DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #835623  autor: nika_ro
 18 lis 2015, 14:08
Witajcie,

chcę kupić smartfona osobie, która nigdy nie posiadała telefonu dotykowego, jest miłośnikiem telefonów z klawiaturą ;-)

Na co chciałabym zwrócić uwagę:
- Porządna bateria
- Przyzwoity aparat
- Wyświetlacz do 5" (żeby przestawienie się na smartfona nie było mega szokiem)
- Pamięć wystarczająca do zapisywania dużej ilości filmów i zdjęć
- Cena ~500zł
- Nowy (na prezent)

Do tej pory telefon był wykorzystywany głównie do pisania SMS-ów (sporo) i prowadzenia rozmów (ok 1h dziennie). W smartfonie dojdzie zapewne korzystanie z wifi.

Wpadł mi w oko LG Magna - co sądzicie o tym telefonie?
Czy możecie polecić mi coś jeszcze godnego uwagi?

Dzięki za wszelkie rady!
 #835632  autor: Eragon
 18 lis 2015, 14:41
Ja całkiem niedawno przeprowadzałem podobną operację i wybrałem Lumię 640. Tania, przyzwoita, ma HD Voice. A przy tym ma najwięcej wspólnego z Nokiami ze wszystkich smartphone'ów.

:smt006
 #835639  autor: sloniacz
 18 lis 2015, 15:05
Jak jestem miłośnikiem Androida tak raczej w tym wypadku poleciłbym jakąś nową Lumię (np 640 LTE - za jakieś 550zł dostaniesz nówkę bez problemów). Android jest 'nieskończenie' kastomizowalnym systemem ale przez to wielu ludziom sprawia problemy. W telefonie z Windows Phone niewiele można popsuć i chyba mimo wszystko jest łatwiejszy do ogarnięcia dla początkujących userów. No i trzeba uświadomić człowieka, że smartfon bez internetu to tak sobie jest użyteczny czyli oprócz wifi jakieś pakiety danych i to co najmniej 2GB miesięcznie (wg mnie to takie minimum do bezstresowego używania tel poza wifi).

Lumia w tej cenie będzie miała na 100% lepszy aparat od tego LG a i bateria znacznie dłużej wytrzyma.
Jeśłi chodzi o pamięć to za jakieś 50zł kupujesz kartę 32GB microsd i to wystarczy na całkiem sporo zdjęć czy plików mp3
 #835701  autor: nika_ro
 18 lis 2015, 21:54
Dzięki sloniacz za opinię! Wstąpiłam dziś do sklepu elektro i Lumia 640 wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Jedyna moja wątpliwość to jednak rozmiar smartfona. Zastanawiam się, czy użytkownik starej, wąskiej Nokii nie będzie miał problemu z przyzwyczajeniem się do wielkości nowego telefonu? Poza tym jestem prawie zdecydowana :-)
 #835963  autor: gramacz
 20 lis 2015, 19:37
A jak sadzicie, za dwa lata Lumie będą jeszcze na windowsie czy już nie? W 3Q 2015 maja tylko 1.7% rynku, tylko kilka procent poprzednich użytkowników WM powraca do tego systemu przy kolejnym zakupie.
 #835964  autor: Xy
 20 lis 2015, 19:44
sloniacz pisze:Jeśłi chodzi o pamięć to za jakieś 50zł kupujesz kartę 32GB microsd i to wystarczy na całkiem sporo zdjęć czy plików mp3
A za 70 już kupi się porządną i szybką kartę 32 GB.

gramacz pisze:A jak sadzicie, za dwa lata Lumie będą jeszcze na windowsie czy już nie? W 3Q 2015 maja tylko 1.7% rynku, tylko kilka procent poprzednich użytkowników WM powraca do tego systemu przy kolejnym zakupie.
Lumie będą na Windowsie albo w ogóle nie będzie Lumii. To jest twór ściśle powiązany z Microsoftem więc inny system nie wchodzi w grę. Natomiast to, że ludzie nie kontynuują przygody z mobilnym Windowsem szczególnie mnie nie dziwi...
Ech, gdyby ten Łindołs wyglądał tak, jak na starych HTC to by było pięknie :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71