DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #835979  autor: Maciej Loret
 20 lis 2015, 21:14
Witam,

od 2,5 roku użytkuję HTC One X.
Właściwie nie ma specjalnego powodu do zmiany. Telefon generalnie działa bez problemu.
Ale... Oczywiście mógłby robić lepsze zdjęcia, dłuższy czas pracy czy mieć większy ekran...

Od zawsze chciałem HTC One M8... Od czasu do czasu spoglądałem w kierunku Samsunga Note 3, ale... ostatnio pobawiłem się trochę Lumią 640 i zastanawiam się czy nie spróbować Windows Phone...

Poczytałem trochę o Lumii 930, chwilę pobawiłem się w sklepie... I moje pierwsze uwagi, to brak możliwości skonfigurowania ekranu startowego i brak nawigacji jak w Androidzie.

Dodatkowo podobno dosyć mocno się grzeje... Pytanie czy tylko w wymagających grach (ja gram głównie w pasjanse, mahjongga albo sudoku) czy również podczas słuchania muzyki lub korzystania z internetu?

Mniejsza ilość oprogramowania mi chyba nie będzie przeszkadzała. Trochę dzwonię, wysyłam MMS-y, korzystam z internetu, banki, Office, używamy nawigacji, słucham muzyki, kalendarz, więc nie powinno być problemów z aplikacjami.

Jeszcze jedno -czy ktoś używa którgoś z powyższych telefonów do nawigacji? Tzn. czy po godzinie nie jest gorący a po trzech wyzionie ducha? Zdarzają mi się trasy kilkugodzinne, a czasami może być potrzeba np. 10h nawigacji niemal bez przerwy... Pytanie czy telefon może zastąpić nawigację...

Jakieś inne uwagi? W szczególności do zmiany systemu operacyjnego oraz samej Lumii 930...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #835981  autor: Xy
 20 lis 2015, 21:51
Maciej Loret pisze:od 2,5 roku użytkuję HTC One X.
Właściwie nie ma specjalnego powodu do zmiany. Telefon generalnie działa bez problemu.
Ale... Oczywiście mógłby robić lepsze zdjęcia, dłuższy czas pracy czy mieć większy ekran...
Dwa i pół roku z jednym telefonem to duuuużo czasu ;-)
Maciej Loret pisze:Od zawsze chciałem HTC One M8...
Mama takowy posiada. Z chęcią zamieniłbym się na tego M8 oddając obecny 820. Ten ekran, poezja :-)
Maciej Loret pisze:ostatnio pobawiłem się trochę Lumią 640 i zastanawiam się czy nie spróbować Windows Phone...
Tzw. pierwsze wrażenie.
Maciej Loret pisze:Poczytałem trochę o Lumii 930, chwilę pobawiłem się w sklepie... I moje pierwsze uwagi, to brak możliwości skonfigurowania ekranu startowego i brak nawigacji jak w Androidzie.

Dodatkowo podobno dosyć mocno się grzeje... Pytanie czy tylko w wymagających grach (ja gram głównie w pasjanse, mahjongga albo sudoku) czy również podczas słuchania muzyki lub korzystania z internetu?
Grzeje się przy wymagających grach. Tzn. nie miałem 930 tylko Lumię 820 i ona robi się mocno ciepła jedynie przy Asphalt 8. Internet i inne nie ocieplają telefonu.
Maciej Loret pisze:Mniejsza ilość oprogramowania mi chyba nie będzie przeszkadzała. Trochę dzwonię, wysyłam MMS-y, korzystam z internetu, banki, Office, używamy nawigacji, słucham muzyki, kalendarz, więc nie powinno być problemów z aplikacjami.
Mniejsza ilość będzie Ci przeszkadzała. Szczególnie jak masz przyzwyczajenia do ilości i jakości aplikacji w Androidzie. To, co było tam i to, co jest w WP to dwie różne rzeczy. Nawet ta sama apka w Windowsie jest bardziej okrojona w stosunku do wersji androidowej. Weź także pod uwagę, że ten system jest opuszczony przez Microsoft, a następna czyli Windows 10 rodzi się w potwornych bólach i nie ma gwarancji, że będzie tak płynny i stabilny jak WP 8.1. Muzycznie Lumie są mocno takie sobie. Jeśli jednak chcesz żeby muzyka po prostu była i jakoś grała to ok. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej to nie tutaj ;-) Do Internetu jest jakaś proteza Internet Explorer, bardzo mało intuicyjna i mi mocno nie pasuje. Albo UC Browser, o wiele lepsza ale mało stabilna.
Maciej Loret pisze:Jeszcze jedno -czy ktoś używa którgoś z powyższych telefonów do nawigacji? Tzn. czy po godzinie nie jest gorący a po trzech wyzionie ducha? Zdarzają mi się trasy kilkugodzinne, a czasami może być potrzeba np. 10h nawigacji niemal bez przerwy... Pytanie czy telefon może zastąpić nawigację...
Używałem w Lumii nawigacji. Zjada szybko baterię i ładowarka samochodowa jest niezbędna. Z resztą dotyczy to także innych telefonów. Cały czas podświetlony ekran, włączony GPS, Internet... To wszystko jest prądożerne. O nawigacji w Lumii już wiele razy tu pisałem i napiszę tylko tyle, że nigdy więcej nie zaufam prowadzeniu się przez cokolwiek, co ma w sobie chociaż calążek "Here" w sobie. Androidowa nawigacja nie jest idealna ale prowadzi lepiej.
Na co dzień korzystam jednak z Garmina. Aha, moja Lumka się robiła ciepła po nawigowaniu.


Lumii 930 jako takiej nie odradzam bo w zasadzie to fajny sprzęt. Wydajny, ładny, porządnie wykonany i robiący bardzo dobre zdjęcia. Ale ja się sparzyłem na WP i jeśli W10 będzie podobny to nie mam zamiaru się do niego przekonywać ponownie. Tyle, że to moja subiektywna opinia :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #835983  autor: Maciej Loret
 20 lis 2015, 22:20
Xy pisze: Grzeje się przy wymagających grach. Tzn. nie miałem 930 tylko Lumię 820 i ona robi się mocno ciepła jedynie przy Asphalt 8. Internet i inne nie ocieplają telefonu.
A WiFi? LTE? Oglądanie filmów? Nawigacja?
Xy pisze: Mniejsza ilość będzie Ci przeszkadzała. Szczególnie jak masz przyzwyczajenia do ilości i jakości aplikacji w Androidzie. To, co było tam i to, co jest w WP to dwie różne rzeczy. Nawet ta sama apka w Windowsie jest bardziej okrojona w stosunku do wersji androidowej. Weź także pod uwagę, że ten system jest opuszczony przez Microsoft, a następna czyli Windows 10 rodzi się w potwornych bólach i nie ma gwarancji, że będzie tak płynny i stabilny jak WP 8.1.
Niespecjalnie się boję ilości oprogramowania, 90% programów z których korzystam, wypisałem wyżej. Bardziej okrojone? Z tych, które używam chyba nie?
Xy pisze: Muzycznie Lumie są mocno takie sobie. Jeśli jednak chcesz żeby muzyka po prostu była i jakoś grała to ok.
Wystarczy, jak gra...
Xy pisze: Do Internetu jest jakaś proteza Internet Explorer, bardzo mało intuicyjna i mi mocno nie pasuje.
Wystarczy dowolna przeglądarka. Ewentualnie gdyby można było synchronizować zakładki z innymi urządzeniami.
Xy pisze:To wszystko jest prądożerne. Każda nawigacja i tak jest podłączona do zasilania przez cały czas.
O nawigacji w Lumii już wiele razy tu pisałem i napiszę tylko tyle, że nigdy więcej nie zaufam prowadzeniu się przez cokolwiek, co ma w sobie chociaż calążek "Here" w sobie. Androidowa nawigacja nie jest idealna ale prowadzi lepiej.
Na co dzień korzystam jednak z Garmina.
Mam sowj programy do nawigacji. Samo prowadzenie ma mniejsze znaczenie, ważniejsze jest...
Xy pisze: Aha, moja Lumka się robiła ciepła po nawigowaniu.
...no właśnie...
Xy pisze: Lumii 930 jako takiej nie odradzam bo w zasadzie to fajny sprzęt. Wydajny, ładny, porządnie wykonany i robiący bardzo dobre zdjęcia.
Wygląd nie ma znaczeni, bo każdy telefon ląduje w jakimś gumowym opakowaniu.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret