DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #815113  autor: jzl
 31 lip 2015, 20:14
Cześć,
szukam smartfonu od 3,5 do 4,5 cala (raczej Android), który ma naprawdę porządny GPS. Może są jakieś modele, które spełniają ten warunek. Zależy mi aby po uruchomieniu Endomondo (na zewnątrz oczywiście) nie czekać do końca treningu. Mój obecny smart chyba ma kryzys bo od kilku dni nie może złapać sygnału nawet przez godzinę.
Proszę o podpowiedź.
 #815116  autor: bazooka
 31 lip 2015, 20:25
Zawężając wybór poprzez wielkość ekranu - bardzo, ale to bardzo ograniczasz możliwości jakiejkolwiek podpowiedzi - może podaj te dosłownie kilka modeli z tak małymi ekranami, które by Ciebie interesowały a my wskażemy, który powinien najszybciej łapać fixa :)

Jeśli chodzi o 5calowe ekrany z całą świadomością polecę Huaweie - mój model łapie fixa w kilka sekund, sam oniemiałem gdy zacząłem od czasu do czasu załączać GPSa.
 #815118  autor: jzl
 31 lip 2015, 20:30
Ooo a dlaczego ograniczam możliwości? Podchodzę do sprawy praktycznie bo mam teraz Alcatela Scribe HD 5 calowego i mimo, że ogólnie jest super sprzętem to z powodu wymiarów do różnych sportów słabo się nadaje.
 #815119  autor: jzl
 31 lip 2015, 20:32
A które modele Huaweia?
 #815123  autor: bazooka
 31 lip 2015, 20:44
Skoro uważasz, że nie ograniczasz to weź się troszkę do roboty i poszukaj nowych foników do 4,5cala - no dawaj...

Które Huaweie? NOWE max modele z Q4@2014 :)
 #815128  autor: jzl
 31 lip 2015, 20:55
Honor 6 minimalnie mniejszy od mojego:
http://www.mgsm.pl/pl/miarka/8834/6852/

Ja jestem napalony na Sony Z1 Compact, poręczne wymiary, dobre parametry, ale weź tu człowieku skąd wiedzieć jak działa GPS???
 #815132  autor: bazooka
 31 lip 2015, 21:36
Widzisz wybrałeś już sam telefon... Skoro interesuje Cię model sprzed 1,5 roku to ja się nie bawie w tę dyskusję :)
Ale powinieneś być zadowolony z GPSa - poszukaj w necie opinii - lub poszukaj problemów z nim: "łapaniu fixa" - jak ich nie będzie to znaczy, że jest gites.

Co do Honora 6 - to niestety nie łapie się w Twój przedział, więc musisz określić czy to jest ważne czy nie :?:
 #815133  autor: Ramirez
 31 lip 2015, 21:38
Motorola G LTE xt1039 ma dobrego GPSa. 4.5 cala. Długość ok 130 mm. Tylko niestety po aktualizacji do androida 5.1 jakby czas pracy na endomondo sie znacznie skrócił do ok 5 godzin.Wydawało mi sie ze na 4.4 lepiej to trzymało. Druga sprawa to ze już trudniej go kupić bo to model sprzed roku.
 #815137  autor: motov3
 31 lip 2015, 21:54
Rozumiem ze slowo "raczej" nie oznacza "tylko" :) Gdybys w Androidzie nie znalazl nic satysfakcjonujacego, to polecam modele na Windows Phone, w zaleznosci od budzetu i od tego czy smart ma byc nowy czy uzywany.

- Lumia 925 (bardzo dobre ceny uzywanych) 4.5 cala
- Lumia 820 (bardzo dobre ceny uzywanych) 4.3 cala
- Lumia 735 (bardzo dobre ceny nowych) 4.7 cala (delikatnie wiecej)

:)

Obrazek
 #815143  autor: jzl
 31 lip 2015, 22:09
motov3 rozumiem, że moje główne kryterium czyli szybki GPS w tych modelach jest ok?

Nokie wspominam bardzo dobrze np. N8 albo E5 (oczywiście GPS) ale chyba nie ma sensu wracać do martwego Symbiana ;-)
 #815179  autor: motov3
 01 sie 2015, 01:10
OK to malo powiedziane. GPS sprawuje sie znakomicie i od razu lapie fix-a. Do tego darmowe mapy na caly swiat, i navi dzialajaca offline bez transferu. Masz racje - do martwego Symbiana nie ma co wracac (mialem N8, mam obecnie jako rezerwowy E52). Roznica w szybkosci dzialania - ogromna. Do tego WP jest bardzo szybkim systemem. Jesli twoim glownym kryterium jest GPS, to chyba nie mogles trafic lepiej niz te modele co ci podalem. Sprawdz je sobie pod wzgledem technicznym dodatkowo to zobaczysz o czym mowie :) filmy w full hd 1080p to standarcik :-)

Obrazek
 #815201  autor: jzl
 01 sie 2015, 09:44
Właśnie sprawdziłem sobie Nokię 735. Włączyłem Endomondo w pokoju przy oknie i po ok. 15 sek. był gotów :o Nie musiałem wychodzić nawet na balkon. Extra! Tylko ten Windows jakiś taki poważny :roll:

Motorolki G LTE xt1039 w realu nie sprawdziłem ale dane tech. są przyzwoite, no i czysty Android nie dotykany przez Motorolę to mnie korci.

Ceny obydwu bardzo dobre (w stosunku do dochodów ofkors :mrgreen: )

Za Sony Z1 Compact trzeba dać dwa razy tyle :(
 #815216  autor: motov3
 01 sie 2015, 11:28
Jesli cie to kolego rozweseli, to ze sklepu mozna sobie sciagnac launcher ktory sprawia ze WP wyglada jak Android. Tak samo ma po kilka pulpitow itd, mozna zmieniac tapety, dodawac ikonki. Nawet menu wyglada jak w Andku.

Jest kilka launcherow, chociazby:
- KitKat Launcher https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... zdncrdxlrv
- Desktop Launcher https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... zdncrcwvz4
- iOS https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... zdncrfj3bb
- Nova https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... blggh1kcxl
- Lolipop https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... blggh1h98f

:mrgreen:

Obrazek
 #815502  autor: jzl
 03 sie 2015, 10:10
Drążąc dalej ten temat znalazłem w sieci taki sprzęt:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/ho ... gmi-2.html

jest chwalony i polecany między innymi z powodu dobrego GPS. Ma możliwość korzystać z trzech systemów nawigacyjnych: GPS, GLONASS i BAIDOU. Muszę poszukać więcej opinii i testów (z powodu egzotyki tej marki w Polsce i niewiadomej w sprawach gwarancji) szczególnie, że cena podobna do wspomnianej Motoroli oraz Nokii 735.
 #815518  autor: motov3
 03 sie 2015, 11:12
Tylko ze jak ci sie zepsuje to szukaj wiatru w polu. Podejrzewam ze podobnie jak roztrzaskasz ekran przypadkiem. Takze w mojej opinii mimo ze jest niezly, nie bawilbym sie w importy z Panstwa Srodka. :-)

Obrazek
 #815594  autor: motov3
 03 sie 2015, 17:10
Kolego nie zapominaj o serwisie. Gwarancja producenta daje ci tyle, ze bedziesz to musial wyslac do Chin - wg mnie idiotyzm, wiec tego nie zrobisz. Dodatkowo spore klopoty za zakupem czesci zamiennych, ot chociazby ekran, smart ci spadnie, potlucze sie i co ? :-)

Obrazek
 #815600  autor: bazooka
 03 sie 2015, 17:22
Smartka kupuje się średnio na dwa lata - rok daje Ci pośrednik z Polski (allegro) - w ciągu roku może się zdarzyć sporo, ale na pewno okaże się, czy nie trafiłeś na felerną baterię...zresztą usterkę takowej polecam zgłaszać do pół roku. Po roku czasu jeśli coś się zepsuje nie ma takiego żalu wielkiego jak w ciągu roku... zakup to i tak jest zawsze loteria.
Kupiłem laptopa Asusa 4 lata temu z wyższej półki, okazało się, że uszkodzą mam płytę główną - 3 tygodnie czekałem i mogłem się cieszyć sprzętem dopiero po ponad miesiącu od zakupu. Czy zraziłem się do marki - NIE - obecnie kupiłem drugiego Asusa.

Do czego zmierzam - temat napraw gwarancyjnych, reklamacji - nie może przesłaniać wyboru produktu. Jestem za tym by dogłębnie, około tygodnia czytać i jeszcze raz czytać o wybranym produkcie wszystko co się da i nie myśleć gdzie to ja będę musiał odsyłać na gwarę :!:
Szajsungi i nokje też się psują.

P.S.
@jzl - idź sobie do RTVEUROAGD i powłączaj sobie wszędzie GPS na tych wystawowych może tak się do czegoś przekonasz :)
 #815610  autor: Ramirez
 03 sie 2015, 18:23
jzl pisze:Drążąc dalej ten temat znalazłem w sieci taki sprzęt:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/ho ... gmi-2.html

jest chwalony i polecany między innymi z powodu dobrego GPS. Ma możliwość korzystać z trzech systemów nawigacyjnych: GPS, GLONASS i BAIDOU. Muszę poszukać więcej opinii i testów (z powodu egzotyki tej marki w Polsce i niewiadomej w sprawach gwarancji) szczególnie, że cena podobna do wspomnianej Motoroli oraz Nokii 735.
To coś ma obsługe UMTS900 i LTE800 ?? mam wątpliwości co do tego. Jak nie to dla mnie na starcie taki telefon by był skreślony.
 #815643  autor: motov3
 03 sie 2015, 21:40
sebusy pisze:Szajsungi i nokje też się psują.
No pewnie :-) jak wszystko. Ale jesli rozwale w Nokii ekran to wymienia mi go w kazdym, nawet podrzednym serwisie. Ekran kupie wszedzie. Do Xiaomi niestety nie. Jak z ewentualna wymiana - nie wiem. :-)

Obrazek