DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #836609  autor: auvi
 25 lis 2015, 10:01
Zapytała mnie o poradę kobieta lubiąca stylowo/specyficznie wyglądające telefony. Pierwsza cecha (prócz tego, że smarfton ma być SMARTfonem), to kolor złoty :) W Media Expercie nasz wzrok padł na Xperię M4 i Galaxy A5. Pierwszy od razu dla mnie odpadł ze względu na opinie w Internecie. Drugi ma wg mnie d*pną nakładkę na system, ale osoba pierwszy raz kupująca smartfona pewnie się do tego przyzwyczai.

Inne cechy to: ekran około 5 cali (nie 4,3 i nie 5,7 - ma być blisko 5 cali).
Dobra jakość ekranu (kolory, jasność), koniecznie dobra jakość rozmów na słuchawce oraz głośnika. Matowe wykończenie (żadnych szklanych plecków).
Telefon będzie służył głównie do... telefonowania oraz Internetu i multimediów. Niewykluczone, że jako relaksator pojawią się proste gierki.

Jaką alternatywę polecicie dla Samsunga?
 #836616  autor: vonski
 25 lis 2015, 10:26
Może Huawei P8? Za te pieniądze ciężko będzie wyrwać pełną wersję (złote są droższe od srebrnych), ale można poszukać. A jak nie to zostaje wersja Lite.
Ewentualnie któryś ze starszych HTC One.
 #836625  autor: Morvius
 25 lis 2015, 11:10
Można zwrócić uwagę na Samsung Galaxy s5 ( nietypowe wykończenie plecków w telefonie, dobry aparat, w miarę bateria), w tym kolorze zapewne dostępny w danej kwocie. Myślę, że i tak jego wybierze jak na niego spojrzy. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #836646  autor: Eragon
 25 lis 2015, 13:37
Meizu MX4 (dostępny w Euro RTV, Media Expert itp).
Piękny,stylowy,wyjątkowy, sprawnie działający, bdb dźwięk na słuchawkach jak i głośnik.
No i kosztuje idealnie te 1200 a nawet mniej .

:smt006
 #837255  autor: pakierhakierxd
 29 lis 2015, 10:09
P8 Może jakoś znajdzie się na Allegro nowego :)
S5 Neo widziałem na Allegro za 1200 nowego .... -troszkę gorszy od P8 procesorem
Ciężko tylko będzie z kolorem ...
Od S5 Neo lepszy by był S5 ale niestety on w sklepach droższy a na Allegro do 1200 to chyba raczej tylko używka ...

Pozdrawiam :)
 #837288  autor: penguino
 29 lis 2015, 14:34
P8 z przedłużenia umowy można wyhaczyć za 1200-1300zł i to bardzo dobra opcja bo w tych pieniądzach trudno o lepiej wykonany telefon. A nowy odchudzony Touchwiz nie jest zły, nawet w słabym A5 działa sprawnie.
 #837393  autor: motov3
 30 lis 2015, 01:47

Obrazek
 #837466  autor: penguino
 30 lis 2015, 14:53
auvi pisze:Macałem i oglądałem złotego P8 w jednym sklepie i... ma ciemny ekran.
Oglądałeś P8 czy P8 Lite? To dwa zupełnie różne telefony, a Lite ma wyraźnie ciemniejszy ekran.
 #837690  autor: auvi
 01 gru 2015, 19:17
penguino, okazuje się, że był to P8 Lite. P8 bez Lite nie było w lokalnym sklepie.
Myślę, że mama zostanie przy Samsungu A5, lubi markowe telefony od zawsze, a że Nokia się skończyła to czas przejść na innego producenta.
Soczysty ekran, nakładka do przyzwyczajenia, obsługa dotyku i tak analogiczna do reszty rodziny fonów, martwi mnie tylko jedna rzecz: zrobiłem fotkę wystawowym egzemplarzem, otworzyłem galerię a tam... nie działał pinch-to-zoom. Czy tak ma być w tym modelu czy to tylko kwestia ustawień?

motov, dzięki za propozycję, wezmę markę pod uwagę pod kątem innych względów.

Radca, 5 cali i ani więcej ani mniej i to w tych proporcjach do obudowy co A5 :)


Edit:

Nie uwierzycie, ale mama kupiła telefon, który MI wpadł w oko: Moto X Play, kolor biały. Dużo świetnych cech, brak wady, którą stwierdziłem na trzech egzemplarzach A5 - problemy z dotykiem przy pinch-to-zoom. I 5,5 cala nie straszne przy tak kompaktowej i wyprofilowanej obudowie.