DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #850521  autor: el_ptasior
 11 lut 2016, 08:51
Witam,

Rok temu dzięki lekturze tego forum udało mi się zakupić smartfon który spełniał w pełni moje ówczesne oczekiwania (Sony Xperia Z1 Compact). W miarę czasu jednak oczekiwania się zmieniają i bardzo proszę was o pomoc w kwestii wyboru nowego smartfona.

Moje aktualne oczekiwania to:
- telefon w miarę kompaktowych rozmiarów (rozmiarowo przypadł mi do gustu Samsung Galaxy S6 – czyli ekran max 5,2 cala, np. LG G4 jest już dla mnie za duży)
- dobry (najchętniej bardzo dobry) aparat fotograficzny – często używam i nie ukrywam że wolę na wakacjach/wyjeździe nosić ze sobą tylko smartfona,
- przyzwoita bateria, najchętniej z funkcją szybkoładowania (jeśli się trafi to też ładowanie NFC, aktualnie korzystam na noc ze stacji dokującej i nie wyobrażam sobie otwierania zaślepek do ładowania), cały dzień synchronizacja danych, sprawdzanie poczty, komunikatory internetowe, trochę przeglądania internetu, czasem jakieś filmiki z YT, średnio godzina rozmów dziennie i dość dużo smsów.
- dobra antena, w biurze mam dość słaby zasięg (T-Mobile) i moja Z1 Compact przy korzystaniu z internetu wprost pożera baterię
- ma być szybki i dobrze działający (bez zacięć) przez minimum półtora roku.
- dobry odbiornik GPS, czasem telefon służy mi za nawigację i jest to dla mnie bardzo ważna funkcjonalność.

Zainteresowały mnie po przeglądnięciu w sklepie sieci na M (gdzie niestety nie można liczyć na fachową obsługę i doradztwo):
- Samsung Galaxy S6 (wizualnie i funkcjonalnie idelny, tylko słyszałem że bateria jest dość średnia)
- Samsung Galaxy A5 2016 (tu słyszałem superlatywy o baterii - ale aparat podobno rozczarowuje)
- Sony Xperia Z5 Compact (ten jest dla mnie białą kartką)
Ale nie ukrywam że jestem otwarty na inne propozycje i sugestie.

Budżet – tu zakładam dwa warianty:
1. Telefon na jedną kartę SIM chcę wydać 1800 zł.
2. Telefon z Dual SIM 2400 zł (dostanę niedługo Huaiwei P8 Lite które będę mógł spieniężyć)

Telefon chciałbym kupić z oficjalnej dystrybucji z pełną gwarancją (czy to z przedłużenia abonamentu czy to w sklepie stacjonarnym), ale jeśli znajdzie się coś spełniającego moje wymagania w niższym budżecie to bardzo mnie to ucieszy.

Będę bardzo wdzięczny za dyskusję i pomoc w wyborze wszystkim użytkownikom forum :wink:
 #850526  autor: vonski
 11 lut 2016, 09:21
el_ptasior pisze:- Samsung Galaxy S6 (wizualnie i funkcjonalnie idelny, tylko słyszałem że bateria jest dość średnia)
No faktycznie jest średnia. Ale za to jest i szybkie i bezprzewodowe ładowanie. Poza tym mój S6 w warunkach słabego zasięgu mocno się grzeje i też bateria mu znika w oczach przy korzystaniu z transmisji danych.
el_ptasior pisze:- Samsung Galaxy A5 2016 (tu słyszałem superlatywy o baterii - ale aparat podobno rozczarowuje)
No naturalnie jest gorzej niż w S6, bo to inna półka cenowa, ale ogólnie nieźle. Po przejściu z Z1C na pewno nie poczujesz różnicy na minus.
el_ptasior pisze:- Sony Xperia Z5 Compact (ten jest dla mnie białą kartką)
Jest moja recenzja Z5C na portalu. Ogólnie dobry sprzęt bez większych wad, choć te 2GB RAMu to dzisiaj już jest w zasadzie minimum. No i subiektywnie to najbrzydszy model z wszystkich Z-etek. Ale to już kwestia gustu.

Poza wymienionymi zerknąłbym jeszcze w stronę nowych HTC. Aparaty ciut słabsze, ale ogólnie to dość dopracowane urządzenia.
 #850557  autor: el_ptasior
 11 lut 2016, 10:59
vonski pisze: el_ptasior napisał(a):
- Samsung Galaxy A5 2016 (tu słyszałem superlatywy o baterii - ale aparat podobno rozczarowuje)

No naturalnie jest gorzej niż w S6, bo to inna półka cenowa, ale ogólnie nieźle. Po przejściu z Z1C na pewno nie poczujesz różnicy na minus.
- niby fajnie że nie będzie różnicy na minus, ale zależy mi też żeby poczuć różnicę na plus. W Z1 Compact przeszkadzają mi: bateria (jak napisałem w pierwszym poście bardzo szybko znika), temperatura (niestety telefon się grzeje, czasem nawet bardzo) i to że nie wyrabia (potrafi się zawiesić przy przeglądaniu internetu, przy nawigacji prawie zawsze się wiesza bez względu na to z czego bym korzystał)