DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #824562  autor: gramacz
 21 wrz 2015, 18:46
moto, ty stale o nawoływaniu piszesz, a to całkiem coś innego niż informacja że np paczki idace pocztą holenderską przez Holandię trafiają na cło rzadziej niż poprzez przewoźnika D*L

Możesz tu napisać sposób produkcji Bimbru, podać adresy sklepów które sprzedają kompletne destylatory itp i nic ci za to nie grozi.
Podżeganie i nawoływanie to całki inne pojęcia.

oznaczenie paczki jaki GIFT nic nie zmienia, z niczego nie zwalnia. Jak zostanie zatrzymana będziesz musiał dać dowody, screny ze sklepu i płatność.

Co do odsyłanie paczki do chin na gwarancję, to aby ponownie nie zapłacić Vatu przystępujesz do procedury "uszlachetnienia biernego".

Straszeniu ludzi konsekwencjami zakupów w chinach nic nie da, będą kupować coraz więcej, Już nawet handlarze z allegro dali sobie spokój. Ludzie będą kupować tam gdzie taniej, choć to się nie wszystkim podoba.
 #824563  autor: motov3
 21 wrz 2015, 18:51
Kolego Gramacz, zastosuj sie do tego co napisalem. Sprawdz w komentarzu. Bo widze, ze przeczytales post po łebkach i znowu piszesz wlasna interpretacje. Sprawdz co zawiera komentarz prawny do tego przepisu (masz podany link - juz prosciej nie mozna).

A w jaki niby to sposob Handlarze z Allegro dali sobie spokoj ? Przeciez niczym nie ryzykuja. Daja ci w opcjach dostawy ze trwa od 25 do 45 dni i informuja malym drukiem ze wszelkie oplaty z tytulu zakupu w Panstwie Srodka spoczywaja na kupujacym. Handlarz jest tylko posrednikiem, i to ty wystepujesz jako prywatny importer najczesciej a nie handlarz. Jemu w takiej sytuacji nic absolutnie nie grozi.

Na koniec. Ja nikogo nie strasze, tylko informuje. Radze przeczytaj sobie interpretacje tego przepisu prawnego, ktora rowniez tutaj zamiescilem. A kazdy robi tak jak uwaza. Przeciez ja nikomu nic nie nakazuje. :-)

Obrazek
 #824743  autor: gramacz
 22 wrz 2015, 21:56
Ja dalej twierdze ze można pisać w jaki sposób jesteśmy narażeni na vat w mniejszym stopniu, a kiedy w większym nie jest żadnym wykroczeniem. To nie jest Nawoływanie

A co do sprzedawców z allegro, to miałem na myśli ze przestali już na forach straszyć jakie to skomplikowane sa zakupy w Chinach czy USA, jakie to straszne formalności cię czekają itp. A tak było jeszcze kilka lat wstecz, oni chcieli dalej mieć monopol i 300% marzy, popularyzacja zagranicznych zakupów sprawiła ze marże np na aledrogo spadły do 25% lub mniej.
 #824747  autor: motov3
 22 wrz 2015, 22:04
Kolego, dalem ci zrodla a jak je zinterpretujesz - twoja sprawa. Mam wlasna opinie na ten temat, a ten komentarz do przepisu tylko mnie upewnia. Mozesz sie z tym nie zgadzac, masz do tego pelne prawo. :-)

Z tym e-commerce to tez nie tak do konca. Pamietam ze juz w 2008 bylo sporo platform do zakupow jesli chodzi o Chiny - glownym oczywiscie byl Alibaba. Ale klonow Alibaby byly setki, jedne bardziej, drugie mniej godne polecenia. Jednak korzytali z nich glownie traderzy handlujacy na duza skale, a rynek smartfonow dopiero powoli sie ksztaltowal - wiec malo kto telefony stamtad sprowadzal. Przepisy sa proste jak budowa cepa, zwlaszcza ze nie trzeba sobie glowy zaprzatac clem (a zazwyczaj polowa zabawy to bylo znajdywanie odpowiednich kodow celnych) i organizowaniem "hajek" i ich przeliczaniem ;)

Obrazek
 #825580  autor: tomoko
 27 wrz 2015, 23:54
Hej hej :)

To jeszcze 3 słowa ode mnie, który ten temat założyłem.
Zamówiłem ostatecznie z ibuygou. Telefon zamówiłem w sobotę, przyszedł (dhl'em) po 9 dniach (wliczając weekend). Wszystko wyszło tanio, bez VATu czy cła (z tego co wyczytałem, VAT obowiązuje przesyłki o wartości ponad 150 euro, a to taka nie była). Paczka była ładnie zapakowana w papier prezentowy - taki ładny akcent ;) . Nie mam żadnych zastrzeżeń, telefon ładnie śmiga. Na początku zainstalowana była wersja MIUI6, ale już zaktualizowałem do MIUI7 i pozbyłem się chińskich aplikacji, które pozostały po update'cie.

Jedyne co, to teraz kombinuje jak skonfigurować WhatsApp oraz Viber aby działały na raz na obu kartach SIM - z tego co wyczytałem, trzeba szukać jakiś dodatkowych aplikacji, no ale to poboczny temat ;)
 #825584  autor: cyanoone
 28 wrz 2015, 06:41
Trochę stary, ale za niecałe 200$ bardzo dobry telefon. Na Xiaomiforsale.com była niedawno wersja 64 GB za 1000 zł jeśli Cię to zainteresuje.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #825622  autor: Eragon
 28 wrz 2015, 11:47
Mi3 z racji tego iż nie jest tak smukła jak Mi4, może być dobrym wyborem dla osób z dużymi dłońmi ;D

:smt006
 #825680  autor: motov3
 28 wrz 2015, 17:46
Powiem tak. Poszperalem troche, pochodzilem po chinskich portalach i nie tylko (min. GearBest - chyba nie jest chinski), takze na ibuygou.
No i faktycznie chinczycy zrobili spory postep. Zachwycila mnie zwlaszcza zlota ZTE Nubia 9 zwlaszcza w wersji Gold. Nie da sie ukryc ze piekny kawal designowej roboty.

Mi3 znalazlem, jako chyba najbardziej przeceniony smartfon. 50%Off. Sprawdzilem specyfikacje i wyszlo, rzeczywiscie ze to co oferuja w marketach w tej cenie, to jakis smiech techniczny.

Przez kilka tygodni zamierzam blizej sie zapoznac z tematem. Posledzic troche wyczyny Panstwa Srodka w tej materii :)

Obrazek
 #825713  autor: Hirvio
 28 wrz 2015, 21:17
motov3 pisze:Przez kilka tygodni zamierzam blizej sie zapoznac z tematem. Posledzic troche wyczyny Panstwa Srodka w tej materii :)
Daj znać czego się dowiedziałeś, bo zaczynam wątpić w znalezienie sensownego telefonu od producentów Lg, Smg, Sony itp. w dobrej cenie 8)
 #826421  autor: czamarek
 02 paź 2015, 13:23
A tak trudno wbić na telchina.pl Będziesz na bieżąco. A i kupony zniżkowe od chińskich sklepów tam są więc warto zerknąć.
Sklep pandawill.com daje rabat do 8% na hasło - kupon: telchina1
Można teraz kupić za 1100zł rewelacyjny Lenovo ZUK Z1

5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli);
4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz;
3 GB pamięci RAM;
64 GB pamięci wbudowanej
13-megapikselowy aparat główny Sony IMX214;
8 Mpix na przednim panelu;
łączność 4G LTE;
Dual SIM;
bateria o pojemności 4100 mAh,
czytnik linii papilarnych;
USB C;
Android 5.1.1 z nakładką CyanogenMod 12.1
 #826453  autor: motov3
 02 paź 2015, 15:07
Hirvio pisze:Daj znać czego się dowiedziałeś, bo zaczynam wątpić w znalezienie sensownego telefonu od producentów Lg, Smg, Sony itp. w dobrej cenie
No wiec tak. Przede wszystkim warto obserwowac portal Kimovil
http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

Zbiera on oferty na smartfony, gdzie mozna je posegregowac wg kryterium jakosc do ceny (jest ustawione w standardzie). Zauwazylem ze dosc czesto mozna znalezc dosc fajne promocje w okreslonych grupach cenowych. Podaje ponizej kilka wg mnie wartych zainteresowania.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_182273.html (MLAiS MX Base)
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-f3 (Doogee F3)
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-mstar-m1copia (M1 Star Pro mega oferta za 99$)

Oczywiscie ciagle sie pojawiaja jakies fajne OFF-y. Ale warto byc na biezaco, poniewaz mimo wszystko ceny mocno zachecaja.

Obrazek
 #827172  autor: robert177
 05 paź 2015, 23:08
Xiaomi to już uznana marka. Nie wiem skąd u was pomysły by dokładać do samsunga czy sony te 500 zl. To ze ktoś nie sprzedaje w Europie to nie znaczy ze jest zly. Kupując samsunga płaci się za logo, a razem z nim za marketing itd. Oczywiście również serwis, choć jest paru sprzedawców juz sprawdzonych oferujących dość wygodna gwarancję choć cena jest wtedy wyzsza. Myślę ze trochę co niektórzy mylą takie marki jak xiaomi, oppo czy meizu z markami typu myphone, kiano czy prestigio. Ci pierwsi to już uznani gracze ci drudzy to importerzy. Sam pracowałem w salonie komórkowym i psuje się wszystko od flagowcow po niska półkę. U mnie zawsze królowal sony i ich serwis we Wrocławiu. W moim salonie to był lider wadliwych modeli i wymyslania coraz to nowych pomysłów by nie naprawić telefonu. Np to jest jedyny serwis który zawsze wysyłał info ze ekran dotarł porysowany. Przyjmowalem telefon w stanie super a oni ze porysywany. W końcu zdjęcia robiłem tym modelom. Każdy serwis tych markowych telefonow ma dużo na sumieniu. Na tym tle ten pewny serwis za który sie płaci wcale nie jest pewny. Ja np xiaomi mi3 mam od ponad roku. Działa ok. Jedynie lte nie ma. Wersja 64 gb wyszła taniej niż lg g2 16. Używałem obu. Oba oceniam podobnie chociaż g2 miał skandaliczne mało pamięci i był gorzej wykonany niż mi3.Nie widzę różnicy ze to jest chińczyk a tamto markowe. Zresztą gdyby poczytać opinie w Polsce o xiaomi to ogromna większość jest zadowalona.
 #827176  autor: penguino
 05 paź 2015, 23:24
Kupując Samsunga płaci się nie tylko za marketing, ale też podatki, dystrybucję czy serwis gwarancyjny w Polsce. Jeśli Xiaomi zdecydowałoby się wejść na nasz rynek wcale nie odstawałoby mocno od Samsunga.
 #827193  autor: vonski
 06 paź 2015, 08:36
Niekoniecznie. Ceny na ibuygou czy xiaomiforsale są już z marżami pośredników, i to najczęściej kilku. Jeśli ruszyłaby oficjalna dystrybucja, to podatki byłyby doliczane do hurtowych cen chińskich, co dalej byłoby bardzo atrakcyjną ofertą.
 #827284  autor: motov3
 06 paź 2015, 14:23
O czym ty mowisz. Spojrz co tam pisze. To jest wersja PRO. A na domiar tego to zwykla M1-ka jest w cenie ok 130$. Dziwnie ci Chinczycy ustalaja ceny.

Obrazek
 #827442  autor: robert177
 06 paź 2015, 23:43
No tak tylko co mnie jako klienta obchodza podatki czy dystrybucja. To ze taki samsung dostępny jest w każdym sklepie typu rtv i jeszcze wykupuje sobie eksponowane miejsce to jego wybór. Każdy klient musi później zapłacić za ta reklamę.