DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #814746  autor: barniak
 29 lip 2015, 21:19
Witam serdecznie,

Zarejestrowałem się tutaj z nadzieją, że może Państwo mi pomoga. Otóż tydzien temu przedłużyłem umowę z operatorem i wziąłem telefon HTC One M8s. Chciałem iPhone 6 jednak do konca umow był jeszcze rok więc konsultant mi powiedział, że z iPhonem nie da rady, nawet przy abonamencie 200 zl / miesiecznie. Zatem wybor padl na HTC One M8s. Zawsze lubilem marke HTC oraz jej produkty z serii One. Wyglad i materialy z jakich zostal wykonany telefon to poprostu bajka. Mam wersję złotą, wiec telefon wyglada niesamowicie.

Przechodząc do meritum. Mam dylemat. Korci mnie 5S gdyz na 6 mnie nie bedzie stac poniewaz troche bym musial jeszcze doplacic. HTC widzialem oferty w granicach 1500 zl. Nigdy nie mialem iPhone'a, ale bardzo mi sie podoba telefon jak i system iOS. Teraz zwracam sie do Panstwa, a w duzej mierze do posiadaczy telefonu od Apple'a o pomoc.

W moim HTC mam ekran w rozdzielczosci FULL HD 5 cali, co wyglada imponujaco, do tego dochodza 2 przednie glosniki, z ktorych muzyka gra az milo. Calosc zamknieta w stylowej zlotej obudowie. Telefon wyglada pieknie. Pod maską również nie jest zle, 8 rdzeniowa jednostka Snapdragon 615, 2 GB pamieci RAM, jakos to narazie funkcjonuje.
W iPhone 5s takich potężnych bebechów nie ma, ale słyszałem, że system jest bardzo dobrze zoptymalizowany, że nie ma prawa być żadnego laga - czy to prawda?

Kolejna rzecz, jak wygląda app store? Jak wyglądają tam aplikacje? Jest to samo co na Androidzie czy moze znajde coś lepszego? Przeważają płatne czy bezpłatne aplikacje?

Jak wspomniałem wyżej moj HTC ma wyswietlacz 5 cali, natomiast wielkosc wyswietlacza w iPhonie to "tylko" 4 cale. Czy ta roznica jest bardzo duza? Nie wydaje sie zbyt maly? Jak gra muzyka z iPhone'a? W HTC jest poprostu zaje...

Prosze o konkretne odpowiedzi dlaczego, po co, itp.. Czy jest sens zmieniac tego HTC na iP5s czy jednak zostac czy tajwańczyku?

Dziękuje i serdecznie pozdrawiam.
 #814886  autor: penguino
 30 lip 2015, 15:28
1. iPhone'y są dobrze zoptymalizowane, ale pojedyńcze lagi mogą się zdarzyć również w nich. A w świecie Androida HTC jest znane ze świetnie zoptymalizowanych i płynnych nakładek.
2. Jako że są to dwie dominujące platformy developerzy od początku piszą większość aplikacji na obie. W Play Store jest większy odsetek bezpłatnych aplikacji.
3. Różnica w wielkości i jakości wyświetlacza będzie zauważalna na pierwszy rzut oka. Muzycznie HTC to światowa czołówka, a 5S ma już swoje lata.
4. M8s ma dużo lepszą baterię.

Wg mnie zamiana nie ma sensu, chyba że jesteś absolutnym fanatykiem Apple'a i gdy masz inne urządzenie to cierpisz dla zasady. M8s jest równie dobre albo lepsze niemal we wszystkim, może poza wydajnością układu graficznego, ale granie w gry na 4 calach to raczej żadna przyjemność.
 #814999  autor: Morvius
 31 lip 2015, 09:52
Mimo iż Apple robi fajnie zoptymalizowane telefony to jednak nie zamieniłbym M8s na 5s. Po pierwsze z racji słabej baterii. Po 2 dla mnie jest po prostu za mały (w M8s wyświetlacz będzie prawie wielkości samego ajfona :P ) no i jednak 5s to dziadziuś. Nie warto myśleć o antykach chyba, że jesteś sentymentalistą. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #815058  autor: D.KRUK
 31 lip 2015, 16:25
Miałem juz wszystkie systemy i mi osobiście na oprogramowaniu Apple pracuje sie najlepiej. Windows tez czasem siedzi w moich rękach(lumia 735) natomiast android i BB w ogóle mi nie podchodzą. Jeśli do tej pory nie miałeś IPhone'a to warto kupic i przekonać sie samemu. Te telefony są za drogie, to fakt. Ale jako jedyne tracą na wartości baaaardzo powoli i ewentualna odsprzedaż nie zrujnuje Ci portfela. Juz kiedyś podawałem tutaj przykład, ze byl czas gdy samsung galaxy s4 i iPhone 5s były prawie w tej samej cenie. Dzieliła je różnica 50-100zl. Na dzień dzisiejszy 5s jest prawie dwa razy droższy(mowię o oryginałach a nie składakach) Także sam widzisz. Absolutnie nie jestem fan boyem Apple, żadnego maca bym nie kupił bo dla mnie komputer to tylko internet. Natomiast IPhone mam drugiego(zamieniłem 6 na 5s gdyż wole mniejszy ekran) i obecnie jeśli musiałbym zamienić to tylko na cos z windowsem. Tutaj wiele osób powiela pewne opinie. Kup, Sprawdz sam. Nie spodoba sie to sprzedaż i wiele nie stracisz.