DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #826894  autor: spectra
 04 paź 2015, 19:52
Witam,
zastanawiam się nad kupnem telefonu do 800 zł.
Wpadł mi w oko Samsung Galaxy J5. Nie siedzę za bardzo w telefonach, na markach słabo się znam, aczkolwiek przewinąłem już większość z nich i chyba najbardziej przemawia do mnie Samsung (najmniej problemów z nim miałem).
Do J5 przekonuje mnie 4 rdzeniowy procesor, 1,5 Gb ramu - wolałbym 2.0, ale to tez nie jest złe, dobry aparat, przedni również i najnowszy Android (oraz to że jest to nowy telefon, bo premiara w lipcu była), aczkolwiek waham się nad nim. Czytałem, że jest on raczej dedykowany do osób co używają smartfona w 200% (dlatego też 2 karty sim można mu zaaplikować) i obudowa - zwykły plastik.
Czy uważacie, że jest to dobra opcja do 800 zł ? Czy jest coś innego/lepszego dostępnego na rynku ?
Dzięki za pomoc i pzdr
 #826897  autor: motov3
 04 paź 2015, 20:09
Tez sie nad nim w pewnym momencie zastanawialem, bo swietnie lezy w dloni, ma dosc niezle podzespoly, ekran i design. Niestety jest jedna rzecz, ktora spowodowala ze go odrzucilem. Mianowicie Brak czujnika swiatla. Nie musze tlumaczyc jaki to dramat, zwlaszcza w nocy, podczas korzystania ze smartfona co jakis czas.

Znalazlem dosc fajny model - nowosc. Co prawda z rynku chinskiego, ale docelowo mysle nad nim (wersja Gold oczywiscie). Spelnilby twoje wymagania o ile ci import nie przeszkadza :-)

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-cubot-x15

Obrazek
 #826900  autor: spectra
 04 paź 2015, 20:12
Nie no właśnie oto chodzi - jak pisałem, miałem sporo awaryjnych telefonów więc raczej Samsung musi być, ew. marki pokrewne tj. Sony :)
 #826906  autor: T-mati1
 04 paź 2015, 20:57
A co samsungi się nie psują?

THUNDER UP!!!
 #827358  autor: penguino
 06 paź 2015, 19:23
Mają serwis w gwarancję w Polsce.

Za 800zł J5 jest jednym z lepszych wyborów. W Polsce za bardzo nie ma wersji DualSIM. Nie wiem też skąd się wzięło twierdzenie, że to telefon dla osób korzystającyh ze sprzętu w 200% - to przyzwoity, ale tylko średniak. W podobnych pieniądzach możesz pomyśleć o Meizu M2 Note - jest dostępny w Polsce (np. w Euro) więc z krajową gwarancją nie powinno być problemu.