DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #815299  autor: qjasiu
 02 sie 2015, 12:17
Kupował ktoś telefony z allegro ? Można liczyć na realną gwarancje?.

Mam budżet do 1000zł, chciałbym kupić nowy telefon ( preferowany android )
Telefon będzie służył praktycznie do wszystkiego- gier, zdjęć, słuchania muzyki. przeglądania internetu. Oczekuje mocnej baterii, sprawności działania, płynności większości gier.

Zastanawiałem się nad kupnem z allegro, jednak za takie pieniądze chciałbym mieć pewność zakupu i gwarancji.

Ciężko mi zdecydować co wybrać, na razie myślę nad:
Lg G2 32GB- Bardzo dobra cena( ~600zł ) za takie parametry. Z tego co wiem nie produkuje się już tych telefonów i to co jest na allegro jest w większości używane.
Nokia Lumia 830- Również dobra cena za bebechy.
Samsung Galaxy i9506- polecany na tym forum telefon do 1000zł, z tym że nie mogę znaleźć nowego do tej ceny( zazwyczaj 1100-1200zł).
Biorę pod uwagę praktyczne każdy telefon.
 #815302  autor: wlkp
 02 sie 2015, 12:44
Jak chcesz mieć w miarę pewność co do gwarancji na Allegro to po pierwsze sprawdzony sprzedawca,a po drugie telefon z Polskiej dystrybucji i z pełną fakturą Vat 23 %,żadna faktura vat marża ! Najpewniejszy jest zakup w sklepie stacjonarnym,ale niestety więcej kosztuje .
 #815321  autor: penguino
 02 sie 2015, 14:39
LG G2 za 600złbędzie regenerowaną używką z Chin, z serwisowym ogryzkiem zamiast gwarancji, najczęściej w wersji koreańskiej/USA, która nie obsługuje naszego LTE, radia itp. Nowy G2 (jeśli gdzieś zostały resztki) kosztuje nieco ponad 1000zł. Lumia 830 ma słabiutkie parametry, podstawowy i wolny Snapdragon 400 to obecnie najniższa półka, w grach szału nie będzie, a i czas otwierania aplikacji może być irytująco długi. i9506 - jak najbardziej polecam, nie możesz znaleźć na allegro to poszukaj na OLX, jest tam sporo ofert.
 #815548  autor: Nina777
 03 sie 2015, 13:43
Chciałabym kupić sony xperia z1 compact i na allegro znalazłam najkorzystniejsze oferty. Niektórzy jednak odradzają mi to, gdyż uważają, że firmy sprzedające tam telefony sprowadzają chinskie podróbki. Nie wiem co mam o tym sądzić. Opinie na allegro i wszystko inne wydaje się być w porządku. Zastanawiam się nad zakupem telefonu np stąd http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-z1-c ... 02748.html
Myślicie, że mogę spokojnie brać czy lepiej poszukać gdzieś indziej?
 #815557  autor: bazin111
 03 sie 2015, 14:37
W życiu tego nie kupuj, chiński odnowiony szajs! Po pierwsze gwarancja nie producenta a serwisowa ( czyli można śmiało powiedzieć że jej brak- przerabiałem to na swoim przykładzie) , po drugie wysyłka z zagranicy ( choć pisze że z jakiegoś tam Horst-a w praktyce oznacza wczesniej sprowadzone od chinoli, czyli stara płyta główna i nowa wątpliwej jakości obudowa).
 #815558  autor: bazin111
 03 sie 2015, 14:43
Sami nawet piszą o opłatach celnych w zakładce "o mnie", więc tak jak mówiłem, żadna Holandia tylko Chiny ( towar z Holandi nie ma przecież cła bo to kraj UE, więc wysyłka prosto z Chin). A i jak Ci celnik przywali cło ok. 250-300zł to telefon raczej już nie będzie taki tani w zakupie ( fakt, nie każda paczka z chin jest clona, ale nigdy nie wiesz czy nie trafi na Twoją).
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 21:11 przez bazin111, łącznie zmieniany 1 raz.
 #815569  autor: penguino
 03 sie 2015, 15:07
Komentarze są pozytywne bo ludzie telefony dostają, kilka dni na pewno podziała. A jak coś się potem zepsuje to jest już za późno na zmianę. A telefon pochodzi z Chin, jest odnowioną wizualnie używką, stan baterii, płyty głównej (też się zużywa) czy skuteczność wodoszczelności są nieznane. Wg mnie bez sensu jak już oryginalna Z1C z gwarancją schodzi do ~1000zł (niedawno jeden z marketów miał promocję za 999zł).