. Subway Surfers)? Bo co raz bardziej skłaniam się ku A5 ;)

Etui i szkło tak czy inaczej muszę kupić bo jak jej oddałem mojego LG L9 w stanie idealnym (folia i Nillkin Frosted) to po miesiącu i tak był poobijany :(
 #866648  autor: spinka
 17 maja 2016, 14:36
Nie napisałeś ile córka ma lat :) :wink: .. osobiście używam wszystkiego co wymieniłeś oprócz Subway Surfers. :) Gdybym go dostała to bardzo bym się ucieszyła. Swój musiałam kupić. No i powiem szczerze, że kupiłam go przez przypadek, bez przymiarki i porównań. Ładny był Sama jestem zaskoczona. Ps. Mój jest cały czarny.
 #866651  autor: Mr.Pelisa
 17 maja 2016, 15:00
Już prawie na 100% jestem przekonany do SG A5 2016... Ile @spinka dałaś za swój? Córka też by chciała czarny ;)
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć ile realnie na aukcji (OLX, Allegro) trzeba zapłacić za A5 2016 żeby to nie była jakaś lipa, 1100zł?
 #866769  autor: Mr.Pelisa
 18 maja 2016, 10:00
http://allegro.pl/samsung-a510f-galaxy- ... 33811.html
http://allegro.pl/czarny-samsung-a5-201 ... 99517.html
Czy ktoś kupował od w/w sprzedawców? Myślicie, że to uczciwe oferty i telefony są OK? Bo w sumie cena kusząca, a córka już bardzo narzeka na baterię w LG L9 :( nigdy nie kupowałem telefonu na aukcji, zawsze w elektro sklepie/u operatora i mam obawy ;)
Gdyby ktoś z doświadczeniem się wypowiedział nt. w/w ofert byłbym bardzo wdzięczny.
 #866829  autor: vonski
 18 maja 2016, 14:39
Obydwa komisy, więc gwarancja jest tylko komisowa nie oficjalna.
 #866830  autor: Mr.Pelisa
 18 maja 2016, 14:53
@up
czyli do serwisu samsunga nie będę mógł oddać telefonu?
@vonski, jak to w rzeczywistości wygląda? Warto kupić w takim komisie czy lepiej szukać od prywatnej osoby?
 #866870  autor: PawlusG
 18 maja 2016, 19:37
Rozważ Honora 7, który ma niezłą baterię, 8 rdzeniowy procek, 3 GB RAMu i aluminiową obudowę :)

:)
 #866908  autor: vonski
 18 maja 2016, 22:58
Mr.Pelisa pisze:@up
czyli do serwisu samsunga nie będę mógł oddać telefonu?
@vonski, jak to w rzeczywistości wygląda? Warto kupić w takim komisie czy lepiej szukać od prywatnej osoby?
Tak, to nie są wystarczające dokumenty do oficjalnego serwisu.
A czy warto? Ja w każdym telefonie robię od razu roota i żegnam się z gwarancją, więc mi to nie przeszkadza.
 #866938  autor: Mr.Pelisa
 19 maja 2016, 10:31
Tak się zastanawiam czy nie kupić jednak czegoś tańszego, córka narzeka głównie na baterię, wcześniej miała SG Trend, teraz LG L9 więc szału nie ma, w oko wpadł mi tańszy telefon SG J5 2016 albo jeszcze tańszy LG K10 (ale to już chyba za słaby jak na aplikacje społecznościowe itp. chociaż ciekaw jestem testu na Telepolis), czy w/w propozycje nadawałyby się do YouTube, FB, Messenger'a, Subway Surfer itp. i czy bateria w nich wytrzyma 1 dzień? Może jakaś inna propozycja z wyświetlaczem 5-5,2" ?
 #866968  autor: vonski
 19 maja 2016, 13:31
OnePlus X :)
 #866982  autor: Mr.Pelisa
 19 maja 2016, 14:29
Mało dostępny ale trzeba zapłacić tyle co tu:? https://oneplus.net/pl/x 1149zł albo jeszcze więcej http://allegro.pl/oneplus-x-onyx-od-rek ... 30089.html
No może jakbym miał kupić SG J5 (2016) czy LG K10 to lepiej OP X... Z płynnością na pewno wszystko OK w tym telefonie, a jak z baterią? Bo wielkością i wyglądem to by się spodobał pewnie...
Sam już nie wiem co wybrać córce...
 #866985  autor: Eragon
 19 maja 2016, 14:42
No OPX wygrywa wyglądem oraz ogólną przyjemnością z użytkowania. Kupuj tylko na stronie producenta. Co do innych zalet, to @vonski się wypowie jako że on posiada ten sprzęt.

:smt006