DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #827685  autor: lotharis
 07 paź 2015, 19:16
Witam serdecznie wszystkich mam na imię Wojtek i przychodzę do was z pytaniem.
Otóż posiadam bardzo dobry telefon Nokia 6021 ale klapka jest pęknięta i spaliłem sterownik ładowania i nie mogę baterii ładować. Radziłem sobie ale żeby się nie męczyć kupiłem sobie nowy(45 zł z przesyłką i do tego gratis ładowarka :) ). Oczywiście telefon nie z PL, ENG menu, w t9 nigdy nie umiałem pisać ale to już nie ważne bo zdecydowałem że trzeba ruszyć do przodu!!

Chciałbym nowy telefon ale teraz tylko smartfon (w pracy już się ze mnie nie śmieją)
Chce żeby telefon miał i był:
- na swój sposób wytrzymały
- gwarancja 2 lata najlepiej bo się boje że się zepsuje :(
- miał fajny aparat(takie fest fajne zdjęcia robił bo akurat miałem wersje tel bez aparatu)
- żeby chodził sprawnie, chodzi mi o internet, sprawdzanie czegoś, gps, filmiki youtube. Gry mnie jakoś nie interesują chodź nie wiem jak to jest grać na telefonie bo tylko w snake grałem ale usunąłem wszystko żeby mieć więcej miejsca na telefonie, wiecie sms zajmują miejsce)
- filmiki fajne żeby nagrywał ale to chyba związane z aparatem
- ekran hmm najlepiej duży o fajnej rozdzielczości ale nie jakiś wielki, żeby był jasny, wszystko fajnie widać itp
- miał tak z 16 gb pamięci, żeby wszystko się zmieściło

Myślę że 1000 zł wystarczy na porządny telefon.

Ogólnie co do wyglądu to szczerze dla mnie wszystkie takie same, prostokątne, kanciate, prawie wszystkie się nie różnią. Fajnie jak to by była marka i telefon który ma aktualizacje oprogramowania jak wyjdzie coś nowego. Co do systemu to osobiście nie wiem jaka to różnica.
Szybko się nauczę obsługi telefonu bo kumaty jestem.

Proszę o pomoc wyborze telefonu.
Pozdrawiam.

Edycja nr 1

Zapomniałem dodać że mam taryfę w Play, abonament 9 zł bez telefonu i nie wiem czy przejdę na lepszą opcje z telefonem czy kupię ze sklepu, w sumie ocenię co taniej. Ale tak będę musiał wziąć jakaś opcje z internetem.

Pozdrawiam
 #827693  autor: motov3
 07 paź 2015, 19:30
Za troche powyzej polowy twojej kwoty, kupisz sobie LUMIE 640, nowke z 2 letnia gwarancja.
Spelni wszystkie twoje potrzeby o ktorych napisales :) A i jeszcze sporo kasy zaoszczedzisz. Na poczatek przygody ze smartfonami - spokojnie ci wystarczy. :-)

Obrazek
 #827705  autor: lotharis
 07 paź 2015, 20:12
Ładny, niebieski mnie się podoba, czy warto wgrać od razy na niego windows 10 czy zostać przy 8.1?

Edycja 1. A jednak biały kolor :)
Edycja 2. A jak jest z mapami z microsoft? Może lepiej wgrać sobie jakąś automape tylko na telefon :)
Edycja 3. Ile MB internetu potrzeba żeby swobodnie chodzić sobie po internecie i jakies filmiki na youtube czy innym serwisie oglądać. Oczywiście to nie zawsze, czasami, sam nie wiem ...
Edycja 4. Potrzebuje jakieś folie ochronne czy samo etui wystarczy?
 #827731  autor: motov3
 07 paź 2015, 21:23
Pokrotce.
1. Klapki sa wymienialne, wiec to zaden problem. 30zl i masz inny kolor.
2. Masz nawigacje HERE. Bardzo dobrze sobie radzi. Od razu lapie fixa. Mapy za darmo na caly swiat, mozliwosc korzystania za granica i w PL bez polaczenia z internetem (na podstawie GPS)
3. minimum 1GB. 2GB spokojnie starczy. Aczkolwiek YT lubi zzerac dane, wiec im lepszy pakiet tym lepiej dla ciebie.
4. wystarczy ci folia na ekran i silikonowe przezroczyste etui.

Obrazek
 #827746  autor: Eragon
 07 paź 2015, 22:13
Potwierdzam - u mnie w rodzinie już dwie osoby uczą się obsługi smartphone'a na przykładzie Lumii 640 - Prosty, miły i przyjemny ;)

:smt006
 #827796  autor: jarb
 08 paź 2015, 07:46
ad 4: zamiast pokrowców kup sobie flip cover, to jest pokrywa baterii z klapką na ekran. Zalety: pogrubia telefonu.
 #827808  autor: greenrs
 08 paź 2015, 09:42
Lumia 640 to bardzo dobry wybór. Gdyby jednak był trochę za duży to masz jeszcze Lumię 735. Troszkę droższa ale za to zgrabniejsza, ma lepszy ekran (oled) ale za to ciut gorszy aparat (nie wiem czy zauważysz różnicę?) :wink:
W Twoim budżecie załapiesz się też na Lumię 830 ale nie wiem czy warto przepłacać w stosunku do poprzednich model? Niewątpliwie spośród wymienionych ma najlepszy aparat... no i wygląd :)
 #827916  autor: lotharis
 08 paź 2015, 17:42
Przekonałem się do Lumia 640lte i akurat jest w PLAY i wezme MIXa z nim.
Dziękuję za pomoc przy wyborze telefonu, kupie flip covar jak polecił kolega wyżej.

Pozdrawiam