DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #850086  autor: PawlusG
 08 lut 2016, 21:11
Poszukuję jakiś sensowny telefon, który zastąpi godnie mojego Krugera, który powędruje dalej do rodziny.
Do tej pory telefon sprawował się całkiem nieźle, ale od kilku miesięcy daje się odczuć, że akumulator nie trzyma już tak jak dawniej i rozładowuje się dużo szybciej, a ładuje się równie długo co kiedyś.
Wydaje mi się, że nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ale kto to może wiedzieć.
Czego oczekuje od telefonu:
- nie powinien być wiele większy od obecnego, więc najlepiej max. 5 cali
- LTE 800/1800/2100/2600 i dobrze działający tethering (niestety nie jest to oczywiste)
- dobra jakość rozmów, niestety obecny K&M ma z tym czasem problem i to nawet pomimo dobrego zasięgu
- stabilne połączenia BT
- dość dokładny GPS, który będzie szybko łapał fixa
- bardzo dobra bateria, mam nadzieję, że telefon przy średnim użytkowaniu (ostatnio w ciągu 6 dni czas włączenia ekranu 4,5h) wytrzyma te 2-3 dni bez ładowania
- dobrze, żeby bateria ładowała się dość szybko, a nie ponad pół nocy
- jeśli się da, to Dual SIM
- w miarę świeży i czysty android.

W chwili obecnej rozważałem już Xiaomi Redmi 3, ale poczytałem o nich trochę opinii na miui.pl i jakoś ochota na niego mi przeszła.
Meizu M2 - bardzo ciekawy telefon, ale wiele osób pisze, że jest wykonany ze słanych materiałów. Obawiam się też trochę procesora Mediateka, które nigdy nie słynęły z wydajności, a GPS w nich był tragiczny. Nie ukrywam także, że trochę sceptycznie podchodzę do tego ich Flyme OS.
Acer Liquid Jade S - ciekawa specyfikacja i oferuje aktualizację do andka 5.1. Tak jak powyższy ma procesor MT. Przekonuje mnie w nim to, że nie jest mocno zaśmiecony i ma prawie czysty system.
Lenovo Moto G 3 - jak dla mnie telefon zagadka, bo ma wiele skrajnych opinii, ale najczęściej powtarza się, że wersji z 1 GB RAM lepiej nie kupować, a z kolei wersja 2 GB jest poza moim pułapem cenowym.
Samsung Galaxy J5 - podchodzę do niego sceptycznie, bo zawsze ta marka kojarzy mi się z zamuleniem po pół roku używania i GPSem długo szukającym fixa.

Mam nadzieję, że pomożecie wybrać coś z tych co jest powyżej, albo podacie jakieś ciekawe propozycje.

:)
 #850101  autor: Eragon
 08 lut 2016, 21:46
Redmi3.
Nie ma LTE800, ale poza tym wydaje się być perfect.
Oczywiście jak narazie ma dostępny język Angielski, ale jeśli nie jest to dla Ciebie przeszkodą ;)

Nic lepszego od tego tel nie znajdziesz.

:smt006
 #850109  autor: marxxx
 08 lut 2016, 21:56
GPS w mediatekach działa częściej lepiej niż w niektórych snapdragonach.
Testowałem Meizu m2 GPS łapie do 10 sekund i to w budynku.

Obecnie telefony Xiaomi maja blokowane bootloadery, warto o tym wiedzieć zanim sie podejmie decyzję o zakupie.
 #850121  autor: PawlusG
 08 lut 2016, 22:16
Właśnie ten zablokowany bootloader i problemy z GPSem mnie powstrzymują przed Redmi 3.
Z GPSa korzystam praktycznie codziennie, więc telefon, który się resetuje po jego włączeniu, albo ma problem ze złapaniem fixa jak dla mnie odpada.
Problemy z GPSem opisywane są nie tylko na miui.pl, ale też na zagranicznych forach.
Inna sprawa, że zaczynają też wypływać problemy ze stabilnością połączeń BT.
Pierwsze co robię jak wsiadam do auta, to włączam BT, żeby mi się połączył z zestawem w samochodzie.
Rozważałem XR3, bo ma prawie wszystko z tego co chce, ale jak na razie za dużo z nim niewiadomych.

:)
 #850130  autor: Eragon
 08 lut 2016, 22:28
Kup, używaj 1 dzień, i opchnij w PL - chętni się znajdą :D

:smt006
 #850131  autor: PawlusG
 08 lut 2016, 22:32
Już się na to nie nabiorę, bo tak kiedyś zrobiłem :D
Miał ktoś może jakąś styczność z Acerem lub tym Samsungiem J5?
Nie ukrywam, że Acer mnie chyba najbardziej zaciekawił.

:)
 #850135  autor: motov3
 08 lut 2016, 23:03
Eragon pisze:Kup, używaj 1 dzień, i opchnij w PL - chętni się znajdą :D
No to by byla chyba najwieksza glupota :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
 #850267  autor: PawlusG
 09 lut 2016, 20:09
Naprawdę nikt nie miał styczności z Samsungiem i Acerem?

:)
 #852520  autor: PawlusG
 23 lut 2016, 20:58
Ten X500 jest całkiem fajny, ale niestety poza moim zasięgiem cenowym.

:)
 #852615  autor: maniek89
 24 lut 2016, 14:58
Voltman1988 pisze:P8 lite?
Słaba bateria.
 #852660  autor: PawlusG
 24 lut 2016, 18:28
Kolega ma P8 Lite i właśnie ze względu na akumulator odradził mi ten telefon.

:)
 #852672  autor: Wiola_K
 24 lut 2016, 19:20
Ja mam J5. Dobra bateria aparat ok. Działa płynnie. Jestem zadowolona.
 #852720  autor: Marciak
 25 lut 2016, 06:48
Obecnie Huawei p8 jest w dobrej promocji w sklepie Euro: http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... ialy.bhtml - możecie go sobie kupić w cenie 800 zł i wziąc na raty.

W tych funduszach dobry jest jeszcze ten model Lenovo:
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... arny.bhtml
Lenovo zawsze inwestowało w dobre baterie tak wieć telefon na pewno szybko się nie będzie wyładowywał.
 #852802  autor: jaca87
 25 lut 2016, 14:28
W x-kom pojawiła się teraz motorola moto g 3g w wersji 16gb 2ram za 800zł. Myślę że to bardoz dobra oferta.
 #852898  autor: PawlusG
 25 lut 2016, 21:56
Motorolę już rozważałem, ale wtedy wersja z 2GB RAM była znacznie droższa, a teraz wróciła do gry :)

:)
 #854233  autor: PawlusG
 03 mar 2016, 17:11
W tym miesiącu powinna być w końcu premia :)
Oprócz wyżej wymienionej Motoroli zacząłem rozważać Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL.
Koleżanka z pracy ma ten telefon i jest pod wrażeniem jego działania.
Co prawda miałem okazję pobawić się nim tylko przez chwile, ale zrobił na mnie dobre wrażenie.
Spotkał się ktoś z Motorolą G 3rd 2 GB RAM z Dual SIM?

:)
 #854234  autor: Voltman1988
 03 mar 2016, 17:16
Zona ma asusa i trzyma jej 2 dni. Aparat przy dobrym swietle i robi ladne zdjecia. Gorzej przy slabych warunkach.