DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #827354  autor: penguino
 06 paź 2015, 19:15
Vieslav pisze:
Eragon pisze: 2 lata gwarancji - i nie ma się czego bać
A za jakiś czas się okaże, że ma podsłuch albo trojana jak Xiaomi. Dziękuje za takie atrakcje.

A co powiecie o Moto X Play? 8 rdzeni, 2GB RAMu, android 5 i kosztuje ~1500zł.
Xiaomi z pewnego źródła nie ma żadnych trojanów, wgrywali je niektórzy pośrednicy, nad którymi firma nie ma kontroli. Euro jest raczej poważnym sklepem i nie będą się w to bawić.

Moto X Play ma 8 słabych rdzeni i słaby układ graficzny. Na dziś mocy obliczeniowych starcza na styk, za rok dwa będzie tylko gorzej. Aparat ujdzie, bateria też - duża pojemność jest częściowo marnowana przez grzejący się procesor i przeciętną optymalizację. Podobnie wyceniony i znacznie mocniejszy Meizu MX5 działa tylko nieco krócej mając wyraźnie mniejszą baterię.
 #828121  autor: Vieslav
 10 paź 2015, 09:54
No to mamy pojedynek: Z2 vs Moto X Play
Z2- 3GB Ramu, HD Voice, Radio
Moto X Play - czysty android.
Jak wygląda system w Sony? Czy instalowana nakładka i aplikacje bardzo utrudniają życie?
 #828236  autor: xR_32x
 10 paź 2015, 22:35
Kolega uzywa Z2 i jest zadowolony. Nexus 5 ma swoje lata ale nadal bebechy daja sobie spokojnie rade i starczy jeszcze na dlugo, czysty android i aktualizacji do 6.0. Sam uzywam N4 i wszystko mi smiga co potrzebne na codzien. Zawsze moze to byc Nexus 5X ale nie sadze ze warto przeplacac za "swiezosc" ktora nie robi przepasci. Wszystkie fony sa z chin :P od siebie proponuje OnePlus One. Moja ocena : N5 < Z2 < OnePlus One ( cenowo 1300/1500/1300 )
 #858527  autor: Vieslav
 26 mar 2016, 22:56
Odkopuję, ponieważ jeszcze nie wybrałem :P. Modele, nad którymi się waham:
:arrow: Xperia Z2 - 3GB RAMu, 4 rdzenie, HD Voice, żadnego problemu z supportem
:arrow: Moto X Play - wydaje się mocną konstrukcją.
:arrow: Asus Zenphone 2 - 4-rdzeniowy Atom wydaje się niezłą alternatywą
:arrow: LG G3 - czysty android :)
Poważnie rozważam jeszcze Windowsa.
 #858530  autor: cyanoone
 27 mar 2016, 00:02
A np. Xiaomi Mi4c? Napewno będzie miał aktualizacje dłużej niż wyżej wymienione modele.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #858541  autor: Vieslav
 27 mar 2016, 09:54
cyanoone pisze:A np. Xiaomi Mi4c? Napewno będzie miał aktualizacje dłużej niż wyżej wymienione modele.
Brak usług google dyskwalifikuje dla mnie ten telefon. Gdzieś w testach natknąłem się na opinię o tragicznej jakości dźwięku na słuchawkach, a dla mnie jest to bardzo istotne, ponieważ dużo słucham muzyki.
 #858543  autor: cyanoone
 27 mar 2016, 10:29
Vieslav pisze:Brak usług google dyskwalifikuje dla mnie ten telefon.
Są dwie opcje:
1. Instalujesz aplikację Google installer i tam wybierasz usługi, które chcesz zainstalować.
2. Instalujesz rom z Xiaomi.eu.

Z Xiaomi jeszcze warto rozważyć:
-Mi4 (procesor ten sam co w G3)
-Redmi 3

W obu opcjach wydasz sporo mniej niż planujesz :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #858548  autor: Eragon
 27 mar 2016, 11:45
Dokładnie jak wyżej, a jakość na słuchawkach w Redmi 3... jest dobra ;)

:smt006
 #858560  autor: roshi903
 27 mar 2016, 13:39
Asus Zenfon - znana marka i nie chińska. Co prawda nie w telefonach. Dobre opinie, 4 gb ramu. Dostępny w komputroniku i wielu innych sklepach. cenowo się mieści i zostaje jeszcze zapas. Z wad: krótki czas pracy na baterii
 #858879  autor: Vieslav
 29 mar 2016, 23:29
Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie spałem po nocach, ołaziłem się po sklepach, ale w końcu wybrałem!
Xiaomi odrzuciłem z kilku powodów:
- brak usług google. Niby da się doinstalować... Ale obecnie mam Windowsa Phone i też niby da się doinstalować, a nadal nie mam usług google ani kontaktów z gmaila. Chyba jestem już za stary i nie mam czasu na zabawę telefonem
- niepewna przyszłość po awarii - skoro żaden większy sklep nie dystrybuuje tego oficjalnie to jak niby mam reklamować? Kupię z komisu który zwinie się za tydzień i co dalej?
- kupiłbym z ciekawości, gdybym miał do wydania ~500zł, ale nie dam ponad 1000zł za wynalazek
Xperia Z2 poszła w odstawkę, ponieważ widzę na allegro mnóstwo nowych telefonów z wymiany gwarancyjnej. Z jakiegoś powodu tak się dzieje :roll: .
Został G3, Moto X Play i 2nd gen oraz Zenfone 2 ZE551ML.
Kupiłem Asusa. Bije wszystkie wyżej wymienione wydajnością, ale przeważył dual sim i to jeszcze z aktywnym trybem.
Tak więc paczuszka z Asusem już do mnie jedzie.
 #860072  autor: gramacz
 04 kwie 2016, 21:41
Xiaomi to raczej nie jest wynalazek, 5 producent na swiecie. Ale faktycznie sama firma walczy z nieautoryzowanymi dystrybucjami MIUI, dostało się też miuipolska. Zablokowany bootloader dodatkowo pogarsza sytuację.