DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #820759  autor: bulgar_rpk
 01 wrz 2015, 22:57
Witam. Trafiła mi się okazja by odkupić od kolegi z pracy Nexusa 4 za 150zl z uszkodzonym dotykiem. Uszkodzenie polega na tym, ze dotyk nie łapie w jednym miejscu i nieraz samoistnie "wciska się" wstecz i wielozadaniowość. Czy opłaca mi się brać tego Nexusa i inwestować w niego te ~200zl za wymianę digitalizer+LCD+ramka? Wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam ;)

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820803  autor: motov3
 02 wrz 2015, 09:27
Wg mnie sie nie oplaca. To stary model z 2012r, co w swiecie Androida jest swojego rodzaju przepascia. Tym bardziej ze jak policzysz to niewiele drozej masz czesto nowego smartfona i to z gwarancja. Roznica cenowa do takiego Galaxy Grand Prime bedzie ok 180-200zl od tego Nexusa.

Obrazek
 #820805  autor: bulgar_rpk
 02 wrz 2015, 09:32
Ale i tak jest lepszy od GP
Nexus 4 quad Core 1.5ghz 2gb RAM
GP quad Core 1.2ghz, 1gb ram ;)
Edit.
I nie wiadomo czy w Polsce dostanie Lollipopa ;) bo wiem, ze GP w Hiszpanii dostał. A zalezy mi na wydajności i optymalizacji systemu, tak jak to bylo w WP ;)

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820812  autor: vonski
 02 wrz 2015, 09:54
Jesteś pewny, że za ~200zł wymienisz ekran i ramkę? Ja swojego czasu dałem ponad 300 za sam tył (ok, w Mławie, w autoryzowanym serwisie).
Jak nie przeszkadza Ci kiepski aparat, przeciętna bateria i słaba jakość rozmów, to możesz N4 brać...
 #820821  autor: slawekt
 02 wrz 2015, 10:26
bulgar_rpk pisze: I nie wiadomo czy w Polsce dostanie Lollipopa ;)
Mój Nexus dostał, bez problemu. Update'y oprogramowania to duża zaleta Nexus'a 4. Mój obecnie ma 5.1.1 build LMY48I. Działa płynnie. mocy procesora mu wystarcza...
vonski pisze:Jak nie przeszkadza Ci kiepski aparat, przeciętna bateria i słaba jakość rozmów, to możesz N4 brać...
O ile z uwagami co do aparatu i baterii się zgodzę, o tyle nie mogę narzekać nijak na jakość rozmów.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 10:47 przez slawekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #820824  autor: motov3
 02 wrz 2015, 10:43
bulgar_rpk pisze:Ale i tak jest lepszy od GP
Nexus 4 quad Core 1.5ghz 2gb RAM
GP quad Core 1.2ghz, 1gb ram ;)
Tylko porownaj ich wyglad. Nie oszukujmy sie, bo nie same bebechy sa wazne. A Nexus juz traci myszka niestety.

Obrazek
 #820830  autor: slawekt
 02 wrz 2015, 10:59
motov3 pisze:Tylko porownaj ich wyglad. Nie oszukujmy sie, bo nie same bebechy sa wazne. A Nexus juz traci myszka niestety.
Gustów podobno się nie dyskutuje... Jeżeli wygląd GGP jest dla Ciebie ładniejszy od Nexus'a, to chyba oczy straciłeś :-)
Szkło Nexus'a nie jest może zbyt praktyczne, ale za to efektowne. Natomiast GGP wygląda po prostu nijako, po samsungowemu, z jednej sztancy robiony...
 #820838  autor: vonski
 02 wrz 2015, 11:39
slawekt pisze:O ile z uwagami co do aparatu i baterii się zgodzę, o tyle nie mogę narzekać nijak na jakość rozmów.
Miałem 2 egzemplarze i w obydwu co chwilę słyszałem narzekania rozmówców na jakość i głosność. TO zresztą był główny powód pozbycia się N4. No ale może miałem po prostu pecha :)
 #820849  autor: bulgar_rpk
 02 wrz 2015, 12:35
slawekt pisze:Mój Nexus dostał, bez problemu. Update'y oprogramowania to duża zaleta Nexus'a 4. Mój obecnie ma 5.1.1 build LMY48I. Działa płynnie. mocy procesora mu wystarcza...
Tu mi o Grand Prime chodzilo ;)

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820856  autor: slawekt
 02 wrz 2015, 13:01
vonski pisze:No ale może miałem po prostu pecha
Hmmm, a może zamiast stockowego Androida używałeś Cyanogen'a? Bo tam jeżeli chodzi o dźwięk w połączeniu z Nexusem 4 to się sporo działo :-(
bulgar_rpk pisze:Tu mi o Grand Prime chodzilo
No cóż, znając politykę aktualizacji Samsunga to raczej na zbyt wiele liczyć nie możesz.
 #820918  autor: motov3
 02 wrz 2015, 18:05
slawekt pisze:Gustów podobno się nie dyskutuje... Jeżeli wygląd GGP jest dla Ciebie ładniejszy od Nexus'a, to chyba oczy straciłeś
Jezeli TO (znaczy stara patelka) Nexus 4
Obrazek

jest ladniejszy niz TO (Samsung Galaxy Grand Prime)
Obrazek

To masz racje, polecam ci wizyte u dobrego okulisty. Gust gustem, ale pod wzgledem designu to raczysz zartowac chyba.
slawekt pisze:No cóż, znając politykę aktualizacji Samsunga to raczej na zbyt wiele liczyć nie możesz.
Oczywiscie. Za to stary Nexus z 2012 na pewno go otrzyma, w koncu polityka LG w zakresie aktualizacji jest taka, ze im starszy smartfon - tym nowsza aktualizacja :mrgreen:
Kolego rozumiem ze sobie korzystasz, jestes zadowolony ale skoncz opowiadac bzdury. Bo mimo wszystko Grand Prime bedzie dla kolegi Bulgara lepszym wyborem niz sklecony z roznych czesci Nexus 4.

Obrazek
 #820920  autor: bulgar_rpk
 02 wrz 2015, 18:15
Ja raczej sklaniam ku LG Leon LTE bo jest tanszy i ma nowszego Androida. I nie jestem przekonany co do 5 cali. Mam duze lapy, fakt ale plytkie kieszenie ;)

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820924  autor: user_delete27
 02 wrz 2015, 18:24
Oczywiście że Nexus wygląda lepiej. Grand Prime to taki pomniejszony Tab 4 7.0, którego używam na co dzień i jakoś nie widzę w tym designie nic urzekającego. Samsung od dawna przy projektowaniu używa magicznej technologii ctrl+c i ctrl+v (ostatnio trochę się to zmieniło za sprawą s6), a takie postępowanie pozwala zrazić się do marki.
 #820927  autor: motov3
 02 wrz 2015, 18:36
Taki sobie Samsung design wyrobil. Mialem Grand Prime-a w rece, i prezentuje sie bardzo zacnie. I nikt mnie nie przekona ze stary deisgnowo Nexus jest ladniejszy. :)

Obrazek
 #820928  autor: bulgar_rpk
 02 wrz 2015, 18:38
Jednak rezygnuje z zakupu Nexusa 4 i wezme chyba LG Leona 4G ;)

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820936  autor: slawekt
 02 wrz 2015, 19:16
motov3 pisze:Oczywiscie. Za to stary Nexus z 2012 na pewno go otrzyma, w koncu polityka LG w zakresie aktualizacji jest taka, ze im starszy smartfon - tym nowsza aktualizacja :mrgreen:
Jakbyś miał kiedykolwiek Nexus'a to byś wiedział, że aktualizacji nie wypuszcza LG, tylko Google. Dlatego też Nexus 4 (z 2012 roku) ma je do dzisiaj. LG czy Samsung nawet się nie zbliżają do takiego okresu wsparcia.
motov3 pisze:Kolego rozumiem ze sobie korzystasz, jestes zadowolony ale skoncz opowiadac bzdury.
Bzdury to Ty piszesz.. A ich kwintesencją jest porównanie designu obu telefonów na podstawie komputerowo wykonanych renderów. Zaiste bardzo wiarygodne źródło informacji.
Naprawdę dawno się tak nie uśmiałem :mrgreen:
P.S. Zresztą Nexus'a 4 render wybrałeś kiepskiej jakości, czyżby celowo na poparcie swojej tezy?
 #820985  autor: motov3
 02 wrz 2015, 21:34
slawekt pisze:LG czy Samsung nawet się nie zbliżają do takiego okresu wsparcia.
Uff. I bardzo dobrze. Bo byśmy w wiekszosci biegali ze sluchawkami z 2010r rodem GT540 :-)
slawekt pisze:A ich kwintesencją jest porównanie designu obu telefonów na podstawie komputerowo wykonanych renderów. Zaiste bardzo wiarygodne źródło informacji.
O czym ty czlowieku piszesz. To sa zdjecia obu smartfonow. Doucz sie moze czym jest render i kiedy sie go stosuje (najczesciej w sytuacji kiedy hipotetycznie podejrzewamy jak bedzie smartfon wygladal, i tworzymy cos w zgodzie z tymi zalozeniami - vide Lumia 950XL na phonearena). Prosze zatem wykaz roznice w stosunku do zamieszczonych grafik - w odniesieniu do oryginalow jesli cos ci sie nie zgadza.
slawekt pisze:Zresztą Nexus'a 4 render wybrałeś kiepskiej jakości, czyżby celowo na poparcie swojej tezy?
Tak qfa specjalnie szukalem i wzialem slaby obraz Nexusa zeby ci na zlosc zrobic. Ogarnij sie. Wzialem pierwsze dwa z brzegu w rozdzielczosci, za ktorej wklejenie - moderator nie przytnie posta. Nie szukalem specjalnie bo i po co. Skoncz z tymi teoriami spiskow, bo jakbym komisje Antoniego M. od TU-polewa widzial.

Siedz sobie na tym Nexusie i do konca swiata :mrgreen: Przeciez nikt ci nie zabrania, a zrobiles sobie przyczolek jak Czestochowa przed atakiem Szwedow :mrgreen:

Obrazek
 #821211  autor: slawekt
 04 wrz 2015, 10:14
motov3 pisze:O czym ty czlowieku piszesz. To sa zdjecia obu smartfonow. Doucz sie moze czym jest render i kiedy sie go stosuje (najczesciej w sytuacji kiedy hipotetycznie podejrzewamy jak bedzie smartfon wygladal, i tworzymy cos w zgodzie z tymi zalozeniami - vide Lumia 950XL na phonearena)
To w zasadzie wystarczy... Tak się głupio dla Ciebie składa, że jestem grafikiem i wiem dokładnie o czym piszę.
Rendery telefonów w programach typu 3D i w wektorach wykonuje się po to, aby niezależnie od poźniejszego ich użycia w materiałach promocyjnych (internet, broszury, reklamy prasowe, billboardy itd.) były ZAWSZE idealne w odbiorze i DOSKONAŁE jakościowo. Dodatkową zaletą renderu jest to, że możesz telefon bez najmniejszego problemu obrócić pod dowolnym kątem/płaszczyzną i masz nowe ujęcie do czegokolwiek. A Ty sugerujesz, że producenci telefonów wykonują tysiące zdjęć pod różnymi kątami, nachyleniami itd. Nic bardziej mylnego.
Może to Ty jednak się doucz, co to jest profesjonalny render produktowy, popracuj w agencji reklamowej i następnie opisz jaką metodą powstają "zdjęcia" telefonów które oglądamy.
Ale jak widać z Twoich wypocin, już wiesz lepiej, co wyczerpuje temat naszej dalszej dyskusji.
P.S. Już i tak za bardzo odbiegłem od tematu głównego :-)
 #821235  autor: motov3
 04 wrz 2015, 11:58
slawekt pisze:ak się głupio dla Ciebie składa, że jestem grafikiem i wiem dokładnie o czym piszę...............były ZAWSZE idealne w odbiorze i DOSKONAŁE jakościowo.
slawekt pisze:Zresztą Nexus'a 4 render wybrałeś kiepskiej jakości, czyżby celowo na poparcie swojej tezy?
Kolego sam sobie przeczysz. Najpierw twierdzisz ze wybralem render kiepskiej jakosci, po czym ze rendery sa ZAWSZE idealne w odbiorze i doskonale jakosciowe. Moze i jestes grafikiem, ale niekoniecznie do konca wiedzacym o czym pisze, tak jak i niejednemu psu Burek.
Renderowanie w grafice trójwymiarowej, nazywane też w tym kontekście obrazowaniem lub prezentacją, obejmuje analizę modelu danej sceny oraz utworzenie na jej podstawie dwuwymiarowego obrazu wyjściowego w formie statycznej
W przypadku smartfonow, przy modelach ktore sa dostepne - dokonuje sie tego na podstawie fizycznego modelu lub zdjec. Przy modelach ktorych nie ma/sa nieznane - na podstawie ostatniego zblizonego modelu + malej kreatywnosci grafika. Ale zawsze zrodlem dla renderu jest albo model rzeczywisty, albo w innych przypadkach zdjecie. Bo render to nic innego jak podretuszowany stan rzeczywisty. I tyle. A ty sie tutaj obrazowo podniecasz.

Topic dotyczy smartfonu. A nie dysonansu poznawczego renderow. A dla twojej informacji Nexusy zostaly w pierwszej linii stworzone dla programistow aplikacji pod Androida. Dlatego zawsze mialy czystego Androida. Nie byl w zalozeniach tworzony dla szarego, szeregowego uzytkownika. Mial dawac COS za COS. I tyle w temacie.

Obrazek
 #821258  autor: slawekt
 04 wrz 2015, 13:56
motov3 pisze:Moze i jestes grafikiem, ale niekoniecznie do konca wiedzacym o czym pisze, tak jak i niejednemu psu Burek.
Nie wiem kim jesteś, ale wybacz, skończę już pisać. Czytając Twoje wypowiedzi widzę, że nic nie jesteś w stanie zrozumieć, a Twoja "rzeczywista" wiedza opiera się na cytatach oraz szybkim przeszukiwaniu Wikipedii. I niewiele ma wspólnego z realiami.
Zaś wycieczki osobiste zostaw dla bliższych sobie osób. EOT.