DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #815276  autor: Mular131
 01 sie 2015, 22:47
Siemanko, jestem nowy :-D

Wyszła mi umowa w Orange i chciałbym wybrać jakiś telefon z abonamentem za 30zł miesięcznie :mrgreen:

Mam zamiar używać telefonu do gier.

I teraz tak, wybrać Samsung'a Galaxy S4 ? Widziałem benchmark'a, jest średnio. Potrafi trochę przyciąć, ale ma wiele funkcji dodanych od Samsung'a...
No i Sony Xperia E4G, na benchmarku ma 33000pkt, gry śmigają miodnie, ale jest trochę słaby z wyglądu, aparat też ma z niskiej półki.

Wybierać pomiędzy wyżej podanymi telefonami z tej półki cenowej czy może polecicie mi coś ciekawego ? Widziałem jeszcze tego Kazama Tornado, zniechęca mnie tylko ta mało znana firma :?
 #815285  autor: Darek_64
 02 sie 2015, 06:41
Podaj ile możesz dopłacić do telefonu,telefon do gier to tu potrzebne są mocne bebechy.Jakie masz inne modele do wyboru.
 #815289  autor: Xy
 02 sie 2015, 10:15
Po pierwsze i najważniejsze to wszelkie Benczmarki możesz zwinąć w rulonik i wsadzić sobie w buty. One są tak potrzebne jak kotu kokarda. Wyniki benchmarka to jedno, a realna wydajność w grach i aplikacjach to drugie. Coś jak megapiksele w aparatach... Dalej jest część ludzi wierząca, że im więcej tym lepiej i ciesząca się numerkami. I tak samo jest z testami w AnTuTu czy innych ;-)
Z tych co podałeś tylko i wyłącznie SGS4. Xperia fajna ale w porównaniu do Samsunga już robi się mniej fajna. A Kazam to sam nie wiem co to jest; jakiś chiński b-brand czy co... Ja bym się w to nie pchał.
Zarzuć cennikiem i określ swój limit finansowy na telefon.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #815298  autor: Mular131
 02 sie 2015, 12:15
Oki, to na telefon chciałbym dać maksymalnie na start 500zł i do tego abonament za 30 zł, wydaje mi się, że Play ma najlepszą ofertę (29.99) i w miarę dobra cena.

#Xy
Xperia moim zdaniem jest brzydka, ale widziałem jak na niej śmiga GTA SA na maksymalnych detalach na YT. Galaxy S4 natomiast na maksymalnych GTA nie uciągało, znaczy się były ścinki dosyć mocne.

Macie jakieś propozycje?
 #815324  autor: penguino
 02 sie 2015, 14:45
E4g jest świetna do gier bo ma dość mocną grafikę przy niezbyt dużej rozdzielczości ekranu (świetnie skalibrowanego). Na dziś chyba nie da się jej zdusić. Ale to budżetowiec więc rozdzielczość ekranu jest niska, aparat słaby (nawet jak na niską półkę), ma tylko 1GB RAMu itp. Coś za coś.

PS. U którego operatora dostaniesz S4 za 500zł w abonamencie za 30zł?
 #815341  autor: penguino
 02 sie 2015, 16:27
Kazam wydajnościowo ujdzie, ale ma słaby aparat, baterię, nie ma LTE i nie grzeszy niezawodnością. Na pewno nie dostanie też Lollipopa.

E4g to zdecydowanie najlepsza budżetówka do gier. RAMu nie brakuje do jednej gry, tyle że nie będzie jej długo trzymać w uruchomionej w pamięci.

Nie znalazłem S4 w ofercie Playa. Do 500zł w tym abonamencie dostaniesz u nich co najwyżej Snapdragona 400, który nie umywa się do E4g.
 #815383  autor: penguino
 02 sie 2015, 20:20
Wątpię że znajdziesz, S4 już nie robią i raczej jest wyprzedany. Pod względem wydajności M4 jest ok, tyle że ma bardzo mało pamięci wewnętrznej (dla użytkownika w porywach 3GB).
 #815410  autor: penguino
 02 sie 2015, 23:57
HTC One'a już dawno nie produkują, praktycznie wszystko na rynku to używki. LG G2 z pewnego źródła kosztuje ponad 1000zł. HTC 620 ma podstawowego Snapdragona 400, 620g jest szybszy, ale trudniej dostępny. 820 jest lepszy, ale wielki.
 #815603  autor: Darek_64
 03 sie 2015, 17:39
Chciałbyś tanio i dobrze a tak się nie da,moja rada jest taka idź do sklepu jakiegoś pomacaj pooglądaj i to co ci się spodoba i na co cię stać kup na raty a na pewno taniej wyjdzie niż w umowie z telefonem od operatora.
 #815629  autor: Wiksa11
 03 sie 2015, 19:43
Mular131 pisze:Oki, to na telefon chciałbym dać maksymalnie na start 500zł i do tego abonament za 30 zł, wydaje mi się, że Play ma najlepszą ofertę (29.99) i w miarę dobra cena.
Przecież ten abonament jest beznadziejny, masz w nim tylko darmowe rozmowy i smsy do play + 250 mb.
To np. w Mixie 30 zł dochodzą Ci smsy/mmsy do wszystkich, 1 gb internetui 100 minut poza sieć.
Poza tym nie ma opłaty aktywacyjnej (49,99 zł) i zawsze możesz skrócić czas trwania swojej umowy.

http://www.play.pl/telefony/Telefony_mnp/mix.html
tutaj masz ofertę wraz z cenami telefonów. Polecam poczekać na Huawei P8 Lite za 449 zł - nowy w sklepie 999 zł więc ponad 500 zł w kieszeni.

Ceny w salonie są od 30 do 50 zł w stosunku do tych na play.pl
 #815660  autor: penguino
 03 sie 2015, 23:25
P8 Lite nie jest specjalnie udany, a i wydajnością w grach nie odstaje za mocno od podstawowego Snapdragona 410. Przy E4g nie ma czego szukać. W Mixie nieco ponad budżet (639zł) jest znacznie mocniejszy HTC 820.
 #815761  autor: Wiksa11
 04 sie 2015, 16:01
Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią dotyczącą P8 lite.

Jeśli cena telefonu przekracza budżet można pomyśleć jeszcze o Elastycznym mixie na 36 doładowań.

Orange - sieć Januszy.
 #815806  autor: penguino
 04 sie 2015, 20:53
A ja tak. Okazjonalne lagowanie, słaba bateria, mocno przeciętny ekran i niezły aparat (zdjęcia, nie filmy). Niektórych gier w ogóle nie odpala. Wydajnościowo nieco ponad SD410, poniżej 615.