DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #861502  autor: gramacz
 12 kwie 2016, 19:42
możesz pogadać z przedstawicielem goldweya po polsku, i dodatkową zniżkę dostaniesz. http://telchina.pl/hong-kong-goldway-ws ... 12201.html
Jest dużo chińskich telefonów ze wszystkimi pasmami używanymi w Europie.
Xiaomi nie stosuje 4G 800MHz, bo nie mogą legalnie sprzedawać w Europie, a dla tych kilkudziesięciu tysięcy telefonów sprowadzanych prywatnie nie będą się wysilali.
 #905186  autor: Malgosia
 14 sty 2017, 12:20
Opinia po ok. 8 miesiącach - tata bardzo bardzo zadowolony z telefonu.
Sama najchętniej wymieniłabym mojego LG na Redmi :-D

Musiałam zapłacić cło i gdybym o tym wiedziała, zamówiłabym z Polski. Cena podobna, a pewnie miałabym szybciej telefon.

Gdybym rzeczywiście kupowała nowy dla siebie, starałabym się o zakup 11.11 ;-)
 #905192  autor: Eragon
 14 sty 2017, 12:36
Malgosia pisze:Opinia po ok. 8 miesiącach - tata bardzo bardzo zadowolony z telefonu.
Sama najchętniej wymieniłabym mojego LG na Redmi :-D

Musiałam zapłacić cło i gdybym o tym wiedziała, zamówiłabym z Polski. Cena podobna, a pewnie miałabym szybciej telefon.

Gdybym rzeczywiście kupowała nowy dla siebie, starałabym się o zakup 11.11 ;-)
Cieszy mnie bardzo że dobrze doradziłem. Gdybyś teraz wymieniała, to już na Redmi 4.
Cła nie płaciłaś, tylko VAT (23%). I nie mów że nie wiedziałaś bo:
Eragon pisze:Kupując w Chinach mogą na granicy doliczyć Ci VAT, ale wiele sklepów oferuje ubezpieczenie od tego (zwracają pieniądze jeśli przyjdzie Ci płacić).
Ja i nie tylko ja, o tym mówiliśmy :P
Teraz, już sklep z którego kupowałaś (bodajże Goldway) za dodatkowe 40zł wysyła paczkę która nie zostanie zatrzymana przez celników. Wtedy chyba jeszcze tego nie było.

Jedynym pytaniem jest jeszcze wersja oprogramowania jaką ma Twój tata w swoim telefonie.

:smt006
 #905196  autor: Malgosia
 14 sty 2017, 12:53
Wiedziałam, że koszt może wzrosnąć w związku z opłatą, ale miałam na myśli to, że wcześniej część przesyłek przechodziła bez tej opłaty i ryzykowałam, czy u mnie też tak będzie.

Gdybym wiedziała, że jest takie duże prawdopodobieństwo jej zapłacenia, wybrałabym szybszą dostawę ze sklepu internetowego w Polsce. Ale nie mam o to do nikogo pretensji, przynajmniej przełamałam się do zakupów z Chin i później niejeden raz coś z Aliexpress zamawiałam :-)

Tata ma nieuaktualniane oprogramowanie - zainstalowałam wersję, która wtedy była polecana i wszystko działa ok. Teraz nie mam dostępu do telefonu i nie sprawdzę, która to jest wersja.

Edit: Eragon, tak, bardzo Ci dziękuję za dobrą radę :D