DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #863202  autor: greenrs
 24 kwie 2016, 18:26
znawca pisze:Szczerze mówiąc bateria w każdej Lumii cię rozczaruje. Aparat, gry lub przeglądarka położą baterię w 3-4 godziny! To mankament zarówno starszych jak i nowszych modeli.
Tu bym się nie zgodził. Jak napisałem wyżej, jestem od dłuższego już czasu użytkownikiem L735. Przy moim profilu użytkowania (rozmowy, internet, trochę muzyki) 3-4 dni to norma. Gry mnie nie interesują.
Żona używa L630 (rozmowy, whatsapp, zdjęcia) - 2 dni to minimum ale zdarza się często, że pociągnie nawet 4 :)
 #863204  autor: motov3
 24 kwie 2016, 19:08
Kamil, 930tka nie nadaje sie dla kobiety, zrozum. Moze dobrze lezy w meskiej dloni, ale nie opowiadajmy ze w kobiecej bedzie lezec dobrze ;)

Co do braku aktualizacji 925 do Windows 10. To akurat PLUS. 10tka w mojej opinii wypada slabiej od 8.1.

Obrazek
 #863218  autor: znawca
 24 kwie 2016, 21:29
greenrs zakładam, że masz inny profil użytkowania niż ja. Mi się na żadnym smartfonie nie udało wyciągnąć dwóch dni.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #863220  autor: maker3
 24 kwie 2016, 22:04
motov3 pisze:Kamil, 930tka nie nadaje sie dla kobiety, zrozum. Moze dobrze lezy w meskiej dloni, ale nie opowiadajmy ze w kobiecej bedzie lezec dobrze ;)
Najlepiej niech sama zainteresowana by sprawdziła w jakimś sklepie, komisie.
Fotograficznie 930 jest lata świetlne przed reszta Lumii (oczywiście z wyjątkiem 950) i nie wykluczałbym jej tylko z powodu leżenia w dłoni.

Ja obserwuje trend, że kobiety mają większe telefony niż mężczyźni.
Może dlatego, że po prostu wrzucają phableta do torebki i nie ma problemu. Albo to efekt lokowania Xperii Ultra w pewnym serialu na TVN.
 #863642  autor: greenrs
 27 kwie 2016, 17:29
Kupiłem L 830. Zobaczymy jak się sprawdzi i czy żona będzie zadowolona. Dzięki za wszystkie porady :)
 #863656  autor: motov3
 27 kwie 2016, 18:43
Mysle ze dobry wybor pośredni ;)

Obrazek
 #864305  autor: ManiacGSM
 01 maja 2016, 13:28
A już niezbyt nowy model Lumia 1020 ???

Kiedyś kiedy miałem chwilową miłość do lumii przeczytałem cały internet i za każdym razem większy kołowrotek (którą wybrać)

Polecam te filmiki całkiem fajne :

https://www.youtube.com/watch?v=rWecL7GpG2I

https://www.youtube.com/watch?v=zf-RGRoBfiw

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #864436  autor: dario321
 02 maja 2016, 17:39
z fotograficznych lumii to tylko l1020,a jakjuz sie bawic w fotografowanie to do tego detykowany grip z funkcja power bank'u.
mialem caly zestaw i moja l1020 smialo dawala rade dwoch dni na baterii,trzeba spersonalizowac ustawienia pod siebie i bedzie ok.
z racji niewymiennej baterii mozesz kupic egzemplarz z zajechana bateria,chyba ze trafisz na nowy.pozdrawiam
 #864455  autor: motov3
 02 maja 2016, 20:50
No przeciez Greenrs juz kupil smartfon.

Obrazek
 #864457  autor: greenrs
 02 maja 2016, 21:03
motov3 pisze:No przeciez Greenrs juz kupil smartfon.
Dokładnie :)
Ale dziękuję za wszystkie porady. Lumię 1020 brałem pod uwagę, jednak...
1 - trudno dziś kupić nowy egzemplarz z pewnego źródła i w przyzwoitej cenie,
2 - znam zalety doskonałego aparatu ale jej wygląd, wymiary, grubość i wiek to byłby jednak krok wstecz... szczególnie w kobiecej dłoni :)

A nową Lumię 830 udało mi się kupić w baaaardzo atrakcyjnej cenie :D