DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #827822  autor: dejmann
 08 paź 2015, 10:35
Nie znalazłem odpowiedniego działu ale sądzę że jeśli tablet ma funkcje telefonu to także jest to jak by trochę większy smartfon. Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego modelu.
Chciał bym aby urządzenie było jak największe.
Obowiązkowo musi mieć:

- Android >4.2
- 4 rdzenie
- 1GB DDR3
- czytanie kart pamięci minimum 32GB SDHC
- przednią kamerę dla Skajpa
- ekran minimum 7" (najchętniej >9")
- pełny moduł GPS (najchętniej z Glonass)
- funkcję telefonu (telefonowanie)
- modem HSPA+ (lte niewymagane ale mile widziane)

Nie wiem co wybrać. Znajomi mają Overmax 8" (kosztował 500zł) i strasznie narzekają.
Inny kolega ma Kiano i klnie ile wlezie.
Jeszcze inny ma jakieś Goclever i praktycznie nie używa bo boi się że rzuci tym o ścianę.

Ja potrzebuję urządzenia tylko do:
- poczta e-mail
- skype
- czytanie pdf i ebook (będzie około 5GB w bibliotece)
- nawigacja GPS
- od czasu do czasu telefonowanie
- troszkę przeglądania www

Proszę o jakieś porady. Sprzęt ma być nowy, najchętniej ze sklepu stacjonarnego z odbiorem na terenie Warszawy (nic wysyłkowo!!). Cena?
Pasowało by mi 200-250zł, już mniej 250-350 i raczej najmniej 350-500.
Cena 500zł jest taka bo wiem że za 200 to nic nie kupię.

Firma?
Przydał by się Balupunkt, NTT, Samsung, Huawei. Mogła by być Manta.
Całkowicie odpadają Kiano, Overmaxy i Larki ze względu na to że firmy te mają klienta gdzieś. Od xxx czasu czekam na odpowiedzi mailem. Nie ma oprogramowania, nie ma aktualizacji, nie ma romów więc niech spadają na drzewo.