DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #863246  autor: serek.m
 25 kwie 2016, 09:52
Witam serdecznie. Wybrałem trzy telefony w podobnym przedziale cenowym:
LG G3
Lenovo / Motorola Moto X Play
Honor 5X
Który z wymienionych będzie najlepszym wyborem. Telefon nie ma służyć do gier.
Za wszelkie opinie będę zobowiązany.
 #863342  autor: PawlusG
 25 kwie 2016, 21:25
LG G3 ma najmocniejsze podzespoły, a teraz jeszcze dostał aktualizację do 6,0.

:)
 #863350  autor: maniek89
 25 kwie 2016, 22:42
G3 jest flagowcem - też kierowałbym się ku niemu. W drugiej kolejności Motorola.
 #863355  autor: serek.m
 25 kwie 2016, 23:03
Moim faworytem był x5, ale zobaczyłem test tego telefonu na telepolis i zaniepokoiła mnie informacja o dość złej jakości dzwięku ( np dzwonek ), małej wytrzymałości baterii i problemami z wifi ). Były też problemy z jakością rozmów. Nie wiem ile w tym prawdy. Nie zmieniam aparatów co rok więc chcę kupić coś na dłużej.
 #863358  autor: maniek89
 25 kwie 2016, 23:28
LG lub Moto - weź do ręki i zobacz, co lepiej leży - motorola ma lepszą baterię i czystego androida - LG świetny aparat, mocniejsze podzespoły.
 #863360  autor: serek.m
 25 kwie 2016, 23:48
A jak wygląda porównanie z jakością rozmów, zasięgiem, łatwością pisania sms-ów, internetem I GPS? Ma to być telefon do normalnych celów.
 #863373  autor: Mr.Pelisa
 26 kwie 2016, 09:13
serek.m pisze:A jak wygląda porównanie z jakością rozmów, zasięgiem, łatwością pisania sms-ów, internetem I GPS? Ma to być telefon do normalnych celów.
Jeśli chodzi o G3 32GB to ja jestem bardzo zadowolony z "działania" w/w funkcji, jedynie podczas korzystania z internetu bateria mogłaby dłużej wytrzymywać (ale tragedii nie ma) więc jeśli dużo korzystasz z netu to bateria w Moto X Play zdecydowanie dłużej wytrzyma ;) Jeśli chodzi o całą resztę to G3 super! Ma więcej funkcji i możliwości, świetny aparat, przy moim korzystaniu bateria wytrzymuje spokojnie 2 dni :D
 #863388  autor: serek.m
 26 kwie 2016, 10:38
Między moto a lg jest 100 zł różnicy, ale chyba warto dopłacić do lg?
Telefon planuję zakupić na raty, zmniejszam abonament przy podpisaniu nowej umowy bez telefonu więc troszkę dołożę i będzie na ratkę. Zakup niestety w euro agd bo mają zerówki, mimo że tel trochę droższy. Czy moto x ma możliwość personalizacji tzn: własne motywy, dzwonki i zdjęcia kontaktów? Jest to mój pierwszy tel z androidem więc waham się przed zakupem i nie wiem co kupić.
 #863394  autor: Mr.Pelisa
 26 kwie 2016, 11:29
Przeczytaj test Moto X Play: http://www.telepolis.pl/artykuly/test-t ... 3,861.html - jednym z minusów jest "zerowe możliwości personalizacji interfejsu"
Brak procentowego wskaźnika naładowania baterii.

Co do G3 to chcesz kupić wersję 2GB RAM i 16BG pamięci wewnętrznej, a jaki kolor?
Tu masz biały na 10 rat: http://www.oleole.pl/telefony-komorkowe ... ialy.bhtml
Na alledrogo za kwotę z EURO dostaniesz mocniejszą wersję 3GB/32GB i też raty:
http://allegro.pl/lg-g3-d855-32gb-gold- ... 89607.html
http://allegro.pl/lg-g3-32gb-3gb-ram-ti ... 41498.html

Edit:
w tym temacie ciekawa propozycja: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... postingbox
vonski pisze:Za 1200zl to już można się porozglądać za LG G4. A jak nie, to albo Flex albo S5, bo pozostałe aparatem wyraźnie odstają.
Jakbyś trafił G4 w dobrej cenie to już by było coś ;) ale z G3 będziesz zadowolony.
 #863397  autor: serek.m
 26 kwie 2016, 12:16
A jak z baterią w g3, czy faktycznie nie jest w stanie wytrzymać jednego dnia? Do tej pory kilka rozmów, kilkanaście sms, trochę netu max 1,5 h dziennie. Muzyki prawie nie odtwarzam, z filmami też mało obcuję. Starałem się wszelkie aplikacje mieć zamknięte, jeśli chciałem coś zobaczyć to włączałem transmisję danych i tyle. Nie chce by wszystkie apki były aktywne.
 #863696  autor: serek.m
 27 kwie 2016, 23:25
Byłem dzisiaj w Euro i moją uwagę zwrócił Honor 7. Czy warto dołożyć troszkę złotówek i kupić ten telefon zamiast lg g3?
 #863698  autor: Ramirez
 27 kwie 2016, 23:39
Co do kilku wcześniejszych wypowiedzi chcialbym dodac ze aparat w moto x play nie jest gorszy niz w Lg g3. A wskaźnik procentowy baterii jest. Tylko trzeba go sobie włączyć. A ta opcja jest mocno schowana.
 #863727  autor: Mr.Pelisa
 28 kwie 2016, 08:22
Ramirez pisze:aparat w moto x play nie jest gorszy niz w Lg g3
Po czym wnosisz? Porównując nawet zdjęcia z testów na Telepolis widać, że G3 robi lepsze... A ten wskaźnik procentowy baterii to gdzie w Menu się włącza?
 #863731  autor: Ramirez
 28 kwie 2016, 08:53
Bo mam ten telefon i widze jakie zdjecia robi. To jest ten sam modul aparatu co w drozszym moto x style, mam tez porównanie z samsungiem note 4 który jest uważany do tej pory za czołówkę telefonow z dobrym aparatem. Ubogi jest tylko program do robienia zdjec. I to sie niektorym marudom nie podoba. A co do wskaźnika procentowego to go nie bylo w Androidzie 5.1 W Androidzie 6 go dodali. Rozwijasz górna belkę gdzie masz te ustawienia do wlaczenia wifi, gps itd i tam masz taką ikne kola zębatego. Naciskasz go i trzymasz go z 5-10 sekund i pojawia sie dodatkowe menu gdzie włącza sie ten wskaznik.
 #863742  autor: serek.m
 28 kwie 2016, 09:38
Ramirez, możesz powiedzieć jako użytkownik moto x play czy faktycznie w tym telefonie nie można nic spersonalizować? Chodzi mi o tapety, dzwonki i zdjęcia które można dodać do kontaktów.
 #863745  autor: Ramirez
 28 kwie 2016, 09:52
Pewnie ze można to wszystko dodawać. Nie wiem skąd to ktoś wymyślił że sie nie da. Tak samo nie ma obowiązku używać domyślnej nakładki. Kazdy może sobie wejść do sklepu play i w dwie minuty inna zainstalować , taka co mu się podoba. Np. jakiś nova launcher.
 #863747  autor: Ramirez
 28 kwie 2016, 09:58
Tak z ciekawości zajrzałem do tego testu i istotnie te zdjęcia w teście są bardzo przeciętne. Nie wiem jak autor tego testu tego dokonał ale w moim odczuciu robi znacznie lepsze niż tam co widać. podejrzewam że w teście autor bawił się ręcznym ustawianiem ostrości i taki wyszedł efekt.
 #863749  autor: serek.m
 28 kwie 2016, 10:01
Zastanawiałem się nad dwoma aparatami, tym moto x i g3. Niestety jestem totalnie zielony jeśli chodzi o tę dziedzinę. Podoba mi się ta motka. To mój pierwszy telefon z androidem, wcześniej bada i obawiam się czy podołam.