DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #826187  autor: dzejkob213
 01 paź 2015, 17:20
Witam.
Noszę się z zamiarem kupienia smartfona, przesiadam się z S2, który ma genialnego Super Amoleda, i tutaj od razu pierwsze kryterium - ekran ma mieć idealną czerń, i nienaganne kolory.
Drugie kryterium - Telefon ma mieć świetny GPS, najlepiej gdyby miał też A-GPS i GLONASS.
Wykorzystuję telefon tylko do nawigacji, yanosika, smsów, i messangera - nic więcej. No, i aparat by się przydał dobry, ale już mniejsza z tym.

I teraz odnośnie ceny - na chwilę obecną mam 500zł na telefon, wiec mogę kupić Lumie 540. Jeśli miałbym dozbierać do Z1C lub 640XL, to kosztowałoby mnie to trochę czasu i wyrzeczeń, także wolałbym tego uniknąć (chyba że serio warto). Co do iPhone 5C, to na allegro jest za 775zł, wysyłka oczwyiście zza granicy, płatność przelewem z gory, więc pytanie czy to nie przekręt, ale z 2 strony sprzedający ma 98% pozytywów.Tutaj link -> http://allegro.pl/apple-iphone-5c-8gb-5 ... 85433.html

Nie ukrywam, że 5C bardzo mi się podoba, i chciałbym przetestować tego iOS'a. Do Z1C jestem najmniej prezkonany, ponieważ na androidzie z telefonu na telefon się zawodziłem.
Najbardziej pasowała by mi 640XL, ale pytanie, czy poza ekranem, warto do niej dopłacić względem 540.

Proszę o pomoc. Warto dodać, że 500-800zł na telefon to jak dla mnie sporo, więc byłby to telefon na przynajmniej 2 lata. Stąd też chylę się ku 5C. Tak na dobrą sprawę, wybór by padł na niego, gdybym miał pewność, że nie jest to jakaś podróbka - z tym też proszę o poradę, czy to przekręt, czy moze jednak to serio normalne nowe 5C.

Pozdrawiam serdecznie :wink:
 #826224  autor: Eragon
 01 paź 2015, 18:53
Moim zdaniem ta aukcja to przekręt(wysyłka chyba spoza UE). Ale niech wypowie się ktoś jeszcze ;)

A Lumia 640 XL powinna być dobrym wyborem za tą cenę .

:smt006
 #826274  autor: motov3
 01 paź 2015, 21:49
Rozumiem kolego, ze w tej kwocie wchodza w gre uzywki. Podam ci co ja bym szukal dodatkowo - bo z tych w/w to zdecydowanie Z1C lub 640XL.

Poszukalbym uzywek w bdb stanie.
1. Lumia 925 (Amoled HD + Clear Black czyli super kolory i idealna czern, to czego dokladnie szukasz, do tego bardzo dobre bebechy, i aparat Carl Zeiss Pure View)

2. Lumia 735 (ekran OLED, rowniez bdb odwzorowanie kolorkow i czerni, aparat gorszy jak w 925, brak Glance Screen czyli funkcji na ekranie w czasie blokady, oraz brak fizycznych przyciskow u dolu ekranu jak w 925. Smartfon 2 polki nizej ale godny polecenia)

Reasumujac. W tej kasie spokojnie znajdziesz Lumie 925, ktora jakby nie bylo do niedawna jeszcze byla flagowcem. Spokojnie wytrzyma 2 lata, do tego ma dosc fajny wyglad, i naprawde bardzo dobry ekran/dotyk. :-)

Obrazek
 #826286  autor: D.KRUK
 01 paź 2015, 22:42
iPhone 5c za 775zl heh.... To Chiński bubel. W dodatku jest duża szansa, ze przywala Ci cło i telefon będziesz odbierał w urzędzie celnym. Wtedy całość wyniesie Cie ok 1300zl. Czyli mniej wiecej tyle ile kosztuje NORMALNY IPhone 5c. W podanym budżecie skupilbym sie właśnie na nokii. 735 nada sie idealnie, Ewentualnie Ex flagowiec Lumia 925 - tym bardziej jeśli nie używasz wielu programów ktore sa dostępne na iOS czy Androida a nie ma ich na Nokię. Natomiast android w tej kasie bedzie budzetowcem który na starcie jest juz "napiętnowany". IPhone jak najbardziej świetny wybór ale niestety budżet sporo sporo za mały. Bierz Nokię
 #826290  autor: dzejkob213
 01 paź 2015, 23:09
Koledzy a co z Lumią 540? Nie ukrywam że ma największy ekran, co też jest plusem.

Lumia 925 to dobry pomysł, rozważę jej zakup, bo za to 500zł da się kupić używkę w normalnym stanie.
 #826294  autor: greenrs
 01 paź 2015, 23:52
Przy odrobinie szczęścia za 550 zł dostaniesz nową Lumię 735 (mnie się udało). W stosunku do 925 ma nieco większy ekran i slot na kartę pamięci. Nawigacja taka sama i gorszy aparat - ale sam piszesz, że to nie jest priorytet.
 #826450  autor: motov3
 02 paź 2015, 15:01
Kolego 540tki nawet nie rozwazaj. Jest pod wieloma wzgledami gorsza od 640tki, a mimo to jest na rynku w tej samej lub bardzo zblizonej cenie - co jest absurdem.

Obrazek
 #826508  autor: maciek1027
 02 paź 2015, 19:00
Co do 925 i GPS, mój model cierpi na słaby GPS w trybie 3G i LTE. Problem spotykany, czy na dużą skale? nie wiem, ale w każdym bądź razie jest. (Wcześniej nie miałem problemów, może to wina oprogramowania...)

Druga sprawa, jeżeli chodzi o nawigacje na WP.
Yanosik jest, ale jak działa nie mam pojęcia
Naviexpert jest, mam wykupioną licencje ale z racji problemów z GPS nie używam
AutoMapa jest dopiero w fazie bety (dostęp na zaproszenie) podobno działa prawie normlanie. Pewnie wydadzą normlaną wersje w ciągu paru miesięcy.
A jeśli chodzi o Here Drive, doprowadzić doprowadzi. Mnie do Pragi doprowadziła, ale do AutoMapy nie ma co porównywać.

Na L925 nie zawiedziesz się, super ekran, wydajna, aparat/viedo bardzo dobry. Ale bateria to nie jest jej mocna strona.
Przez miesiąc posiadałem Lumie 640, jak bym miał porównywać do 925, to:
-Aparat
*925 robi bardziej wyprane kolory, ale to akurat można szybko podkręcić w edytorze (lumia kreatywne zdjęcia), W nocy/rudniejszych warunkach L925 wygrywa zdecydowanie.
L640 posiada tryb HDR, który potrafi pomóc;)
-Bateria, tu nie ma nawet co porównywać. l640 wygrywa
-Ekran 5 cali fajna sprawa dopóki nie założysz Etui, po tej operacji l640 robi się trochę nie zgrabna (jak dla mnie)
*sama jakość ekranu, l925 wygrywa zdecydowanie.

Wiem, że porównujemy ty budżetowca do flagowca. I tak naprawdę, suma summarum L640 to bardzo dobry telefon z którego również był byś zadowolony, a przy okazji l640 dostanie wp10 w pierwszej kolejności.

A dlaczego powróciłem do l925? Bo osobie z którą się zamieniłem nie odpowiadała bateria w L925 i mały ekran:D

A co do iP5c są one z Chin, wejdź na ich allegro i kup bezpośrednio. Bo tak czy siak jak Urząd Celny przechwyci twoją paczkę, to będziesz musiał bulić cło, czy to kupisz przez Allegro nasze czy ich

:)