DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #863508  autor: znawca
 26 kwie 2016, 22:57
Ja bym został przy iPhone, ale gdybym już musiał mieć Androida, to prawdopodobnie zdecydowałbym się na Motorolę Moto X - bo podobnie jak Samsung ma ekran AMOLED i jeśli gdzieś Android ma działać jak trzeba, to właśnie tam:)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #863524  autor: tk925
 27 kwie 2016, 07:53
Moje spostrzeżenia, mam oba akurat, s7 miesiąc a 6s plus kilka miesięcy. Lepszy ekran, aparat i więcej funkcji w s7, stabilność działania to myślę podobnie jak twierdzi kolega wyżej dwaeuro iOS. W S7 miałem samoczynny restart już po tygodniu użytkowania, ale jak sobie przypominam w 6S też był problem, bo w niskiej zimowej temperaturze przy baterii np. 20-30 % sam się wyłączył i wołał ładowarkę, teraz już ok. S7 gdyby miał czystego Androida to byłoby fajnie.
Jeszcze taki drobny szczegół, Android potrafił zamknąć aplikację z komunikatem że została zatrzymana, albo używam takiej aplikacji jak flightradar 24 i na s7 zdziwiłem się ze powiększając mapę świata z samolotami występowało spore szarpanie, na iOS ta sama działa płynnie, ciekawe czym to było spowodowane, trochę się zdziwiłem ? Dla mnie jeśli chodzi o funkcjonalność iOS to trzeba zainstalować aplikacje ze sklepu aby to "latalo", a więc trzymam pliki w filemaster, tam można kopiować, tworzyć katalogi , pliki pakować, rozpakowywać dodawać do email załączniki, łączyć z PC przez wifi i przerzucać pliki, czy ściągać pliki, program mam wbudowaną swoją przeglądarkę. jest jeszcze wiele innych. Podsumowując trudny wybór, a na pewno obu nie zostawię.
 #863525  autor: vonski
 27 kwie 2016, 08:04
stiv1984 pisze:1. Co sadzicie o zmianie systemu z iOS na androida?? Będzie trudno się przyzwyczaić??
Może jest tu ktoś kto przesiadł się z iOS na androida...jak wrażenia??
Znam wielu, co tego próbowali, ale niewielu którym się to udało :)
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Jeśli jesteś zadowolony z iOS i jego ograniczenia Ci nie przeszkadzają, to nie kombinuj.
 #863538  autor: dwaeuro
 27 kwie 2016, 09:29
stiv1984 pisze:dwaeuro : to fakt iOS jest bardziej ograniczony ale nigdy mnie nie zawiódł...
Co Cie skłoniło do zmiany?? korzystałeś przed s6 edge + z iphone czy to pierwszy tel z iOS??
Używam od czterech tygodni na 6s Plusie i jeszcze ani raz się nie zresetował, do tego żadna aplikacja jak narazie nie wywaliła. Na androidzie takie rzeczy są po prostu niemożliwe. Powodem wymiany było olewanie przez Samsunga, wypuszczanie cholernie dziurawych aktualizacji. Nie mogę zrozumieć, jak ich jeszcze ludzie nie zjedli, skoro kupujesz telefon o wartości początkowej 4000 i przestaje on być w kręgu zainteresowań producenta po kilku miesiącach. Huawei też każe sobie długo czekać, ale ma o wiele tańszy sprzęt przy tym samym co Samsung świetnym serwisem w Polsce oraz przede wszystkim nie wypuszcza tak dziurawych systemów.
iOS miałem wcześniej na iPhonie 5c, ale nie był to mój główny telefon, więc i nie uzywałem go jakoś specjalnie. Był używany jako stacjonarny w firmie ;)
A co do samej 6s/6s Plus to wydaje mi się, że to jeden z lepszych iP jakie pokazali w historii. Niby z zewnątrz to samo co w 6 i 6 Plus (choć nie do końca, bo nowsze modele są wyraźniej cięższe i wykonane z mocniejszych materiałów), ale za to w środku to totalna rewolucja. Serio ich hasło, że "zmieniło się jedynie wszystko" jest strzałem w dziesiątke. Chyba nigdy wcześniej najnowsza edycja nie wprowadzała tylu znaczących zmian (od jakości wykonania, przez lepsze foto z tyłu i z przodu, szybkości działania, znaczącej różnicy w ramie, o wiele lepszego TouchID, po świetne i bardzo ułatwiające pracę 3D Touch) przy zachowaniu wcześniejszego wyglądu.
iPhone ma wady, nie ma telefonu bez wad i od razu zaznaczę, że nie jest to mój ulubiony system mobilny, bo wyprzedzają go Jolla Sailfish i BlackBerry (zwłaszcza wersja 10.2.1), ale nie mając nic ciekawego z tamtych obozów i przy totalnym bezpomyślunku Windowsa zostaje tylko iOS. Czy się to komuś podoba czy nie. iPhone 6S Plus wygrał u mnie rownież z Huawei-em 6P, który jest o wiele mniej użyteczny po wyjęciu z pudełka niż iPhony. Czysty android jest zdecydowanie bardziej ograniczony i mniej przyjemny w pracy niż iOS.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #863539  autor: Morvius
 27 kwie 2016, 09:35
Osobiście bym pozostał jednak przy s7. Minimum 32gb pamięci oraz wodoszczelność i lepszy aparat wpłynąłby na moją decyzję. Poza tym by korzystać z pełnej funkcjonalności Apple przydałby się jeszcze macbook.

Klasyczny obserwator wątku.
 #863540  autor: dwaeuro
 27 kwie 2016, 09:51
Żeby korzystać z pełnej funkcjonalności Apple trzeba mieszkać w USA.

Co do posiadania Mac-a, szczerze mała to różnica. Jest wygodniej, ale nie na tyle by specjalnie kupować komputer od Apple. iTunes pozwala na przerzucanie muzyki przez WiFi, tak samo filmy, programy idą bezprzewodowo. A dokumenty czy pocztę to i tak wszystko idzie przez iCloud lub inną chmurę. Najbardziej szkoda braku Safari na PC, wtedy byłaby idelna integracja. No i brak pisania smsów czy odbierania rozmów na komputerze, ile razy użyłem to na BB - dokładnie raz, więc jakoś mi nie szkoda tego.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #863643  autor: znawca
 27 kwie 2016, 17:29
Nie warto specjalnie brać Maca jak się ma iPhone, ale warto specjalnie wziąć iPhone, jeśli ma się Maca:)

iPhone 6S to obecnie najszybszy smartfon na rynku (wliczając w to androidowe flagowce z 2016 roku) i (tu ciekawostka) jest grubszy niż iPhone 6 i ma mniejszą baterię (trzeba było gdzieś upchnąć silniczek potrzebny do 3D Touch)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!