DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #809443  autor: córa
 30 cze 2015, 17:28
Cześć,

Mam dość nietypowe pytanie - moja babcia zapragnęła poużytkować trochę nowszej technologii niż dotychczas. Chciałabym jej doradzić i jednocześnie nie zniechęcić.

Wymagań z jednej strony dużych nie ma. Ma dzwonić, wysyłać SMSy i dać możliwość skorzystania internetu, a przy tym być względnie prosty w użyciu, nie zawieszał się i był niezawodny. Najlepiej ażeby nie był zbyt drogi i nie kusił do kradzieży.

Dotychczas babcia dostawała telefony "przechodnie", ale wraz z ich wiekiem coraz gorzej było z ich użytkowaniem (osiągały kres swej żywotności). To będzie jej pierwszy tego typu telefon.

Z góry wielkie dzięki za rady :)
 #809470  autor: Invi.
 30 cze 2015, 19:38
Jeśli prosty to najlepszym wyborem będzie WP.
Wybór masz spory
435, 530, 532, 535, 540, 630
Każda będzie fajnie działać i nie denerwować ;P Wybór praktycznie dotyczy wielkości
 #809475  autor: penguino
 30 cze 2015, 19:57
Mam przykład w rodzinie, gdzie osoba po 50-tce kupiła sobie Lumię jako pierwszy smartfon i żałuje. Może i chodzi płynnie, ale w tym burdelu nic nie jest w stanie odnaleźć, porusza się po omacku. Minęło już kilka miesięcy i do dziś żałuje wyboru.
 #809477  autor: Niezgodna7
 30 cze 2015, 20:08
córa.
Ja stawiam na coś z androidem.
Wywalić wszystkie ekrany, fakezbooki, pozostawić jeden, dodać ikone fonu, sms, włącznik neta, włącznik latarki, wyłącznik ekranu, opera mini, dodatkowa apka z bip-aniem że trza baterię naładować oraz wyłączyć.
hej.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #809480  autor: córa
 30 cze 2015, 20:18
@Invi. - Też myślałam o Lumii, najintensywniej o tej 435.

@penguino - hmm... dziwne, wg mnie WP mają właśnie prostsze menu, fakt, może dość płaskie, ale jak dla mnie bardziej przejrzyste niż telefony z androidem. Nie wykluczam jednak takowego. Pozostaje jednak pytanie - jaki z andkiem, żeby na starość nie stresować niepotrzebnie człowieka lagami? Dodam, że cena gra sporą rolę.

@Calm7 - jakieś sensowne modele? niedrogie?

Chyba będę musiała przed dokonaniem ostatecznego wyboru namówić babcię na przetestowanie różnych systemów, jeśli WP przypasuje to się coś z Lumii wybierze :)
A jak nie to będę w kropce i trzeba będzie coś z androidem znaleźć.
 #809499  autor: Niezgodna7
 30 cze 2015, 21:36
córa.
hehe, no nie wiem, nie podałaś kwoty, poza tym nie ma co gdybać - trzeba myśleć co babce przypasi: andek, czy windoza
:- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #809503  autor: córa
 30 cze 2015, 21:50
Najlepiej w granicach cenowych tej Lumii 435 (do 300zł, no, ew. do 350zł). Wolę mieć na zaś jakieś sensowne propozycje dla niej przygotowane, a telefonow z andkiem tyle, że nawet nie próbuję być na bieżąco.
 #809596  autor: Morvius
 01 lip 2015, 16:13
Lumia 435 to dobry wybór. Faktycznie Windows jest bardzo prosty w obsłudze a przy tym mniej awaryjny i na długo pozostanie płynnym. Android też jest w porządku z tym, że jeśli ma działać na tych platformach starsza osoba to mimo wszystko wcześniej jej trzeba to wszystko poustawiać. Według mnie Windows na plus ponieważ kwadratowe kafle nawet w prostej formie graficznej dla niedowidzącej starszej osoby są czytelniejsze ( koperta to sms, słuchawka też wiadomo do czego służy) i będą mogły sobie poradzić zapewne bez okularów. Na androidzie nie wszystkie modele posiadają funkcję uproszczenia ekranu. polecam na tą platformę Lg L65 lub samsung Ace4. małe poręczne i wygodne a przy tym właśnie z tą funkcją uproszczenia. w Lg nazywa się to EasyHome zaś w Samsungu Tryb Ułatwienia.

Klasyczny obserwator wątku.
 #809600  autor: córa
 01 lip 2015, 17:10
Ok, dzięki wielkie za porady :)

A z babcią przedyskutuję ew. opcję tego myphone'a, chociaż Lumia daje znacznie więcej za niewiele więcej.
 #810496  autor: jamamoto
 06 lip 2015, 23:17
myphone halo x wydaje sie dobrym wyborem, niedrogi, na stacji dokujacej, ekran dotykowy, to nie smartphone, kafelki
 #810501  autor: motov3
 07 lip 2015, 00:32
córa pisze:Ma dzwonić, wysyłać SMSy i dać możliwość skorzystania internetu, a przy tym być względnie prosty w użyciu, nie zawieszał się i był niezawodny
W tym przypadku odpowiedz jest jedna - system WINDOWS. Jesli chodzi o smartfon - to najlepiej ktoras z podstawowych LUMII - 535, 435 - zalezy juz od ciebie i twojego budzetu.

Natomiast nie wiem co za osioł proponuje ci MyPhone HALO X :? :roll: Dajesz jako kryterium - Korzystanie z Internetu (wiadomo oczywiscie ze babcia nie bedzie Heavy Userem) ale bedzie chciala sie z tym zapoznac. Tylko jak ma to zrobic skoro ten MyPhone obsluguje jedynie transmisje GPRS ? Tam nawet EDGE nie ma - a Edge to juz stara i mocno przestarzala technologia, nie mowiac ze jest wolna jak ślimacze jaja. GPRS to juz w ogole na obecne czasy PORAŻKA i wierz mi na slowo, na tym sie nie da normalnie internetu przegladac. Jedynie wersje tzw Lite stron www, przy czym wiekszosc portali juz dawno z tego zrezygnowala.

Bardzo chcialbym zobaczyc jednego asa z drugim co proponuja ci ten wybor, jak na GPRS-ie otwieraja chociazby Telepolis :mrgreen: :mrgreen:

Reasumujac.
Ustawiasz babci na ekranie podzial na duze kafle (standardowy). Ustawiasz ikonki Telefonu, Wiadomosci, Przegladarke internetowa, Zdjecia, Kalendarz i babcia spokojnie to sobie ogarnie. Szybciej jak myslisz :-)

Obrazek
 #810505  autor: jomamoto
 07 lip 2015, 00:52
Ja mamie kupiłem Goclevera 500 Lite za <300. Dla starszych jest ważny duży ekran do zdjęć i łatwe odbieranie SMS i dzwonienie. Na myPhone SMS nie umiała odebrać.

-------------------------------------------
www.jomamoto.pl
Pogotowie Komputerowe, usługi informatyczne, programy informatyczne dla firm 602738197
Ulepszanie, naprawa i dobór komputerów. Instalacja sieci komputerowych.
Sprzęt i instalacje satelitarne
 #810530  autor: maniek89
 07 lip 2015, 10:19
Jeśli Android to do podstawowych zastosowań warto rozważyć też LG L50 Sporty - całkiem przyjemny niskopółkowiec - jednak jeśli dołożysz te 50 zł do budżetu, to masz lumię 535 i w tej cenie nic lepszego nie ma ;)
 #814381  autor: jamamoto
 27 lip 2015, 23:33
motov3 pisze:Natomiast nie wiem co za osioł proponuje ci MyPhone HALO X Dajesz jako kryterium - Korzystanie z Internetu
a widzisz, moj blad bo nie doczytalem, i zalozylem z góry że senior to raczej bez internetu funkcjonuje,
choc dalej uwazam ze to niezly telefon za niezle pieniadze, choc moze dla mniej mobilnych seniorow
 #815049  autor: wook
 31 lip 2015, 15:35
W MyPhone HALO X brak UMTS powinien od razu dyskwalifikować, w UMTS można uzyskać lepszą jakość połączeń, czasem jest nawet lepszy zasięg. I MyPhone dla seniorów są dość słabe, babcia miała jakiegoś klawiszowego i bateria po 1 rozmowie rozładowana, do tego niezbyt logiczne menu. Jak pokazałem Lumie to bardzo się spodobała za prosty wygląd interfejsu i możliwość powiększenia czcionek.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"