DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #836041  autor: Karwan
 21 lis 2015, 13:37
Witam,
Poszukuję telefonu dla mamy na prezent (kupiony zostanie za około 20-30 dni).

Obecnie mama używa Alcatela One Touch Idol Mini.
Nie jest ona wymagającym użytkownikiem, ale telefon jest denny mocno.
Nauczyła się obsługi androida i chciałbym kupić jej coś nowego.
Obecny Alcatel był już 3 razy w serwisie (ekran x2 + soft x1), do tego denny aparat, 512 ramu i ogólne zniesmaczenie co do modelu.


Przedziały cenowe
1 przedział - do 500-600 zł
2 przedział - do 700-800 zł

Co potrzeba:

- ekran myślę max 5 cali (najlepiej duży ekran w małej i smukłej obudowie - coś jak mój bez ramkowy G3)
- aparat na poziomie
- myślę, że lizak na pokładzie musi być
- 1 GB ram, 2 rdzenie w górę
- slot na micro sd mile widziany
- głośność dzwonka +++ - to priorytet, telefon leży w torebce, ma być głośny - Alcatel trochę za cichy
- android na pokładzie rzecz jasna
- żaden chinol - Meizu, Oppo, Xiaomi czy inne odpadają - sam nie jestem uprzedzony, bo uważam że to fajne maszynki ostatnimi czasy, no ale jednak telefon nie dla mnie. To takie wewnętrzne przekonanie innych ludzi typu "Chińczyk - beee" - także poproszę coś nie Chińskiego
- oczywiście nowy, 24 miesiące gwarancji producenta, bez locka, bez branda
- żadnego dual sima


Czemu 2 przedziały?
Mama nie jest zaawansowanym użytkownikiem.
Żadne internety (może niebawem), żadne gry, żadne filmy, żadne facebooki - no nic.

Smsy, połączenia, aparat do zdjęć - to póki co stoi na piedestale, stąd te 2 przedziały, bo fajnie jak smartphone posłuży jej dobre 2 lata, ale z drugiej strony żadna maszynka wykoksowana nie jest potrzebna, bo po prostu potencjał nie będzie zużywany.


Mój G3 się podoba, no ale za duży zdecydowanie.
Ojciec posiada SIII LTE - lubi go używać, śmiem twierdzić że jej się podoba, ale chciałbym wziąć dla odmiany co innego.


Z góry dzięki i liczę na odpowiedzi.
 #836067  autor: Eragon
 21 lis 2015, 15:57
Wiesz o tym że taki Alcatel:
- Jest gorszym jakościowo produktem
- Oraz z mniejszym wsparciem
Niż np. produkty firm wymienionych przez Ciebie? :D Po prostu, dziwi mnie takie podejście ludzi.
Skoro jesteś całkiem zaawansowanym użytkownikiem, ale Twoja mama nie... to czemu nie rozważysz WP ? Idealny system dla prostych użytkowników, no i płynny ;)
Lumia 640 ? A nawet budżet pozwala na kupno telefonów wyższych serii. Ale sam musisz podjąć decyzję ;)

:smt006
 #836083  autor: Karwan
 21 lis 2015, 17:18
Upek

Czy zaawansowanym?
Można i tak powiedzieć, mając na uwadze jakie zabawki po drodze się miało i co z nimi robiło, co nie zmienia faktu, że tak jak napisałem. Dla mnie Meizu z ekipą to telefony jak najbardziej ok (nie miał bym oporo by go kupić), ale dla mojej mamy jest po prostu beee.

No co zrobisz? No nic nie zrobisz ;)

WP odpada ze względu na to, że mama chce andka.
iOS też odpada (cena zresztą pozwoli max na 4s), bo to już w ogóle czarna magia będzie iTunes itp. A Windows? "Umiem obsługiwać androida, lubię go, nie chcę uczyć się niczego innego".

Ot cała odpowiedź.

Dlatego mając na uwadze, że ostatnio trochę tego badziewia wyszło + nie jestem na bieżąco w rynku szukam pomocy na starym forum ;)