DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #815284  autor: kr3cik
 02 sie 2015, 02:11
Witam.

Dawno mnie tu nie było, spore zmiany w stajni, ale do rzeczy:

Obecnie poszukuję kieszonkowego telefonu, najlepiej pod względem rozmiarów wypadają z reguły klapkowce, poza tym zawsze chciałem taki mieć, a akurat złożyło się, że dostałem służbowy numer.

Wymagania?
- przede wszystkim kompaktowe rozmiary, tu dla porównania podam dwa modele, które były by świetnym rozwiązaniem gdyby nie to, że tak ciężko obecnie dostać sprawną sztukę, mowa o Samsungu X660 oraz Sony Ericssonie W300i,
- ważne by miał tryb głośnomówiący, alarm wibracyjny oraz wyświetlacz zewnętrzny lub przynajmniej jakąś diodę powiadomień czy świecącą ikonkę, ekran główny minimum te 1,6 cala,
- opcjonalnie - fajnie gdyby miał bluetooth, obojętnie jaką wersję, bo chodzi jedynie o podłączenie słuchawki,
- opcjonalnie - fajnie gdyby był ładowany przez microUSB, ale przeżyję bez tego, po prostu nie musiał bym tachać dwóch ładowarek.

Mogą być konkretne linki do ofert lub po prostu nazwy proponowanych modeli. Z góry dziękuję.

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #815322  autor: motov3
 02 sie 2015, 14:41
Sprawdz ponizsze,
- Motorola V8 i V9
- LG A250
- Nokia 6600 Fold

Sa jeszcze Alcatele (nowe) 20.10

Ogolnie ciezki temat obecnie znalezc cos sensownego. Chyba ostatnia najzgrabniejsza i najladniejsza klapka byla Motorola V3 Razr. Tak naprawde jesli interesuja cie klapki, to musialbys pobawic sie w marki calkowicie niedostepne u nas - a dostepne w Japonii, typu NEC czy Kyocera. Japonia bardzo lubi "clamshelle" wiec co chwile u nich cos nowego wychodzi. Niemniej zakup moze byc troche problematyczny. U nas na rynku nie bardzo cos jest.

Obrazek
 #815356  autor: nimhils
 02 sie 2015, 17:24
Sprawdź nokie 7020. Ostatnio szukałem czegoś podobnego i z tego co się rozeznałem w google ten model jest bardzo polecany.
 #815360  autor: Xy
 02 sie 2015, 18:29
Nokia 6650d? Tyle, że kupno takowej w stanie przynajmniej 4+ graniczy z cudem. Nie dość, że było ich bardzo mało to raczej nikt nie chce się ich pozbyć.
Aby nie klepać "Dlaczego Nokia 6650 Fold jest fajna" polecam mój skromny test: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 28&t=53560 ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #815490  autor: kr3cik
 03 sie 2015, 09:14
motov3 pisze:Sprawdz ponizsze,- Motorola V8 i V9- LG A250- Nokia 6600 Fold
motov3 pisze:Motorola V3 Razr
nimhils pisze:nokie 7020
Xy pisze:Nokia 6650 Fold
Nigdy nie miałem przekonania do Motoroli z klapką, miałem to kilkakrotnie w rękach i zawsze sprawiały wrażenie strasznie wiotkich, szczególnie wyświetlacz wewnętrzny. Poza tym mimo, że są cienkie, dla mnie ważna jest również wysokość i szerokość, aw tej kwestii odniesieniem są dla mnie wspomniane Samsung X660: 90,00 x 45,00 x 22,00 mm oraz SE W300i: 90,00 x 47,10 x 24,50 mm. Chciał bym po prostu, by mój telefon dodatkowy zajmował mniej miejsca niż główna maszyna, Xperia Mini Pro: 92,00 x 53,00 x 18,00 mm (ew. może być odrobinkę grubszy jak wspomniane dwa ostatnie modele).

LG A250 i Nokia 6650 Fold - nie bardzo, ze względu na rozmiary

Nokie 6600 Fold i 7020 - podobają mi się rozmiary, Bluetooth, microUSB. Pytanie, jak cenowo wypadają oraz czy ładują się przez microUSB? Chciał bym przeznaczyć na prawdę max 100 zł na zakup używanego, sprawnego egzemplarza.
BTW co to jest ten elektromagnetyczny mechanizm klapki?
INFORMACJE DODATKOWE

WCDMA 850/2100. Podwójny LED flash. Elektromagnetyczny mechanizm klapki. Nokia Search, Nokia Maps, Yahoo! Go. Możliwość nagrywania wideo również w rozdzielczości 320x240 px - 30 fps. MicroUSB. W zestawie karta pamięci 512MB. Adobe Flash Lite 3.0. Dane strumieniowe A/V.


Macie jeszcze jakieś propozycje?

[EDIT] Idzie wyrwać te Nokie 7020 poniżej 100 zł z tego, co widzę. Obawiam się jednak zamulającego Symbiana S40... 6600 fold niestety powyżej stówy, a to moja naprawdę maksymalna granica, najchętniej za 50 bym kupił coś :D

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #815522  autor: motov3
 03 sie 2015, 11:18
To kolego zmien troche wymagania albo zaakceptuj podane wybory, bo zaczynasz tworzyc fantastyke stosowana. :? Nie dosc ze juz dawno sie takich rzeczy nie produkuje, tak wiec i dostepnosc w dobrym stanie - najczesciej uzalezniona jest od ceny. Pomysl tak logicznie. Jezeli cos skonczono produkowac w 2008, to ostatnie sztuki maja juz 7 lat. Wiec beda styrane. Jesli komus zostala dobra sztuka, to automatycznie majac mala podaz na rynku - cena idzie w gore, bo jak mowia - przyjdzie glupi i kupi. I chyba tyle w temacie.

A ladowanie przez MicroUSB nie ma akurat najmniejszego znaczenia. Poniewaz po pierwsze, telefony z tych lat czesto posiadaly wlasne gniazda producenckie (zazwyczaj kazdy inne), a po drugie i tak to bez znaczenia jakie gniazdo posiadaja bo dokupisz mala przejsciowke do obecnej ladowarki (tak jak dawano je min. do Nokii N8 ktora mogla byc ladowana na cienkim bolcu i na microusb) i podlaczysz wszedzie gdzie chcesz.

I na koniec. Jak sie boisz Symbiana, ktory z tych lat moze ale nie musi mulic, to kup sobie cos prostego bez systemu i tyle. Oczywiscie o ile znajdziesz.

Obrazek
 #815532  autor: kr3cik
 03 sie 2015, 11:57
Spokojnie, ja zdaję sobie sprawę z tych rzeczy, po prostu szukam najlepszego wyboru :)

Jeśli chodzi o "dobry stan" to mam na myśli po prostu sprawny telefon, telefon nie rozbity, nie pęknięty. Natomiast ryski na obudowie, schodzący lakier itp. to mi nie przeszkadza.

Nawet nie wiedziałem, że są takie ładowarki O.o dobrze rozumiem, do zwykłej ładowarki microUSB podłączam przejściówkę na cienki bolec a'la Nokia? Czy coś innego miałeś na myśli?

Miałem kiedyś ze dwa telefony z Symbianem, S40 i S60 i porównując z telefonami kolegów wiem, że tu dużo zależy od modelu - jeden przymula, drugi działa płynnie póki się go nie dobije jakimiś aplikacjami czy zapchaną kartą pamięci.

Teraz przyuważyłem, że pominąłem jeszcze Alcatele - znacie jakieś konkretne modele, które można by upolować w Polsce?

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #815539  autor: motov3
 03 sie 2015, 12:23
No pewnie ze sa. Przynajmniej dla Nokii. Tutaj masz jak ona wyglada i do kupienia za mniej niz 30zl.
http://www.ceneo.pl/7421042 W tej szerokiej czesci sa wejscia na 2 typy gruby (jaki byl stosowany chociazby w Nokiach 6210,6310) i cienki (np Nokia N8, Nokia 6300). Wiec sadze ze i u innych producentow cos sie znajdzie.

Co do Symbiana. To nie zalezy od systemu, tylko od procesora komorki w tamtejszym okresie. Przykladowo. Nokia N70 potrafila mulic - procesor miala cos ok 200Mhz, podczas gdy E52 z procesorem bodajze 600Mhz chodzila jak burza. Podobnie bylo z seria N95, ktora tez lubila sie przymulic. Musisz patrzec pod tym katem bardziej. Nokia N70 znana byla z tego ze slabo sobie radzila z obsluga karty pamieci (1GB albo 2GB juz nie pamietam MMC) i podglad w galerii wczytywal sie bardzo dlugo, po czym po chwili zanikal itd.

Ja naprawde dobrze ci zycze z tym klapkowcem, bo uwazam ze to sa swietne telefony. Poreczne, eleganckie, sam czasem mam ochote kupic V3ke w wersji D&G. Po chwili niestety zdaje sobie sprawe z ich ograniczen (brak nawigacji itd) i rozumiem ze mialoby to sens - funkcjonowac jako telefon dodatkowy. A jako dodatkowy mam E52....wiec tym sposobem kolo sie zamyka, bo klapka E52ki nie przebije. :-)

Obrazek
 #815669  autor: sa
 04 sie 2015, 05:52
Alcatela 20.10 jednak nie polecam to chiński system operacyjny a to znaczy że bt działa delikatnie mówiąc ...dziwacznie ,wiem bo miałam okazję testować działanie tej usługi na kilku chińczykach min motoroli Glem i Glem+ a także w306(jakby ktoś nie wiedział to motorole klasyczne robi alcatel właśnie i mają praktycznie identyczny system operacyjny tylko motki mają ładniejsze tapety motywy i więcej wbudowanej pamięci reszta w zasadzie to samo) i tak dobijającego i dziwacznego w działaniu bt w życiu nie widziałam nawet nie wiem czy w tych modelach jest w ogóle możliwość korzystania ze słuchawki bt i jak trzeba się nakombinować by taka słuchawka chciała pracować...o kontabilności z takimi słuchawkami nawet boję się myśleć... bo na papierze bt wersja 3,0 niby jest, ale w praktyce...Doliczmy fakt chińczyki na systemach własnych mają taką brzydką wadę że bez karty pamięci lepiej ich nie kupować,dodam więcej karta pamięci powinna być do nich dodawana w cenie telefonu gratis a niestety nie jest,bo producentowi żal kasy ale pamięci wbudowanej dla użytkownika żałuje,a pamięć wbudowana dla użytkownika bardzo rzadko przekracza 1,2 mb,często jest to zaledwie o. 1 mb a bywa i mniej(rekord co mnie rozłożył to 600kb w huaweiach a telefon miał funkcję odczytu plików pdf operę mini itp. bajery..) /Lepiej już brać starą nokię 7020,może to i staroć ,ale przynajmniej działać powinien poprawnie jeżeli jest naprawdę sprawny. Czy szukać szczęścia z jakimś prościutkim samsungiem z klapką..np.
Samsung E1272 mega prosty telefon tylko rozmowy i smsy... lub dużo bardziej rozbudowane i droższe
Samsung GT-C3520 i Samsung GT-C3590 choć fakt nie są to zbytnio telefony kompaktowe ale powinny komfort zapewniać w funkcjach (net, karta pamięci,bt są) i można je jeszcze wyrwać jako nówki..Z tym że za nie trzeba dać sporo więcej niż 50 czy 100zł
A tak na marginesie nie ma takiego systemu jak symbian 40 i nigdy nie istniał
https://en.wikipedia.org/wiki/Symbian
Jest za to symbian 60 i jego różne wersje i wyższe wersje symbiana jak np.s80 itp..Wymieniona nokia 7020 czy 6650 to klasyki a 7020 na pewno na systemie własnym tj.noki s40.A s40 pod względem funkcji koło symbiana nawet nie stał podobnie zresztą jak s30 i najnowszy system od noki i jedyny jako tako jeszcze rozwijany czyli s30+.
Jeżeli jednak jakiś model na s40 mulił to chyba dlatego że po prostu model był "słabego zdrowia" mówiąc krótko niedorobiony przez samą nokię, albo gorszy model indywidualnie zrobili, a bulbe przecież w każdej firmie się zdarzały.. ja osobiście na mulący telefon od noki na s40 nie trafiłam a miałam tego trochę i jeszcze mam (206 i 113).
 #815677  autor: kr3cik
 04 sie 2015, 09:06
Dzięki za wszystkie wypowiedzi :)
Wyrwałem Nokie 7020 za 42,05 z przesyłką, zobaczymy jak się sprawdzi.

BTW ten Samsung E1272 to dobry patent na telefon dodatkowy, zero bajerów a mieści dwie karty. Jednak mnie to póki co wystarczy jeden numer dodatkowy, a Nokia wychodzi taniej :P

Jakby ktoś trafił na ten temat szukając czegoś dla siebie, to jeszcze mniejszym modelem jest rozsuwany Sony Ericsson T303, całkiem solidnie zbudowany w dużej części z metalu, bardzo dobry slider, niestety trochę zamula i ma dość niewygodną klawiaturę, mnie osobiście popsuł się środek D-pada, trzeba go mocno przydusić by zareagował, dlatego telefon stał się dość niepraktyczny. No i złącze ładowarki SE, wtyczka wyrabia się z czasem, a gniazdo jest podatne na zabrudzenia.

Pozdrawiam.

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #815698  autor: motov3
 04 sie 2015, 11:09
No i sa pozamiatala :D

Obrazek
 #816570  autor: kr3cik
 10 sie 2015, 08:43
Aktualizuję, ponieważ znalazłem inną ofertę i korzystając z opcji zwrotu zakupu zamieniłem po tych paru dniach Nokię 7020 na Samsunga S5510 i... Jestem ogromnie zadowolony. To o wiele lepszy wybór, zarówno pod względem baterii, która od piątkowego popołudnia do dziś spadła tylko o jedną kreskę jak i funkcjonalności. Jedyne, od czego mógł bym się przyczepić to, że wyświetlacz zewnętrzny jest dość blady, trudno dojrzeć w słońcu, ale to drobiazg, zawsze można ręką przysłonić. Ogólnie bardzo polecam :)

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510